Lékaři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladý lékař dětského oddělení je zcela zapálený pro svou práci, ale přesto se nečekaně ocitá před soudem. Je žalován pro „neodborný postup“ při léčbě novorozence, který vedl k trvalému poškození mozku dítěte. Je opravdu vinen? Nenechal se unést záští vůči dědečkovi postiženého dítěte, který patří k nejvlivnějším osobám ve státě? Jak je možné, že člověk s takto rozsáhlými znalostmi a praxí nedokázal rozpoznat hrozící riziko? Mohl by uškodit i dalším dětským pacientům či jejich matkám? Případu se ujímá mladá ambiciózní advokátka a společně s obviněným lékařem se snaží dobrat pravdy. Při dramatickém pátrání, které hluboce zasahuje do osobních životů lidí na obou stranách sporu, vyjdou najevo doposud utajované skutečnosti, které vrhnou na celý případ zcela nové světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63244/lekari-63244.jpg 4.4111
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Domino
Orig. název

The Physicians, 1975

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Lékaři

Přidat komentář
SSTknihy
29. ledna

Pokud vás baví příběhy z lékařského prostředí a zároveň napínavé případy ze soudní sítě, tahle kniha je skvělou kombinací. Čeká vás nekompromisní a dramatické pátrání po odpovědnosti za smrt novorozence, mocenské hrátky v nejvyšších kruzích a nečekaná odhalení na poslední chvíli. Mimochodem v roce 1988 vniklo televizní zpracování s Jiřím Bartoškou, Rudolfem Hrušínským, Martou Vančurovou a Milošem Kopeckým v hlavních rolích.

Jiho226
17.12.2020

Napínavý příběh plný intrik z lékařského a právnického prostředí. Boj spravedlnosti s nerovným soupeřem,který si je zcela jist svou převahou. Velmi poutavé čtení s překvapivým rozuzlením.


Drahuš
06.10.2020

Skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce. Super čtení!

Han-nah
07.09.2020

Tato kniha ukazuje zajímavý pohled na lékaře, právníky a prostředí, ve kterém pracují. Jeden mladý lékař je obžalován a ocitá se před soudem. Ten má dokázat - Je vinen? Zanedbal něco? Porušil lékařskou etiku? To má dokázat rozsáhlé soudní líčení, kde se propírá jak práce, tak osobní životy a osudy všech postav. Je velmi důležité, aby pacient sdělil svému lékaři vše, aby mu lékař mohl pomoci. Kniha je velmi zajímavá a závěr překvapí.

martinaandulka
14.06.2020

Po letech jsem si znova přečetla příběh lékaře,který se ocitnul před soudem za údajně neodborný postup pří léčení novorozence,který vedl k trvalému poškození mozku.Román spisovatele je napsaný čtivě,odborné medicínské praktiky a i ze soudní síně.

i.stefany
31.05.2020

Henry Denker je vynikající vypravěč. Jeho knihy jsou zaměřeny na lékařské prostředí, především se v nich zabývá etikou, ať už lékařskou či právnickou. V tomto případě jde o silný příběh mladého lékaře, jehož okolnosti doženou až před soud, kde čelí obvinění pro neodborný postup při léčbě novorozence. Kniha je opravdu velmi napínavá, byť se celá točí okolo soudního procesu.

dedecko
28.05.2020

Tak tenhle typ knihy bych mohl pořád, souvislý příběh celou knihou

harena
05.12.2019

Mladého lékaře Chrise z Metropolitní všeobecné nemocnice obviní významný podnikatel Reynolds z nedbalé péče o jeho novorozeného vnuka. Problém nastává proto, že Reynolds nemocnici významně sponzoruje a žádá si Chrisovu hlavu. Takže vlastně se vše odehrává u soudu. Jak to dopadne se teprve dočtete, protože pan Denker umí psát opravdu dobře.

1