Lékaři

Lékaři https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63244/lekari-63244.jpg 4 143 36

Mladý lékař dětského oddělení je zcela zapálený pro svou práci, ale přesto se nečekaně ocitá před soudem. Je žalován pro „neodborný postup“ při léčbě novorozence, který vedl k trvalému poškození mozku dítěte. Je opravdu vinen? Nenechal se unést záští vůči dědečkovi postiženého dítěte, který patří k nejvlivnějším osobám ve státě? Jak je možné, že člověk s takto rozsáhlými znalostmi a praxí nedokázal rozpoznat hrozící riziko? Mohl by uškodit i dalším dětským pacientům či jejich matkám? Případu se ujímá mladá ambiciózní advokátka a společně s obviněným lékařem se snaží dobrat pravdy. Při dramatickém pátrání, které hluboce zasahuje do osobních životů lidí na obou stranách sporu, vyjdou najevo doposud utajované skutečnosti, které vrhnou na celý případ zcela nové světlo.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The Physicians , 1975

DádazPrahy
19.08.2023 4 z 5

Poutavě napsaná kniha, čtenář má dojem, jako by byl přímo účastníkem soudního procesu, který je zdlouhavý a plný různých právnických kliček. Případ má překvapivé rozuzlení. Nevím, jestli je tento příběh fikce nebo je založen na skutečném případu, ale kniha určitě stojí za přečtení.
K zamyšlení jsou tato slova mladé advokátky: "Tak nějak to bývá. Učíš se pravidlům, jenom aby sis spočítal, jakými cestami je obejdeš. Objevuješ pravdu, jenom abys zabránil tomu, aby byla vyslovena. Většinou čím bezohlednější prostředky volíš, tím z toho vycházíš jako větší hrdina. Jenže tak jedná každý."... "To je jen takové uspávání svědomí. Nová americká morálka. Nová norma hodnot a ctnosti. Nic, co děláme, není špatné, pokud to můžeme srovnávat s něčím stejně tak špatným, co dělá někdo jiný."

klmonkaa
25.01.2023 5 z 5

Už len tá predstava, že by nejaký detský lekár mal byť schopný kvôli nepriateľstvu voči inej osobe ublížiť malému dieťaťu, je chorá...

esfinge
20.12.2022 2 z 5

Zajímavé téma, ale pro mě moc zdlouhavý popis soudního procesu.

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

Lékař čelí žalobě kvůli špatné léčbě.

Anavi8912
25.10.2021 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha z lékařského a právnického prostředí. Drží čtenáře v napětí až do konce. Přečtena za dva dny. Doporučuji, stojí za přečtení.

lenyleny
30.06.2021 4 z 5

Tak nevím jak knihu ohodnotím. Začátek knihy se mi moc líbil , mělo to spád a vtáhlo mne to do děje velice snadno. Ale potom nastal zlom, kniha začala být moc popisná a tak trochu nudná . Ale znovu zlom a opět je to velice čtivý román, který nechcete odložit. Takže závěr všechno napravil. Ale stejně plný počet hvězdiček knize nedám.

Anasa
14.03.2021 4 z 5

Když jsem si přečetla informace na obalu knihy, matně jsem si vzpomněla na zmiňovanou televizní inscenaci. Věděla jsem, že se mi líbila, takže jsem se pustila do knihy. Rozhodně jsem nebyla zklamaná - oddělení pečující o ohrožené novorozence i prostředí soudu, kde se řešila žaloba na lékaře Chrise a Mika a Metropolitní nemocnici s sebou přinesla dramatickou atmosféru. Přitom se vlastně v obojím případě jednalo o"popis" toho, co se na oddělení a v soudní síni odehrává. Do soukromí postav se nahlíželo sporadicky. To je také jediná výtka, kterou ke knize mám. Milostný vztah, který tady vznikne, okolí dvojic jasně vidí, ale pro mne postrádá všechny jemné náznaky toho, že profesionální vztah přerůstá v lásku. Vyznívá naprosto ploše. Malý nedostatek, kniha stojí za přečtení a docela ráda bych si připomněla i stejnojmennou TV inscenaci.

