Slepá spravedlnost

Dramatický román ze soudního přelíčení řeší problém, zda má člověk právo vzít spravedlnost do vlastních rukou, když státní systém selhal. Cestou domů je přepadena, znásilněna a brutálně zavražděna mladá dívka. Policie sice vraha dopadne, ten se k činu přizná, ale nakonec je díky formalitám zákona propuštěn na svobodu. Dívčina matka, zlomená žalem zanedlouho umírá. Zdrcený otec se rozhodně vzít zákon do svých rukou - najde a zabije vraha své dcery, poté jde na policii a k činu se přizná. Připadá mu to jako jediný způsob, jak ukázat světu, že spravedlnost je slepá. V následujícím zdlouhavém soudním líčení se podrobně tato situace rozebírá a stojí to velké úsilí právníků, aby přesvědčili soud i porotu o oprávněnosti tohoto zoufalého činu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8287/-8287.jpg 4.125
Vydáno, Domino

Outrage, 1982

Kniha Slepá spravedlnost

moudivlacek
14.11.2017

Fantastická kniha, protože nelíčí jen příběh ze soudní síně z Ameriky a z bývalých časů, ale protože mi to připomíná soudnictví dneška na celém světě. Proč člověk, který zabije a umučí zvíře, dostane vyšší trest, než ten, kdo zabije jiného člověka? Proč, když už se policistům podaří dát dohromady k odsouzení dost důkazů, nakonec soudy stejně viníka osvobodí, či dostane směšný trest? A titulek této knihy mi odpovídá - slepá spravedlnost.
Obhájce Ben tu pověděl pravdu, zde se nesoudil člověk, ale soudní spravedlnost.
Nechci tvrdit, že každý soudce je špatný, že vše je špatné a odsouzeníhodné. Ale nebojme se říkat pravdu, a hlavně - jako Ben - o ni bojovat. A opravdu s ním souhlasím, kdyby byl po právu odsouzen vrah dcery jeho klienta, on by se vrahem nikdy nestal.
Co dodat? Jen to, že knihu vřele doporučuji.

cantona
21.02.2016

Tady musím hodnotit průměrem. Knihy od Henry Denkera mám rád, ale spíše z lékařského prostředí. Neříkám, že soudní procesy v románech jsou špatné, to vůbec ne, ale musím napsat, že tento román se mnou nic neudělal. Aspoň si člověk udělá nějaký dojem jak to chodí v americkém soudnictví. Což je dost hrozný. No snad jsou to výjimky!

Toňula
24.10.2015

Příběh odehrávající se z velké části u soudu řeší otázku viny člověka,který byl donucen stát se vrahem,protože muž zodpovědný za smrt jeho dceru vinou špatného soudnictví unikl trestu. Ačkoliv se k vraždě přiznal, jeho advokát bojuje za jeho osvození, protože cítí,že spravedlnost je na straně obžalovaného. Další z pozoruhodných Denkerových příběhů řešící lidská morální dilemata.

rtesarova88
30.06.2014

Super jako vsechny.

rtesarova88
11.05.2013

Úžasná kniha jako všechny od tohoto autora. Zajímavý, napínavý dej od začátku do konce.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012