Adopce

Mladá talentovaná herečka Lori Adamsová se po dlouhém váhání rozhodla dát k adopci své novorozené dítě. Má sice harmonický vztah s chlapečkovým otcem, ale přesto cítí, že by malému Scottovi ani společnými silami nedokázali dát to, co potřebuje. Christie a Bill Salemovi nedávno přišli o svého prvorozeného syna, a tak se rozhodnou novorozeně adoptovat. V následujících dvou letech mu poskytují veškerou lásku a péči. V průběhu oněch dvou let se ovšem dramaticky změnily životní podmínky Scottových biologických rodičů. Lori a Brett se proto obrátili na právníky, aby jim pomohli získat chlapce zpátky. Rozpoutá se nelítostná soudní bitva, která může zničit život všem zúčastněným. A když se do věci zapojí i média, pro které je spor o dítě vítaným soustem v honbě za vyšší sledovaností, může Scottův osud ovlivnit i to, která rodičovská dvojice působivěji vystoupí ve večerních zprávách…Denkerovo mistrovské vyprávění graduje až do samotného závěru, kdy soudce vyřkne svůj ortel a jen jeden pár bude moci říct: „To dítě patří nám. “...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/9030/adopce-9030.jpg 4.575
Vydáno, Domino

This child is mine, 2001

Kniha Adopce

Chytuš
29.10.2020

(+ SPOILER) Vzhledem k tématu jsem čekala psychologický vhled do problematiky s tím, že nebudu vědět, které straně vlastně mám držet palce, jenže to se nestalo. Už od začátku mi bylo jasné, na čí straně bych v tomhle sporu stála. Mít dítě totiž neznamená jen počít, donosit a porodit - to je jen pouhý začátek dlouhé cesty rodičovstvím... Nezatracuji matky, které se po porodu rozhodly pro předání svého vlastního dítěte k adopci, důvody můžou mít různé a zpravidla jsou pro danou situaci i racionální.... Jen je potřeba počítat s tím, že takové rozhodnutí je životně důležité a těžko se bere zpět... Případné soudní spory o navrácení biologického potomka zpět ničí jako vichřice všechny zúčastněné a jednoznační vítězi z takového sporu nikdy nejsou.
Nicméně jsem ráda, že v knížce nakonec zvítězil zdravý rozum nad právními paragrafy - rozhodnutí ve prospěch dítěte.

kulatina
02.10.2019

Čekala jsem příběh z lékařského prostředí od tohoto vyhlášeného autora, ale dočkala jsem se soudního procesu, tahanice o dítě a házení špíny z jedné strany na druhou. Autor sice píše čtivě, ale čekala jsem trochu víc.

i.stefany
24.07.2019

Výborná kniha, autor mě moc potěšil. Zvolil si zajímavé, i když velmi citlivé téma. Zápletka příběhu nastupuje docela rychle a od té chvíle jsme v napětí, jak rozhodne soud. Kniha se velmi dobře čte, dialogy jsou naprosto dnešní a věrohodné, celkově se mi moc líbila.

cantona
12.12.2018

Skvělá kniha o dítěti kterého chtějí biologičtí rodiče soudní cestou zpět poté co ho po narození dají k adopci. Příběh plyne a je plný emocí. Kdo má rád romány ze soudního prostředí plné dilemat a etiky tak mohu vřele doporučit.

Evaho73
08.01.2018

Musím súhlasiť s predchádzajúcimi komentármi, že toto je jedna úžasná kniha, ktorú som doslova zhĺtla ako jednohubku.
V príbehu proti sebe v súdnom spore stoja dva sympatické manželské páry, ktoré bojujú o svojho syna, ktorý je pre jedných adoptívny a pre druhých vlastný. Zoberie nekompromisný sudca do úvahy záujmy dieťaťa alebo zákona ? Ako sa zachová, aby neporušil právnickú etiku ?
Autor veľmi dobre vyprofiloval charaktery všetkých postáv tohto románu, kedy som mala pocit, že ich až na jednu výnimku, vykreslil skôr v kladnom svetle. Dokonale čitateľom priblížil aj ich konanie a vnútorné pohnútky, vďaka čomu čitateľ naozaj prežíva dilému, na ktorú stranu sa ma prikloniť. Dejové línie sa navyše po celý príbeh vyznačovali svojimi novými zvratovými situáciami a napätie sa stupňovalo až do samého konca.
Odporúčam hlavne pre milovníkov psychologických románov a súdnych sporov.

petka75
07.11.2017

Kniha mně vtáhla do děje hned na samém začátku. Četla se moc pěkně, nebyla tam žádná hluchá místa. Do poslední stránky čtenář neví, jak soudce nakonec rozhodne.

moudivlacek
19.09.2017

První setkání s tímto autorem a zrovna tak těžké téma. Já jsem v srdci měla rozhodnuto od počátku soudní pře, přesto jsem chápala i protistranu. Ale jsem moc ráda, že soudce při přelíčení zajistil tehdy velmi neobvyklou věc, aby nezletilé dítě mělo svého právního obhájce, kterému nezáleží ani na jednom manželském páru, ale jen a jen na dítěti.
Silně emoční příběh, který jsem nebyla schopna odložit, dokud jsem nedočetla do konce, abych zjistila, jak to vše dopadlo.
Podle mne vynikající psychologický román. Mohu doporučit. U mne určitě autor zabodoval a podívám se i po jiných jeho dílech.

Kerberos
26.06.2017

Četla jsem jedním dechem a bojovala s tím,která matka si dítě zaslouží.

adopce

Henry Denker