Dar života

Kardiolog Allen McCandless stojí v čele transplantačního týmu renomované nemocnice a je ve svém oboru považován za absolutní špičku. S využitím nejmodernější techniky dokáže téměř zázraky a pro pacienty se srdeční vadou představuje skutečného dárce života. Jednoho dne je však postaven před velmi obtížnou volbu: musí se rozhodnout, který ze dvou pacientů se shodnou diagnózou dostane při transplantaci přednost. Prvním nemocným je vysoce postavený politik Winston Forest, jehož důrazně protěžuje ředitel nemocnice, druhým adeptem komplikované operace je James Campbell, milovaný manžel,otec dvou dětí a majitel malé zahradnické firmy. Autor poutavě seznamuje čtenáře s osudy několika lidí, jejichž životní plány se naráz zhroutily v důsledku selhání srdce a zasvěceně líčí práci chirurgů, denně řešících otázku bytí a nebytí. Dar života je příběh o naději, odvaze, životě a smrti, v němž Heny Denker neokázale oslavuje triumf lidského ducha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80077/dar-zivota-80077.jpg 4.434
Vydáno, Domino

A Gift of Life, 1989

Kniha Dar života

moudivlacek
27.09.2017

Další skvělá kniha. O transplantacích jsem již hodně četla, tak jsem si říkala, co tu bude nového. Tentokrát autor vzal pod své pero i nalíčení těžké práce transplantačního týmu a hlavně hlavního kardiologa, který se opravdu musí rozhodnout, kdo dostane možnost žít a kdo bude čekat na smrt. Samozřejmě se ho snaží plno lidí ovlivnit, rozhodně to není jednoduchá volba a někdy má i výčitky.
Na druhé straně tu líčí pocity nejen pacientů, ale i jejich rodinných příslušníků a přátel. Každý chce, aby ten jeho případ byl ten nejdůležitější a měl šanci.
Skláním se před lidmi, kteří v nejtěžší chvíli svého života - ve smrti blízkého, se rozhodnou nakonec souhlasem k transplantaci dát někomu "dar života". Děkuji jim a doufám, že nikdy nebudu já ani nikdo z mých blízkých potřebovat tuto "laskavost".
Doporučuji

cantona
26.03.2016

Tento román z lékařského prostředí je opět velmi dobrý. Zde je hlavní hrdina kardiolog postaven před nazávidihodnou situaci komu transplantovat srdce. Je zde opět ukázáno jak je těžké lékařské povolání. Rozhodovat o lidských životech. Je to dost depresivní, ale takhle to bohužel na světě chodí.

Toňula
18.09.2015

Kniha plná lidskosti o nelehkém rozhodování lékaře dělajícího transplantace srdce. Čtivý příběh několika lidí bojujících o to nejdůležitější, o lidský život, o možnost napravit minulé chyby, také příběh o naději i smíření.

Gysna
22.02.2015

Výborná kniha, dobře se čte.

ovpana
12.01.2015

Hezký a zajímavý příběh o transplaci srdce a obtížném rozhodnutí komu je dát.

elenji
05.12.2014

Hezká kniha,příjemné čtení

Šárinaá
14.07.2014

Kniha se mi moc líbila..Nejdříve jsem si myslela, že srdce dostane vysoce postavený politik, ale jak se ukázalo nedostal. Příběhy obou rodin jsou velmi zajímavé..Doporučuji lidem co mají rádi lékařskou problematiku.

guru
17.03.2013

Dobrá kniha, dobre sa čítala a rozhodne nenudila, ale na môj vkus až príliš nabitá emóciami.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012