Doktorka

Jean Scofieldová je vynikající odbornice ve svém oboru. Také je chráněnkou samotného vedoucího neurologického oddělení, který v ní vidí svou budoucí nástupkyni. Problémy nastanou v okamžiku, kdy je zavolána k pětiletému Bobymu Tatumovi trpícímu spastickými záchvaty. Po všech vyšetřeních a testech ale Jean na jejich původ nepřijde a protože je Bobby synem oblíbence předsedy správní rady nemocnice, je na ni ze strany jejího vedení vyvíjen značný nátlak. Pokud chlapce nezachrání, může se celý ústav dostat do velkých ekonomických potíží. Jean se nenechá zastrašit a aby mohla Bobbymu pomoci, musí podniknout téměř detektivní pátrání. H. Denker v tomto románu opět prokazuje hlubokou zasvěcenost do lékařské problematiky, schopnost vše odborné srozumitelně sdělit čtenáři a zároveň umí psychologii postav velmi dobře prokreslit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/9024/doktorka-9024.jpg 4.365
Vydáno, Antonín Král, Domino

The Scofield Diagnosis, 1977

Kniha Doktorka

miša63

Příběh lékařky, která se nebojí prosadit své. Kniha se dobře čte.

peeetta
30.10.2020

Velmi zajímavá i když starší kniha. V té době ještě neznali současné postupy v neurochirurgii. Bylo napínavé, jak postupují, aby zjistili správnou diagnózu.

Silmarien
28.03.2019

Príjemná oddychovka z lekárskeho prostredia, dala som na odporúčanie kolegyne, keď som ju poprosila, nech mi nájde niečo "klasické z lekárskeho prostredia, kde bude hlavnou postavou žena a nebude to nič typu Robin Cook". Dostala som starosvetský príbeh s mnohými výrazmi z lekárskej terminológie, prípadom, ktorý bolo treba riešiť, byrokraciou, mocným mužom v pozadí, tvrdohlavou ženou, náznakmi feminizmu a zároveň to bolo všetko namiešané v príjemne sa čítajúcom príbehu, o ktorom sa mi možno nebude snívať nadšením, ale ktorý rozhodne neurazil.

čekanka13
01.05.2018

Nevím, kniha mi nesedla. Příliš upovídané.

moudivlacek
06.03.2018

Tak to zas byla knížka jako ušitá pro mne. Miluji knihy z lékařského prostředí, notabene téměř na hranici psychologického románu. Je tu otázka řečená už tolikrát na světě - zvládne vysokou funkci lépe muž nebo žena - po profesní stránce určitě oba a co po psychické, jsou ženy labilnější, ustojí při práci i své další role?
Navíc je tu skvěle vylíčen příběh holčičky a chlapce a jejich rodičů, různé rodičovské lásky, různé přístupy k dětem, oba rodičů před nejhorším možným a jejich reakce na to.
Nechci moc prozrazovat, ale kdo má rád tuto problematiku, určitě doporučuji tuto knihu přečíst - opravdu stojí za to!

adelinka
03.02.2018

Taktiež rýchle čítanie. Hlavnou postavou úspešný žena, ale ktorá to tiež v živote nemala ľahké a musela si prejsť krízovým obdobím. Ale ako lekárka je veľmi dobrá a nebojí sa povedať si svoj názor.

cantona
08.12.2015

Další pěkná kniha od Henryho Denkera. Je o ambiciozní a sebevědomé lékařce, která se chce stát přednostkou neurologického oddělení jedné nemocnice a opět musí čelit lidem z vyšších vrstev, kteří šéfují této nemocnici a jejich povýšeného jednání. Jelikož si už v životě prošla peklem, tak si s nimi dokáže poradit. Teď se ještě musí vypořádat s malým pacientem a jeho záchvaty a taky s jeho rodiči, kteří patří též do již zmiňované vyšší vrstvy.

ovpana
19.06.2015

Zajímavý a napínavý příběh z lékařského prostředí, hezky se čte.