Netopýří muž

Netopýří muž

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, Aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány – a občas i zardoušeny – mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71691/netopyri-muz-71691.jpg 3.73551

Harry Hole (1.)

Flaggermusmannen (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Petr1977
dnes

Moje první "nesbovka", jsem systematik, takže pěkně od začátku. Nenechal jsem se odradit od slabšího hodnocení. Jestli toto patří mezi jeho slabší díla, tak vše dál bude lepší.... s tím jsem do toho šel. Mně se to ale líbilo moc. Byl jsem mile překvapen, spíše jsem čekal, že to bude slabší. Tak jestli další jeho knihy jsou lepší, tak to se mám na co těšit.

veronika9960
včera

Netopýr patří k mým nejoblíbenějším "holeovkám". Harry je tu ještě takový svěží, neopotřebený, jeho cynismus je podávaný s lehkostí a vtipem. Téma je přitom patřičně závažné, člověk se hodně dozví o problematice Austrálců, kromě Harryho je tam několik dalších zajímavých a plnokrevně napsaných postav, jejichž osudy nám nejsou lhostejné. Sice tu nechybí autorovy tradiční nečekané zvraty, ale na rozdíl od některých pozdějších knih ze série jsou zcela uvěřitelné a logické. Doporučeníhodná je i audioverze s Hynkem Čermákem.

katuu123

Líbí se mi, jak Jo Nesbo píše. Skvělá knížka od něho, ale je to jeho 1., a proto nenabývá takových hodnot jako další jeho knížky. Přesto bych knihu doporučila.

Markéta:)

Jo Nesbo je autor, kterému jsem se vždy vyhýbala. Nechápu ale proč. Netopýr je zajímavá kniha, ikdyž k ní mám určité výhrady. Jako například rasismus, homofobii.. Ale pokud první případ Harryho Holea patří mezi ty nejslabší, tak se těším na ty další!

modrakytara

Kniha se mi bohužel vůbec nelíbila. Nudná a děj se táhl od ničeho k ničemu.

t.adm

Tak tohle se mi vůbec nelíbilo, má třetí kniha od JN (1. Sněhulák, 2. Syn - tím jsem byla 100% nadšená) a dočetla jsem jen proto, aby mi neuniklo něco podstatné z Harryho života, protože chci pokračovat v této sérii dále. Některé myšlenkové pochody mi připadaly hodně zmatené, konec useknutý a některé scény zase příliš dlouhé a u čtení jsem se nudila, příběh nebyl ucelený ..a nějak to nemělo hlavu a patu :D. Celkově mě postava vraha překvapila, ale žádný šokující efekt to nemělo, spíš jsem byla zklamaná. Myslím, že kniha je hodně přeceňovaná, překlad je trošku nešťastný. Ještěže jsou další díly hodnoceny lépe, snad mám nejhorší za sebou.

miska98

Nechala jsem se zlákat nadšenými referencemi na příběhy Harryho Holea, a ačkoliv detektivky normálně nečtu, byla jsem nadšená. Pokud je Netopýr nejslabším dílem z celé série, co bude následovat? To hodlám v nejbližší době osobně zjistit.

Na slabší místa zde občas narazíte, ale celkově jich není moc a zbytek příběhu je slušně kompenzuje. Trošku rušivě občas může působit i přehnaná snaha autora každou chvilku čtenáře poučovat. Koncepčně mi to nevadí, provedení by mohlo být méně prvoplánové.

Ačkoliv v rámci žánru nemohu hodnotit zcela objektivně, celkově se rozhodně jedná o kvalitativně nadprůměrnou knihu, která slouží jako vstupenka k (doufám) ještě uspokojivějším pokračováním.

Beily

Jsem ráda, že jsem začala číst sérii od prvního dílu postupně, protože aspoň můžu poznávat postavu Harryho Holea od úplných začátků. Byl to taky hlavní důvod, proč jsem byla schopná knihu dočíst až do konce. Celkově mi přišla kniha hrozně utahaná, dlouhá a chyběla mi nějaká akce nebo wow momenty. Ani samotný závěr mě moc nenadchl a bohužel ve mně nenanechal žádné dojmy. Doufám, že další díly série budou lepší.

Snow-White

Půjdu nejspíš trochu proti proudu, když řeknu, že jsem si mnohem víc užívala rozvláčnější začátek. Asi jsem byla nějak naladěná na "australskou vlnu", takže se mi zasazení do zdejšího prostředí líbilo.
Naproti tomu konec mi přišel jaksi "ukousnutý". Ani jsem málem nepostřehla, jak se podařilo vraha odhalit a ani mi poslední kapitoly nepřišly nijak napínavé. I když je pravda, že sama jsem vraha tentokrát neuhodla. Celá kniha se pro mě držela "v jedné lajně", aniž by na konci bylo nějaké výraznější napětí, což mi u kriminálky trochu vadí.
Nicméně postava Harryho mi byla sympatická a s menším odstupem budu v sérii určitě pokračovat.

Linda007

Po dlouhé době detektivka, kde jsem neuhodla vraha. Moc se mi líbili pasáže o Austrálii. Obohatilo to knihu a bylo to zajímavé. Jen nechápu, proč udělali z Harryho alkoholika, to každý vyšetřovatel, musí mít problémy? Občas mi přijde, že se Harry chová nelogicky a cizím lidem říká detaily z vyšetřování.

Efesus

Kniha mě moc nezaujala. Pomalejší rozjezd. Nedokázal jsem se začíst. Po přečtení celého díla ve mě moc velké emoce nezanechalo. Anglické věty, které by měli čtenáře více zapojit do děje mě spíš vyrušovaly. Za mě jedna z nejslabších z dané série.

Miláček484

Mám smíšené pocity, místy rozvláčné, ale konec napínavý.

