Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.73339

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Vampier1
včera

Tak moc jsem se těšila, ale nakonec mne kniha moc nenadchla. Takový ohraný námět - detektiv troska a alkoholik, ale ženský po něm jedou... i s monoklama vyřeší případ v jiné zemi a je za hrdinu.

michimuller

Trošku paradox když se sága severské krimi otevírá zrovna v Australském Sydney, ale dobrý, dost dobrý! Už jsem se s ikonickým HH potkala a chci toho přečíst víc. Formát audioknihy čtené charismatickým hlasem Hynka Čermáka to posouvá přes rámec hodnocení, což by bylo vůči autorovi nefér. Líbil se mi závěr v prostředí v mořském světě, padouch skončil v potravním řetězci. Krokodýl, sem tam nějakej žralok, netopýr, černý had, staré legendy..moc dobře okořeněné, doporučuji.

Congo

čtivé napínavé a plné překvapení a líbily se mi odpočinkové pasáže, zajímavých mimopříběhů z australské historie :o)

Terva

Narahdarn.
Austrálský symbol smrti.
Netopýří muž.

Tak jsem se zase po dlouhé pauze pustil do detektivního příběhu. Na Nesba jsem se připravoval již pár měsíců. To, co mě vyhecovalo, bylo nedávné filmové zpracování knihy Sněhulák.
Řekl jsem si: Je čas.

První věc, která mě lehce vykolejila, byla absence překladu vět. Naštěstí mě po třetí kapitole napadlo zabloudit na konec knihy. Cizích, nepřeložených vět už bylo moc a mě napadlo, že by na konci knihy mohl být slovník. Je tam.

Další věc, která mi v knize vadila, je spousta vedlejších příběhů. Příkladem je třeba ten Proč Emu nelétá. Někdy jsem se v nich ztrácel a mnohdy mají s příběhem jen okrajovou pospolitost.

Malá ochutnávka:
Říkal jsem si, jestli bych se nemohl podívat na mrtvolu Inger Holterové, než ji převezou do Norska, sir.
Až přijde Kemsington, může vás vzít do márnice. Ale pitevní zprávu jste dostal, ne?
Jistě, sir, jenom....
Jenom co?
S mrtvolou před očima se mi líp přemýšlí, sir.

Jako celek se to však nečetlo špatně, chvilková nuda tam sice byla, ale má to napětí, krev i nějaké to ponaučení.

Citát: Lidská povaha je velký temný les.

Je to mistrova prvotina a tak musí být čtenář trochu shovívavý.
A i když druhé kniha „HH2 Švábi“ také nemá moc valné hodnocení, brzy se do ní pustím.

Jo Nesbo si na knihu udělal v prvním příběhu lehkou reklamu:
Zavěsil. Rychlí soumrak ponořil pokoj během hovoru do šedé tmy. Ze škvíry u dveří trčela dvě kývající se švábí tykadla a zkoumala, zda je čistý vzduch......

barush89

Po Sněhulákovi a Krvavé žízni trošku nuda! Sice velmi poutavý popis postav, pocitů a děje, ale samotná záplatka a děj drobet prázdný..rozmýšlela jsem zda vůbec dočíst.

Twinny

Jedna velká nuda. Druhé setkání s Nesbem a Harrym.

Jassper

Moje první kniha od tohoto autora a můžu říci, že jsem byl dost spokojen. Pěkně popsané osoby a i samotný děj, takže se čtenář neztrácí. I když jsem myslel, že už vím kdo je pachatelem, tak jsem se později jen pousmál. Autor perfektně zamotal takže jsem byl zase na začátku. Napínavá kniha až do konce. Za mě mohu říct, že předčila moje očekávání a pouštím se do dalšího dílu!

Jamka

Jelikož jsme předtím četla poslední dvě knihy, tak pro mě tato byla zklamáním. Děj se vlekl a opravdu mě to nebavilo.

Evicus

Ctiva, vtipna, ale Snehulak mne nadchl vic.

