Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291665/zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4.3228

She's Not There

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Miška.Miška

Téma bylo velmi zajímavé, čekala jsem nějakou pecku, bohužel jsem se nedočkala. Za mě průměr.

Hakl54
22.12.2017

Na knížce mě vadilo zejména přebíhání z minulosti do současnosti a naopak. Vykreslení postav bylo hodně povrchní a závěr mě zklamal nejvíc. Zmizení dítěte musí být obrovské trauma a shledání po tolika letech musí být psychicky náročné pro všechny zúčastněné a ne taková pohádka, kterou nám spisovatelka nabídla.

SimonaP
10.12.2017

Dobrý, napínavý, zvrat jsem tentokrát neodhadla, vůbec jsem netušila, jak to mohlo být .

Hanulka25
26.11.2017

Knížku jsem přečetla, ale bez velkého nadšení. Všechno bylo předvídatelné, žádný nečekaný zvrat se nekonal.

martina.bella
13.11.2017

Zajímavé téma, zpracováním průměr. Dočetla jsem, protože jsem byla zvědavá, jestli se Samantha najde nebo ne. Ale knížka mi připadala plná takových vycpávkových pasáží, které děj nikam neposouvaly a moc mě nebavily.

e-Lisbeth
13.11.2017

Noční můra každého rodiče... autorka dobře vykreslila psychické vypětí a pocity matky, která přijde o své dítě a rozpad vztahů, které tato tragédie přinese.
Nejslabší místo knihy je bohužel závěr a jeho věrohodnost.

evin84
12.11.2017

Paradni knizka ktera me chytla.A pridavam se k nazoru,ze hodne pripomina Manzele odvedle.

jana3099
08.11.2017

Knihy Joy Fieldingové jsem četla všechny, je to moje oblíbenkyně a i tahle mě zaujala - zajímavý i hodně smutný příběh, konec je opravdu překvapivý - netušila jsem vůbec, kdo za únosem malé holčičky vlastně stojí.....

DominaCZ
30.10.2017

Již to tu bylo psáno víckrát.
Ta knížka je přehnaná už od počátku. PATNÁCT LET se budou reportéři, kteří už mnohdy byli mimo službu anebo ti noví, který to nemohlo absolutně zajímat, srát okolo jejího baráku a strkat rypák přímo do baráku a řvát na ně přes dveře, aby jim řekli nejnovější stav věci?

Děj byl táhlej a plnej nudy - nezajímaly mě hovory dovolenkových partnerů ani to, co se jí odehrává v nitru anebo telefonáty o ho*ně, který trvaly OSM STRÁNEK.
Vyústění? Matku by jistě nas*alo, ale knižně o nic šokujícího nešlo.
Trapný.

SPOILER
Fakt, že by si někdo k cizímu člověku IHNED lehl do postele, nazval ho maminkou a zůstal by u ní a u své sestřičky- hnusné nepříjemné krávy, aby tvořily happy family?
Dvouletý děcko v tašce ani nezakvíkne a v klidu ho převezou do sousedního státu ?!
Jedno předání děcka nazývat mafií a dělat z toho hustej závažnej příběh s podporou efbíáj?
No do sedínky, s tímhle jděte na nějakýho lojzu, ne na mě.
KONEC

ctenarkaEva
21.10.2017

Čtivá kniha, příběh je podobný Manželům odvedle. Joy Fielding mě nezklamala.

Acquenta
20.09.2017

Výborná kniha, která mi hodně připomínala manžely odvedle. Četla se dobře, byla napínavá a musím se přiznat, že jsem až do konce neměla tušení, kdo malou Samanthu unesl, takže pro mě velké překvapení...

sabca
10.09.2017

Pěkný román s kriminální zápletkou jako většinu knih této autorky. Nemohu říct, že bych uhodla kdo a proč Samanthu unesl. Byla jsem na konci knihy překvapená. Doporučuji k přečtění

ajasin
27.08.2017

Dobře napsaná pohádka pro dospělé. Slušně propracovaný, vypointovaný příběh. Čtení k vodě nebo na lenošivou dovolenou jako stvořené.

irefir
26.08.2017

Nejdřív jsem se jen tak nechala unášet dějem a pak jsem samozřejmě začala přemýšlet, jak se všechno seběhlo a kdo je únoscem. Ale detektiv ze mě zase nebude - tipovala jsem někoho jiného:)

boeink
17.08.2017

Knihu jsem přečetla během dvou dnů na dovolené. Čtivá oddychovka, tak jak jsem od Joy přesně čekala, proto jsem si ji taky přibalila. U mě dobrý!

hanča34
12.08.2017

Stará dobrá Joy mně opět nezklamala. Za mně 5 hvězd.

pindorova
03.08.2017

Kniha krásně napsaná, velmi čtivá, ale příběh byl tak naivní a v závěru mi přijde, že se toho za celý průběh knihy ani moc nestalo. Kdo a proč Samanthu unesl se dalo velmi snadno uhádnout a tak jsem čekala zvrat nebo nějakou bombu, ani jedno nepřišlo.