SSTknihy
29.01.2021 4 z 5

Pokud vás baví příběhy z lékařského prostředí a zároveň napínavé případy ze soudní sítě, tahle kniha je skvělou kombinací. Čeká vás nekompromisní a dramatické pátrání po odpovědnosti za smrt novorozence, mocenské hrátky v nejvyšších kruzích a nečekaná odhalení na poslední chvíli. Mimochodem v roce 1988 vniklo televizní zpracování s Jiřím Bartoškou, Rudolfem Hrušínským, Martou Vančurovou a Milošem Kopeckým v hlavních rolích.

Jiho226
17.12.2020 5 z 5

Napínavý příběh plný intrik z lékařského a právnického prostředí. Boj spravedlnosti s nerovným soupeřem,který si je zcela jist svou převahou. Velmi poutavé čtení s překvapivým rozuzlením.

Drahuš
06.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce. Super čtení!

Han-nah
07.09.2020 4 z 5

Tato kniha ukazuje zajímavý pohled na lékaře, právníky a prostředí, ve kterém pracují. Jeden mladý lékař je obžalován a ocitá se před soudem. Ten má dokázat - Je vinen? Zanedbal něco? Porušil lékařskou etiku? To má dokázat rozsáhlé soudní líčení, kde se propírá jak práce, tak osobní životy a osudy všech postav. Je velmi důležité, aby pacient sdělil svému lékaři vše, aby mu lékař mohl pomoci. Kniha je velmi zajímavá a závěr překvapí.

martinaandulka
14.06.2020 5 z 5

Po letech jsem si znova přečetla příběh lékaře,který se ocitnul před soudem za údajně neodborný postup pří léčení novorozence,který vedl k trvalému poškození mozku.Román spisovatele je napsaný čtivě,odborné medicínské praktiky a i ze soudní síně.

i.stefany
31.05.2020 5 z 5

Henry Denker je vynikající vypravěč. Jeho knihy jsou zaměřeny na lékařské prostředí, především se v nich zabývá etikou, ať už lékařskou či právnickou. V tomto případě jde o silný příběh mladého lékaře, jehož okolnosti doženou až před soud, kde čelí obvinění pro neodborný postup při léčbě novorozence. Kniha je opravdu velmi napínavá, byť se celá točí okolo soudního procesu.

Dédečko75
28.05.2020 5 z 5

Tak tenhle typ knihy bych mohl pořád, souvislý příběh celou knihou

harena
05.12.2019 4 z 5

Mladého lékaře Chrise z Metropolitní všeobecné nemocnice obviní významný podnikatel Reynolds z nedbalé péče o jeho novorozeného vnuka. Problém nastává proto, že Reynolds nemocnici významně sponzoruje a žádá si Chrisovu hlavu. Takže vlastně se vše odehrává u soudu. Jak to dopadne se teprve dočtete, protože pan Denker umí psát opravdu dobře.

kulatina
13.09.2019 4 z 5

Příběh z lékařského prostředí, začátek mne nadchnul, poté téměř celá kniha o probíhajícím soudním procesu, kde jsem měla strach, že si nezapamatuji všechna jména a osoby se mi budou plést, to se ale nestalo. Autor opravdu píše srozumitelně, čtivě a realisticky, příběh si můžete zasadit skoro do jakékoliv doby, a závěrem budete stejně jako já překvapeni.

Radka1911
10.07.2019 5 z 5

Velice čtivě napsaný román z lékařského a soudního prostředí.

Tylinka
24.05.2019 5 z 5

Perfektní kniha. Poutavé, napínavé a zajímavé od začátku do konce. Za den přečteno, nedalo se odtrhnout. Těším se na další knihy H.Denkera, které jsem si nasyslila.

moudivlacek
30.04.2018 3 z 5

Hezký příběh z lékařského prostředí, akorát je to téměř stejné jako kniha Doktorka, kde je hrdinou příběhu lékař a pomůže mu mladá právnička.

Janaves
05.03.2018 4 z 5

Napínavý román z lékařského prostředí. Líbil se mi moc.

lékařské prostředí soudní procesy

Henry Denker