Alitairmir

Má první kniha od Nesba byl román Sněhulák a to hned poté, co jsem viděl v kině film. Zaujala mě tak, že jsem okamžitě sehnal všechny díly série HH a byl jsem velmi zvědavý, jak na mě Netopýr zapůsobí. A zapůsobil na mě více než dobře. Sice o kapku slabší než Sněhulák, ale na první knihu v sérii je to skvělý počin kde Nesbo ukazuje, že od začátku uměl krásně poutavě vyprávět příběh a čtenáři ukazuje, že Harry rozhodně není úplně bez chybičky a má své démony. I přes své chyby si tento detektiv snadno získá sympatie čtenáře už pro svou odhodlanost dopadnout vraha za každou cenu. A nezabrání mu v tom ani jeho největší protivníci - alkohol, drogy či stavy absolutní lhostejnosti.

verunmerun

Nesbo opet nezklamal. P

SedllY

Netopýr je druhou knihou (po knize Syn), kterou jsem od J. Nesba četl a opět mohu hodnotit pouze jako průměr. Skoro 400 stran, z čehož většina mi přišla jako bezduchá výplň. Konec dobrý, avšak na můj vkus rychle utnutý. Další díl s H.Holem možná někdy v budoucnu zkusím, ale nejspíš až nebudu mít co číst.

kalache

...takovou prvotinu si nechám líbit...

LP113

Druhá kniha po Synovi, která se dala jakš takš přečíst. Ještě jsem s vypětím všech sil přečetla Švábi, ale další knihu už fakt nechci. Nuda

Lemurka

Kniha mě nezaujala. nedočteno. Nicméně ještě nějakou ze série zkusím.

Ajuszka

Tak tohle me nebavilo.. Jelikoz ma prvni kniha od tohoto autora byla jeho posledni Zizen,tak jsem se chtela vrhnout na celou serii od zacatku..no..u tehle knihy jsem vydrzela 100 stran,pak jsem ji zavrela s pocitem promrhaneho casu.Myslim ze si na chvili dam od Harryho Holea pauzu

Sandalkar

Zklamání. Harry Hole a jeho první případ. Bylo mi líto jeho slečny, překvapil mě konec, některé pasáže byly nechutné, jiné strhující a některé dost nudné... strach, který ve mě vyvolal Sněhulák, se tady však nedostavil. Pro detektivku bylo zvláštní i zapojení obsáhlé historie Austrálie. Nenadchne, neurazí.

Tereziee

Netopýr je druhá kniha ze série HH, co jsem od autora četla. No a vzhledem k tomu, že první přečtená kniha byl Sněhulák tak mě Netopýr poněkud zklamal. S klidným srdcem ale můžu říct, že je to první kniha série a jistojistě se autor s dalšími knihami jen a jen lepšil, takže se určitě nenechám odradit a na další díly se také vrhnu. Nejdřív asi to, co se mi na knize nelíbilo. Za první to byly nekonečné kapitoly, naprosto úmorné a taky to, že děj se neuvěřitelně vlekl a po přečtení 200 stránek se pořád nic zajímavého nedělo. Co ale musím pochválit je návaznost na Australské legendy, to se mi opravdu moc líbilo a fajn bylo také poznávat Harryho pěkně od začátku. Dávám tedy 3* vzhledem k tomu, že Sněhulák byl jasná 5* a chci si nechat ještě něco mezi na další díly. Ještě bych na závěr chtěla "poděkovat" některým lidem tady v komentářích, kteří píší spoilery aniž by je nějak označili, odtajnili mi tak část děje, která byla nejvíce závratná v celé knize...

Lucindael

Sice mi jako první kniha od Harry přistál v ruce Sněhulák, ale musí říct, že Netopýr jako první díl série je příjemná kniha. Není tak brutální jako Sněhulák a tolik našlápnutá napětím. Samozřejmě s tím jak se vyvíjí autor, vyvíjí se i hlavní postava a tady je vidět, že Harry je ještě mladé "pívo". Ale mě se líbí hrdinové, kteří pohrdají autoritami a jsou alkoholici, tudíž je pro mě Harry dokonalým kladným hrdinou. Moc teda netuším jak je možné, že ostatní čtenáři vždy přijdou na to, kdo je vrah. Já to fakt netuším do poslední chvíle.. Vlastně do chvíle, než to Harry (autor) odtajní. Takže klobouček před všemi čtenáři, kteří to uhádnou dřív než já :D

Aya81

Moje první Holeovka :) Líbil se mi styl psaní, v podstatě i hlavní hrdina. Příběh se hezky vyvíjel, klasická kriminálka. Rozuzlení maličko předvídatelné, i když jsem věřila, že s Harryho kamarádkou to dopadne jinak. Že je Harry alkoholik si asi budu muset zvyknout, jestli budu chtít přečíst jeho další případ :) Nemůžu říct, že bych udělala wow, ale není to rozhodně žádné zklamání. Uvidím dál.

