Neviditelný

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Románem Neviditelný se českým čtenářům poprvé představuje autorka označovaná za královnu švédské detektivky. Na malebném švédském ostrově Gotlandu se blíží letní prázdniny. Helena a Per pořádají v letním domku na západním pobřeží každoroční večírek s přáteli, který končí prudkou žárlivou hádkou. Za svítání se Helena vydává na procházku po pláži a v husté ranní mlze někoho potká. Je nalezena brutálně zavražděna. Když je zanedlouho poté objeveno tělo další mrtvé ženy, zavražděné podobně bestiálním způsobem, je kriminálnímu komisaři Andersi Knutasovi jasné, že se jedná o téhož pachatele. O pátrání po sériovém vrahovi mají velký zájem i média a ostrovem se šíří panika. Podléhají jí jak místní obyvatelé, tak přijíždějící turisté. Vybírá si vrah náhodně nebo má nějaký plán? A pokud ano, kdo bude další obětí? Knihy se prodalo přes 5 miliónů celosvětově (z toho 2 miliony ve Švédsku) a byla přeložena do šestnácti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121290/anders-knutas-neviditelny-HR6-121290.jpg 3.8255
Série

Anders Knutas 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Den du inte ser, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (70)

Kniha Neviditelný

Přidat komentář
ninano
08.08.2020

Celkem dobrá detektivka.

TeaPeter
17.01.2020

Jako detektivka to nebylo špatné. Sice jsem úplně nepochopil, proč pachatel dělal co dělal až s takovým odstupem, ale budiž. Oceňuji, že autorka se nebála ukázat narovinu honbu novinářů za senzacemi za každou cenu - tvrdě a bezohledně. Stejně jako hlavní hrdina, ani já nechápu, jak sami se sebou dokážou žít.


Book_Lover_
12.01.2020

Velice se mi líbilo, jakou úlohu v příběhu hráli novináři, kteří nejenže poskytují informace široké veřejnosti, ale také můžou ztěžovat práci detektivům. Celkově se mi knížka líbila, i když jsem v půlce věděla, jak to skončí, nijak mi to nevadilo. Postavy byly trošku neosobní, chybělo mi tam více pocitů, ale je to ideální oddechová knížka.

Blaník8
27.08.2019

Řemeslně napsaná severská detektivka, líbivé prostředí, i postavy:-) jen ten konec..:-(.. takový nějaký...Ach jo, jsem prostě rozmazlená dobrou anglickou detektivkou, mistry zápletek, s přesným počtem logicky jednajících barvitých postav, vypilovanými závěry, kde krásně všechno zapadne do sebe, jako kousky puzzle:-). V ten moment si jen vydechnete Wow!...přesně takto se to mohlo stát..!!:-)
To mi chybělo.

Mysias
07.08.2019

To je tak divně psaný... Nějak jsem se s postavami nemohla ztotožnit, najít si k nim vztah. Kniha je útlá, občas plytký popis zbytečných věcí a jindy naopak to rozvedení chybí. Příběh fajn, ale jako by se někdo teprve učil psát. Občas mi to připadalo jako záznam nějaké události. Stručně a jasně. Krátké věty, kde by mohlo být souvětí a lépe by se to četlo. No prostě nevím... Koukám, že kniha je poměrně dobře hodnocena (77%), ale za styl psaní jen dvě hvězdy.

Simi
20.03.2019

Pro mě skvělá detektivka a těším se na další díl. Četla jsem komentáře níže a pokusím se o malé vysvětlení toho, co se mým spolučtenářům nezdálo. Vyšetřování zločinu neprobíhá většinou tak, jak je popisováno v tolika úžasných detektivkách. Pokud kriminalisté nemají spolehlivé stopy, většinou jim pomáhá veřejnost. Na nich je, aby si vybrali z toho, co se dozví, to správné. Představte si klidný dovolenkový ostrov. Málo kriminalistů bez zkušeností s tak ohavnými vraždami. Týmy netvoří Poiroti a ti slutečně dobří nemůžou dělat všechno. Takže delegace někdy nedopadne ve prospěch vyšetřování. A pak ta otřesná nedůvěra civilům, ta je často zaslepuje, že jim marně běží čas. Oceňuji, že autorka podala reálný příběh. A jako obvykle pro mne jedno velké plus pro severskou krimi, není tu ten obvyklý úchylný psychopat a detektivové jsou normální lidé a ne trosky závislé na alkoholu a lécích.

petulka.sasanka
03.03.2019

Příjemná oddychová četba...ani neurazí, ale ani žádný paf efekt. Místy i napínavé. Určitě čtivé.

Nelly
22.02.2019

Celkem dobrý námět, který pohřbila nuda a šeď...

1