Nejtěžší zkouška

Nejtěžší zkouška https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9716/nejtezsi-zkouska-9716.jpg 4 38 11

Za nevlídné sobotní noci je na pohotovost newyorské nemocnice přivezena devatenáctiletá Cladia Stuyvesantová, dcera významného obchodníka. Dívka si stěžuje na bolesti břicha a tak sloužící doktorka Kate Forresterová provede náležitá vyšetření a odběry, a zatímco čeká na výsledky z laboratoře, věnuje se dalším pacientům. Běžná noční služba však pro ni končí nečekanou tragedií - Cladia několik hodin po přijetí umírá. Ačkoliv je zcela zřejmé, že Kate zvolila správný postup, stává se z ní štvanec. Rozlícený magnát Stuyvesant ji hodlá připravit o diplom a poslat do vězení. Jeho mocného hněvu se bojí i vedení nemocnice a tak dává od Kate ruce pryč. Zoufalé lékařce nezbývá než prokázat, že jí Claudia při příjmu lhala a odhlalit, proč to udělala. V tomto nerovném boji má jediného spojence, nadšeného mladého právníka, který je ochoten riskovat pro Katinu záchranu vlastní pověst a kariéru. Podaří se mu dovést případ do vítězného konce, když chybí důkazy a v rozhodující chvíli i klíčový svědek... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Doctor on trial , 2001

Aghatte
11.04.2023

Nejdéle čtená kniha v životě mé babicky, je jí 90. Obecně čte knihu 2-4 dny, podle toho, kolik má na ni času. Tuto četla přes měsíc, nezáživný styl, chtěla vědět, jak to dopadne, ale nemohla se tím vůbec prokousat. Sotva pár stránek za den a šla od toho. Domov pro Kathy to samé. Já měla stejný problém u Adopce, ta rozvleklá soudní jednání, ostatní knihy autora ani zkoušet nebudeme. Měly jsme jich ještě pět. Odnesla jsem je do knihobudky, snad někomu sednou lépe. Vesměs mají vysoká hodnocení, ale s tím nemohu souhlasit. Být takové všechny knihy, tak přestaneme číst úplně.

Arcis2
17.06.2021 5 z 5

Moc hezká kniha, napínavá, až do poslední strany.

martisko3
03.05.2020 5 z 5

Napínavé, až do posledních stran netušíte, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Další ze skvělých knih autora, ve které se prolíná lékařské a právnické prostředí.

cukrovka
09.03.2018 5 z 5

Velmi zajímavá knížka z prostředí pohotovosti. Mladá lékařka je hnána před komisi pro neodborný postup jenom proto, že na ni chce svůj pocit viny přenést zhrzený otec miliardář.

biki
18.11.2017 5 z 5

Denkerovy knihy z lékařského prostředí patří k vůbec nejlepším v tomto "žánru" a tento příběh to jen potvrzuje.
Jenže se obávám, že lékařů jako je Kate, je čím dál méně, protože nutně musí podlehnout obrovskému tlaku z okolí - zájmy nemocnic, potažmo pojišťoven, právníci, kteří si na sporech se zdravotnickými zařízeními chtějí urvat také kus koláče, a v neposlední řadě medializace vesměs bulvárního typu.

moudivlacek
18.11.2017 5 z 5

Nádherně vylíčený příběh mladé doktorky, která se ne vlastní vinou dostane do úzkých a před vyšetřovací komisi pro smrt své pacientky. Kate je skvělá, ale není sběhlá v právních kličkách, a i když dostane přiděleného mladého právníka Scotta, občas neposlouchá jeho dobré rady, a jen si tak vždy ublíží.
Scott nakonec také musí volit, jestli bude dál zastupovat a pomáhat Kate, nebo vyhazov z práce. On se rozhodne pro Kate a opravdu se snaží udělat maximum.
Mini třešničkou příběhu je rodící se láska mezi nimi, která ale opravdu vůbec neohrožuje jejich pracovní vztah. Scott byl pro mě prostě jednička, svým chováním, svým postojem, svou buldočí neústupností. Kate rovněž ví, co vše je v sázce, přesto neodsoudí své kolegy, kterým bylo nemocnicí i jinými naznačeno, co by se stalo, kdyby šli svědčit v její prospěch.
Je to příběh, který se může stát i tady.

Toňula
05.10.2016 4 z 5

Opět hluboce lidský příběh z lékařského prostředí řešící konflikt moci a cti, upřímnosti a přetvářky, slabosti i statečnosti a v neposlední řadě tu hraje velkou roli i láska, jak mezi mužem a ženou, tak mezi dcerou a rodiči.

ovpana
19.06.2015 4 z 5

Moc hezké čtení, zajímavý a napínavý příběh.

Prateri
19.11.2014 5 z 5

Tak to se mi líbilo. Možná, že to není literární skvost, ale knížka mě pěkně držela ve svém zajetí. U mne je to za 5*.

Šárinaá
11.08.2014 4 z 5

Kniha je pro mě inspirací.. Dívka lhala a doplatila na to, obviněná lékařka jednala tak by se podle mě zachoval každý doktor..!

acnalb
29.12.2012

Moc pěkná knížka, příběh má spád, super. Jen ten konec byl vyřešený během pár stránek.

Henry Denker
americká, 1912 - 2012