Chybná diagnóza

Běžná lékařská prohlídka skončila neočekávaným verdiktem: dvaadvacetiletá Cynthia Hortonová se musí okamžitě podrobit gynekologické operaci. Jde o neškodný výrůstek, nebo o zhoubný nádor? Rodiče jí vybírají vynikajícího operatéra, protože plně spoléhají na jeho letité zkušenosti. Lékař se rozhodne pro radikální zákrok, který zásadně ovlivní celý Cynthiin život. Bylo to však nutné? O tento případ se začne zajímat mladý specialista gynekologického oddělení, který postupně dojde k závěru, že se jeho nadřízený dopustil chybného úsudku. Najde v sobě dost odvahy a dokáže proti němu prosadit svůj názor, i když tím ohrozí vlastní kariéru? Denker, jak je pro něho charakteristické, i v tomto románu citlivě zvažuje lidské vztahy v každodenních i kritických životních situacích a individuální odpovědnost lékařů v nekončícím zápase se zákeřnými chorobami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8290/chybna-diagnoza-8290.jpg 4.438
Literatura světová
Vydáno, Domino

Error of Judgment, 1992

Kniha Chybná diagnóza

Liduka
20.06.2020

Další skvělá kniha od autora, od které se nedalo odtrhnout. SPOILER: Prince mě hrozně štval - takový arogantní haj*lík jistý si svou mocí, kterému záleží více na penězích než na pacientech. Craigovi jsem moc fandila, aby nad ním zvítězil. Chudák Cynthia, taková smůla v tak mladém věku. Nakonci jsem musela uronit i slzu, když se její snoubenec rozhodl s ní zůstat.

moudivlacek
25.02.2019

Nádherná kniha, autor rozhodně ví, o čem píše a rozhodně to umí ve vysoké kvalitě. Moc ráda čtu jeho knihy, které člověka donutí se o daném problému přemýšlet, rozhodně není nic černé a bílé, jsou tu problémy na všech stranách. Zde jsou proti sobě lékaři, jeden si ze svého povolání udělal byznys, a i když je opravdu vynikající operatér, je to u něm jak na běžícím pásu. Kdežto druhý nadějný lékař se zamýšlí i nad tím, aby jeho pacientky se vrátily do běžného života, a pokud to nejde, tak s co nejmenšími následky. Jde mu především o ty pacientky.
Samozřejmě nastane konflikt, a je zde velký boj. Kdo zvítězí a co bude muset zaplatit? Když si knihu přečtete, uděláte si svůj úsudek sami.
Doporučuji

prochajda
29.08.2016

Moje první kniha od tohoto autora a příjemně mě překvapila, moc dobře se četla a měla zajímavé téma....a jen doufám, že takovéto praktiky se dnes už neprovádějí.

Toňula
01.06.2016

Opět hluboce lidský příběh o cti a zodpovědnosti versus zneužití moci. Mrzí mě, že jsem již přečetla téměř všechny autorovy knihy, které mě vždycky donutily zamyslet se nad důvody a následky jednání, které často mohou zachránit nebo naopak zničit lidský život.

rengers
25.08.2015

Knížka je sice z lékařského prostředí, ale více méně poukazuje na to, jak moc a postavení může zamlžovat pravdu, říká se tomu někdy polopravda o tom jak se věci doopravdy mají!
Myslím že to v dnešní době funguje pořád stejně.

Sstankova
09.05.2015

Skvělá kniha, výborně napsaná, jak už je ostatně u tohoto autora zvykem. Žádné zbytečně zdlouhavé pasáže, vše napsáno věcně, ale s dostatečným rozepsáním, aby si čtenář odnesl určitý požitek.
Rozhodně doporučuji!

ovpana
12.01.2015

Hezké čtení z lékařského prostředí

Šárinaá
03.08.2014

Tento příběh mi přijde upřímný... Chování doktora vůči pacientce je strašné, ale jinak úžasný příběh... Stojí za to si ho přečíst..!!

Henry Denker
americká, 1912 - 2012