Frity

Moje druhá knížka od Nesba. Jako první jsem četla Sněhuláka a tak jsem bohužel dopředu věděla, kdo je vrah, protože se v té knize na Harryho první případ, několikrát odkazuje. I přesto se mi knížka moc líbila a až do konce mě překvapovala. Postava Haryho je mi sympatická a líbilo se mi i prostředí, kde se děj odehrával. Moc se těším až si přečtu další díly, tentokrát pěkně popořádku:-).

novotve

Na přečtení mé první knihy od tohoto autora jsem se velice těšila a musím říci, že mě nezklamal. Již v půlce knihy jsem se domnívala, že vím, jak děj dopadne a říkala si, o čem druhá polovina bude. Nicméně autorovi se povedlo děj vygradovat a napínat mě, jako čtenáře až do konce. Hurá za dalšími případy Harryho Holea.

ronniejohns
27.12.2017

Netopýr se mi dostal do rukou až poté, co jsem za sebou měla Švábi, Červenku, Nemesis a Pentagram. Přesto, že se mi kniha líbila, ji i já musím bohužel zařadit mezi ty horší. Možná je to ale i dobře, že první kniha je nejhorší, čtenář se pak může těšit na další příběhy, o kterých ví, že se budou jen zlepšovat.

kacenka_m
27.12.2017

Od této knihy jsem nečekala nic nového. Myslela jsem si, že je to prostě další detektivka a přečtu si ji jen kvůli čtenářské výzvě. Ale mile mě překvapila. Byla to první kniha od Nesba, kterou jsem četla. Ale rozhodně nebyla poslední. Nebyla to úplně obyčejná detektivka. Bylo tam hodně zvratů a závěrů, které jsem nečekala. Harry Hole je pozoruhodný človíček. A bylo mi ho upřímně líto, když našel Birgittu. Líbil se mi závěr knihy, i když jsem se bála jestli Harry za šňůru zatáhne. Za mě je to skvělá detektivka, od které se nedá jen tak odtrhnout. Čte se sama.

Kacule88
16.12.2017

Kniha mi poměrně rychle utíkala, četla se dobře.
Rozhodla jsem se tuto sérii číst od začátku a nepřeskakovat od osmého dílu k prvnímu, abych potom nemusela psát, že tento díl byl slabý.
Vraha jsem neodhalila. :-)

brijana
16.12.2017

První kniha, kterou jsem od Nesba četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, nudila jsem se a myšlenky mi utíkaly jinam. Přeskakování z jedné události na druhou mě dost mátlo, chvílemi jsem nevěděla, čí příběh zrovna čtu a musela jsem se vracet. Díky tomu jsem postavu vraha zaregistrovala až na konci a nemohla si vybavit, jaká zmínka o něm byla ze začátku. Za mě trochu zklamání, musela jsem číst s přestávkami a moc se mi k pokračování vracet nechtělo. Pořádně jsem se začetla až na konci, kdy se to začalo číst už lépe.

MagicM
15.12.2017

Netopyra jsem cetla jako druhou knihu od Nesba, po fenomenalnim 5* Snehulakovi. Ten me naprosto presvedcil, abych Nesba zacala cist. Netopyrovi davam za 3, protoze bylo vic pasazi, kdy jsem se nudila a neslo mi se prokousat dal, nicmene pribeh byl OK vzhledem k tomu, ze vim, jaky byl Snehulak, urcite pokracuji dal :) pro ctenare, kteri zacinaji s Harrym od prvniho dilu - nenechte se odradit! :)

m_friedlova
14.12.2017

I přes pomalejší start se mi příběh líbil. Plný zvratů a indicií, které čtenáře nutí přemýšlet kdo je vrah. Čtení komentářů si příště nechám až po dočtení knihy, abych nečekala, kdy se zmíněný děj stane :(

Chesterton
14.12.2017

Můj třetí a zatím poslední Nesbo. Také neumím sdílet nadšení. Nevytvořila jsem si žádný vztah k osobnosti detektiva. Spíš nesympatický. Také ne úplně vykreslený. Nejlépe to za mne vyjádřila Anatone:)) Napětí celkem ano, nikdy jsem neodložila, ale něco podstatnému tomu pro mne chybí. Srovnání s anglickou klasikou ? Škoda slov:))

silhavaemilka
13.12.2017

Ale jo, já mám nesbeho prostě ráda. I když mi jeho styl psaní příjde trochu složitější už ted se těším na další a další díly s Harrym H.