Chybná diagnóza

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Běžná lékařská prohlídka skončila neočekávaným verdiktem: dvaadvacetiletá Cynthia Hortonová se musí okamžitě podrobit gynekologické operaci. Jde o neškodný výrůstek, nebo o zhoubný nádor? Rodiče jí vybírají vynikajícího operatéra, protože plně spoléhají na jeho letité zkušenosti. Lékař se rozhodne pro radikální zákrok, který zásadně ovlivní celý Cynthiin život. Bylo to však nutné? O tento případ se začne zajímat mladý specialista gynekologického oddělení, který postupně dojde k závěru, že se jeho nadřízený dopustil chybného úsudku. Najde v sobě dost odvahy a dokáže proti němu prosadit svůj názor, i když tím ohrozí vlastní kariéru? Denker, jak je pro něho charakteristické, i v tomto románu citlivě zvažuje lidské vztahy v každodenních i kritických životních situacích a individuální odpovědnost lékařů v nekončícím zápase se zákeřnými chorobami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8290/chybna-diagnoza-8290.jpg 4.438
Žánr
Literatura světová
Vydáno, Domino
Orig. název

Error of Judgment, 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Chybná diagnóza

Přidat komentář
Liduka
20.06.2020

Další skvělá kniha od autora, od které se nedalo odtrhnout. SPOILER: Prince mě hrozně štval - takový arogantní haj*lík jistý si svou mocí, kterému záleží více na penězích než na pacientech. Craigovi jsem moc fandila, aby nad ním zvítězil. Chudák Cynthia, taková smůla v tak mladém věku. Nakonci jsem musela uronit i slzu, když se její snoubenec rozhodl s ní zůstat.

moudivlacek
25.02.2019

Nádherná kniha, autor rozhodně ví, o čem píše a rozhodně to umí ve vysoké kvalitě. Moc ráda čtu jeho knihy, které člověka donutí se o daném problému přemýšlet, rozhodně není nic černé a bílé, jsou tu problémy na všech stranách. Zde jsou proti sobě lékaři, jeden si ze svého povolání udělal byznys, a i když je opravdu vynikající operatér, je to u něm jak na běžícím pásu. Kdežto druhý nadějný lékař se zamýšlí i nad tím, aby jeho pacientky se vrátily do běžného života, a pokud to nejde, tak s co nejmenšími následky. Jde mu především o ty pacientky.
Samozřejmě nastane konflikt, a je zde velký boj. Kdo zvítězí a co bude muset zaplatit? Když si knihu přečtete, uděláte si svůj úsudek sami.
Doporučuji


prochajda
29.08.2016

Moje první kniha od tohoto autora a příjemně mě překvapila, moc dobře se četla a měla zajímavé téma....a jen doufám, že takovéto praktiky se dnes už neprovádějí.

Toňula
01.06.2016

Opět hluboce lidský příběh o cti a zodpovědnosti versus zneužití moci. Mrzí mě, že jsem již přečetla téměř všechny autorovy knihy, které mě vždycky donutily zamyslet se nad důvody a následky jednání, které často mohou zachránit nebo naopak zničit lidský život.

rengers
25.08.2015

Knížka je sice z lékařského prostředí, ale více méně poukazuje na to, jak moc a postavení může zamlžovat pravdu, říká se tomu někdy polopravda o tom jak se věci doopravdy mají!
Myslím že to v dnešní době funguje pořád stejně.

Sstankova
09.05.2015

Skvělá kniha, výborně napsaná, jak už je ostatně u tohoto autora zvykem. Žádné zbytečně zdlouhavé pasáže, vše napsáno věcně, ale s dostatečným rozepsáním, aby si čtenář odnesl určitý požitek.
Rozhodně doporučuji!

ovpana
12.01.2015

Hezké čtení z lékařského prostředí

Šárinaá
03.08.2014

Tento příběh mi přijde upřímný... Chování doktora vůči pacientce je strašné, ale jinak úžasný příběh... Stojí za to si ho přečíst..!!

1

Autor a jeho další knihy

Henry Denker
americká, 1912 - 2012

všech 20 knih autora

Kniha Chybná diagnóza je v

Přečtených66x
Doporučených6x
Knihotéce70x
Chystám se číst15x
Chci si koupit3x