Danilla

Kniha se hodně táhla, nemohla jsem se do ni začíst. Přišlo mi, ze tam bylo zbytečně moc postav a chvilku mi trvalo, než jsem se v nich zorientovala. Dle komentářů tady mi bylo jasné, že žádný zázrak nemám očekávat, což je tedy pravda. Nicméně dávám Harrymu ještě šanci, protože od třetího dílu celé série by to snad už mělo byt lepší. Po Netopýrovi bych znovu do knihovny nešáhla.

Nočnípták

Na detektiva Harryho jsem se těšila. Tahle kniha mě však zklamala. Dočetla jsem, ale nějak nemohu sebrat odvahu pustit se do dalších ze série. Myslela jsem si, že jsem nějaká divná, když všude je autor představován jako jednička severské krimi. Až podle zdejších komentářů vidím, že nejsem zklamaná sama.

Martina1805

kniha mě moc nebavila, děj byl zbytečně roztahaný a nudný a do toho anglické věty, které nebyly přeložené za mě tedy nic moc

Veru960

tak max 3

Blondebookdevil

Tak, nějak jsem se konečně překousala přes první knížku, ke které se ne a ne dostat. Můžu říct, že se mi četla dobře, protože se mi do rukou dostalo vydání přeložené z němčiny. Na druhou stranu - kecy a kecy a žádné vyšetřování, možná až posledních 50 stran. Ale za tu plynulost a příjemné strávení u knihy si 3* zaslouží.

Timkim

Nudne, rozplizle, nedrzici zadnou linii, zadna gradace deje. 100 osob okolo s jejich popisy ktere ani nejsou treba. Tomu jsem na chut neprisel. Dalsi kniha jiz nebu de

ZuzanaHabi

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Tohle tedy byla první kniha, oproti jiným mnohem jednodušší. Ale čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha do konce neodhalíte. Vřele doporučuji!

3DD!3

Potěšilo mě australské prostředí. Strčit Nora do teplých krajin je zajímavý nápad a Nesbo solidní detektivní zápletku prokládá mýty a legendami vyvažovacího světadílu. Chytlavé čtení, které mi sedlo o trochu více než Sněhulák. I Harry je tady sympatičtější.

jaroiva

No, už jsem se taky pustila do Nesba. Chtěla jsem začít od začátku série, takže i když jiné knihy vypadají v celkovém hodnocení líp, volba byla jasná - pěkně popořádku! Vzhledem k slabšímu hodnocení první knihy série jsem ji ale raději poslechla jako audio knihu a musím říct, že v tomto formátu se mi to dost líbilo. Jsem chycená.

SPOILER:
Vzhledem k tomu, že jde o sérii, bylo jasné, že HH to přežije, ovšem hluboce nesouhlasím s poslední vraždou. Myslím, že ji Nesbo mohl nechat žít a že se s ní mohl HH třeba rozejít nebo tak něco... tohle "ukončení vztahu" se mi prostě nelíbilo.

esfinge

Tak jsem si precetla jako prvni ze serie Snehulaka a libil se a bylo v nem i par odkazu na prvni knizku s HH. Ihned jsem po ni tedy sahla, at to ctu poporadku. A dobre jsem udelala, Netopyr se mi libil, dobre se mi cetl. Jenom, kdyby HH tak nepil...

Kachna89

Netopýra jsem dočetla a asi úplně nevím, co si o něm mám myslet. Ebooky Nesboho mám už dlouho a po té vší chvále, co ze všech stran slyším, jsem se rozhodla do nich konečně pustit. Mám ráda severské krimi, ale Netopýr mě zrovna 2x nedostal. U jiných autorů jsem vždy netrpělivě čekala na další díl, ale po Netopýrovi bych do knihkupectví už pro další díly asi nešla, teda kdybych je už neměla. Ale dávám ti šanci, Nesbo. Nejsem zvyklá se vzdávat a věřím, že i já na tebe začnu pět ódy, po některém z dalších dílů.

Janyssek

Vzhledem k tomu, že jsem na tuto sérii HH četla chválu u obou knih, které jsem od autora četla (Syn, Lovci hlav), kde všichni HH vyzvihovali, že jsou nej, tak já jsem zklamaná. Chyběl mi tajici se dech a rozdychávání adrenalinu mezi odstavci, které jsem zažívala u Syna i Lovců. Původně jsem si chtěla koupit celou sérii.Nyní jsem ráda, že mám pouze HH 1 a 2, kdy se mi do druhého dílu ani nechce.

annettka1098

Má třetí kniha od Nesbøa. První se mi dostal do ruky Spasitel, poté Sněhulák a řekla jsem si, že chci přečíst vše a že začnu od začátku. Jsem ráda, že Netopýr nebyl můj první. Asi bych se totiž jen tak dál nedostala. Přijde mi takový zbytečně zdlouhavý. Vyhovuje mi styl psaní, dobře se mi čte, ale děj Netopýra mě neoslnil.

kvnhvta

Můj první Nezbe; na to, jak mi děj přišel celkem nezajímavý, jsem knihu překvapivě rád poslouchal a tak si říkám, že Ju asi celkem psát umí.

Mia24

Super čtení,super spisovatel.

syky245

Kriminálky nejsou čtení pro každého, ale Nesbo prostě umí

bivana009

První kniha tohoto autora je příjemnou změnou v žánru detektivek, zaujal mě hlavní hrdina pro svou nekonvenčnost a urputnost s jakou se do případu zakousl. Oceňuji zápletku a zejména pak popis australského prostředí.

Nany_cz

Mě bohužel Nesbo ani postava Harryho Holea nenadchla. Děj se táhne příliš dlouho. Do příště budu dlouho rozmýšlet jestli po jeho tvorbě ještě sáhnu.