Lucka11
30.07.2017

Začiatok bol pre mňa dosť zadrhavajúci, ale potom sa to rozbehlo. Od 2/3 knihy bolo čítane pre mňa dynamické, rýchle a strhujúce. Určite si od tejto autorky prečítam aj ďalšie knihy. Ja odporúčam

kob
19.07.2017

Rozjezd pomalejší, trochu nepříjemné přeskakování v čase, ale pak mě knížka úplně pohltila, ke konci jsem skoro nedýchala.

MonikaHos
09.07.2017

Knihu jsem nemohla odložit, neuvěřitelně chytlavá, promyšlená a pro mě důkaz, že ne každá kniha musí mít nálepku "bestseller"! Určitě to nejlepší, co jsem v poslední době četla.

Ella_Ella
28.06.2017

Knihu jsem dočetla ve 4 ráno, nemohla bych usnout nedozvědět se, jak to skončí....závěr byl překvapující a zároveň do sebe vše tak nějak zapadlo, ale charaktery jednotlivých postav možná zasloužily větší pozornost. Moc dobré počtení, JF zkrátka nezklame.

edisek83
08.06.2017

Skvělé počtení, i když už jsem v půlce uhodla, kdo Samanthu unesl, i tak se četla jedním dechem.

VeronikaSas1
03.06.2017

Me se kniha moc libila.Mam od Joy vsechny knizky a tato patri mezi TOP.Cetla se vyborne a kdybych nemusela spat,tak ji prectu na jeden zatah.konec byl teda velmi necekany.

bajinecka
30.05.2017

Hodně, hodně s odřenýma ušima 3,5* Bohužel jsem od knížky čekala mnohem víc... Rozuzlení nebylo tak překvapivé (pozor SPOILERy) - čekala jsem šťastný konec a čekala jsem, kdo v tom má prsty. Knížku jsem přečetla za pár dnů na dovolené u moře, ale občas jsem se musela "nutit", abych jí už konečně dočetla :-)

Mergirus
22.05.2017

Až na záměnu "si" a "jsi" se tato kniha četla lehce. Bohužel se jedná o smutné téma. Docela mě mrzelo, že hlavní hrdinka se neustále nechává vláčet matkou a nevěrným exmanželem namísto toho, aby je poslala do oněch míst. Díkybohu za .... konec. Jen škoda, že to tak není i v reálu.

Chytuš
08.05.2017

Knížku jsem měla v úmyslu někdy v budoucnu přečíst, ale při mé poslední návštěvě na mě a dálku mrkala z regálu "DOPORUČUJEME" tak jsem si řekla - proč ne hned? Ale nakonec mi zrovna teď moc nesedla. Vyprávění mi místy přišlo moc zdlouhavé, zbytečně natahované a hlavně nevěrohodné. Skutečně mají média každoroční zájem o případ ztracené holčičky tak, že stále volají a obléhají Carolinin dům? Skutečně se ještě po letech o případu mluví i v Evropě? Chápu, že to příběh mělo posouvat žádoucím směrem, ale právě kvůli tomu, že čtenář tuto snahu rázem prokoukne, nemůže si vyprávění řádně užít...

Marcela52
08.05.2017

Knihy J.Fieldingové si občas ráda přečtu, protože je to dobrá vypravěčka, ale tento její poslední titul mě zklamal. Černobílé vidění postav je vždy nepřesvědčivé a i zápletka byla těžko uvěřitelná. Tuto knihu bych tedy zařadila do kategorie" tuctová oddechovka". Škoda, myslím, že autorka má na víc. Její první román "Jane utíká" byl výborný a tak je škoda, že se slibný spisovatelský talent rozplývá v nenáročné komerční literatuře. Jméno, které si touto knihou udělala, asi stále "táhne", ale úroveň jde bohužel dolů...

anelaz
25.04.2017

asi jsem čekala od knihy trochu víc, ale konec to vylepšil

Lucik87
21.04.2017

Závěr byl super.Bohužel, musím konstatovat, že ani jedna postava mi nebyla sympatická, ani zbla. Nevím, zda to byl autorky úmysl.
Příběh ve mně nedokázal vzbudit ani krapet soucitu. Caroline mi lezla na nervy, dceři Mitchelle bych dala políček hned mezi dveřmi. Ty jejich dialogy mě uplně vytáčely.
Takže k postavám jsem si cestu opravdu nenašla. Námět knihy i celý počin mi přijde dost identický s dnes již velmi protěžovaným thrillerem Manželé odvedle a který se mi líbil nesčetněkrát víc.

Pajina68
18.04.2017

Tahle knížka mne ze začátku hrozně mátla, protože jsem pořád musela myslet na to, že je napsaná dle skutečného příběhu malé Maddie a ten prozatím není vyřešený. Začal mne bavit až ten konec, který byl opět velice propletený a četl se jedním dechem. Takže za mne výborná kniha.