Této tiché noci

Blíží se začátek adventu a na Gotlandu ztichlém v mrazivém větru padá první sníh. Je vyhlášeno pátrání po 14leté Fanny. Souvisí její zmizení s děsivou vraždou fotografa Henryho Dahlströma, jehož tělo bylo nalezeno před několika týdny? Kriminální komisař Anders Knutas se svým týmem s vypětím sil hledá styčné body a tlak ze strany médií narůstá. Dívka je nalezena uškrcená, tělo ukryté v hromadě mechu a větví. Knutas je zoufalý. Teprve, když v Dahlströmově temné komoře objeví snímky děvčete s neznámým mužem, má v ruce první stopu. Fanny se musela s někým tajně setkávat. Jde o vydírání? Novinář Johan Berg je opět na ostrově a informuje o případu. Setkává se znovu s Emmou, na kterou chtěl stůj co stůj zapomenout. A je to právě on, kdo nakonec posune vyšetřovánío rozhodující krok vpřed....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137033/anders-knutas-teto-tiche-noci-2QK-137033.jpg 3.6121

Anders Knutas 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

I denna stilla natt, 2004

Kniha Této tiché noci

Mickey103
26.09.2020

Příliš mnoho postav, zase se mi to plete. Takové nijaké, škoda stráveného času.

pifffka
27.08.2020

Takové úmorné čtení. Nezapamatovatelné postavy, nezapamatovatelný děj. Pro mě zbytečně strávený čas.

1T0S_
02.08.2020

Nemastné, neslané, nijaké. Samotný případ je poměrně nudný a nezajímavý, to stejné by se dalo říci i o vyšetřování. Rozuzlení nepůsobí zrovna uvěřitelně, pachatelova motivace je přinejlepším podivná, přinejhorším naprosto stupidní a nelogická. Nepovedená detektivní linka je doprovázena vedlejší linkou, která ze všeho nejvíce připomíná špatně napsanou červenou knihovnu - a ještě navíc ani nesouvisí s dějem. Všechny postavy působí plytce a jsou si podobné jak vejce vejci.
Podprůměrná detektivka, která ničím neoslní.

TeaPeter
30.01.2020

No, žádná sláva. Jako detektivka spíše slabé. Jediná schopná linie tam byly milostné trable páně novinářovy, ale ty tam vlastně ani nepatřily... Už tu byly lepší detektivky.

Ivana2342
02.06.2019

Bohužel špatné. Děj plytký, postavy nemastné neslané, motivace jednání podivná. Linka se zamilovaným novinářem jako z červené knihovny, jeho jednání též není moc pochopitelné. Prostě slabá krimi na jedno odpoledne. Za týden už nevíte, o čem to bylo.

Simi
06.04.2019

Děj se nejdříve dost vlekl. Autorka postupně nabízela postavy, které mohly být vrahy. Tak asi od poloviny knihy mi to došlo. Je to prostě jiná severská detektivka. Autorka přizpůsobila chování lidí nejspíš prostředí, ve kterém se série odehrává. Gotland je klidný a malebný ostrov, kde prostě všechno chodí jinak. Pustím se do třetího dílu. Jak to asi dopadne s paralelním příběhem Emmy a Johana, děsná životní situace.

loskatos
27.11.2018

Zhruba stejně "napínavé" jako 1. díl. Přesto lepší, než díl 3.

saphiral
09.06.2018

Taková obyčejná krimi.Čtení k vodě;-)