Zmizení Samanthy Shipleyové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291665/big_zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4.4474
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

She's Not There


více info...
Nahrávám...

Komentáře (154)

Kniha Zmizení Samanthy Shipleyové

Micha-Él
08.12.2022

U Joy jsem zvyklá, že spíše než děsivé thrillery píše napínavá rodinná dramata. Tato knížka nebyla výjimkou a opravdu se mi líbila, i když "líbit" asi není v tomto případě nejlepší výraz. Byla hodně silná, vyvolala spoustu emocí. S Caroline jsem celou dobu soucítila. Možná malé mínus je příliš svižný styl psaní, na druhé straně je ale právě proto kniha skvěle čtivá. Přiznávám, že jsem byla pořádně napjatá a ke každé postavě jsem si vytvořila nějaký vztah.

Knihomolka506
25.09.2022

"Je v pohodě jako škeble ve vodě."
Samantha jako ani ne dvouletá přesně taková byla. Andílek narozdíl od její starší sestry Michele. Tak by popsali své dcery Shipleyovi. Ale osud si pohrál a jedna z nich zmizela...
Měl to být skvělý večer v hotelovém apartmá oslavující kulaté výročí manželů, na který si spolu s přáteli chtěli trochu připít a sníst něco na zub jako to u podobných akcí bývá. Kontrola dětí proběhla, ale při poslední Samantha v postýlce nebyla...
Připomíná mi to kauzu dodnes probíranou- Případ Madeline McCan, ale hledat ji v tomhle případě nebylo nutné. Po 15 letech se ozvala divka, která o sobě říká, že je jejich ztracená dcera. Sblížení starší dcery s matkou na daleké cestě, nejistota a strach aneb thriller , kterým by si žádná matka nechtěla projít


evask
08.09.2022

Napínavý, dobrý. Pachatel - to autorka až přehnala.

Tom.Majka
21.08.2022

Mně se to moc líbilo, přečteno za dva dny,tak napínavé to bylo,pachatele bych neodhadla.

Aaloha
01.08.2022

Tak tohle bylo napínavé od začátku až do konce. Přesně ta kniha, kvůli které jdete spát až pozdě v noci, protože musíte přečíst ještě jednu kapitolu a pak ještě a..... Pachatele jsem tipovala jako třetího v pořadí, ale z jiného důvodu. Pěkné to bylo.

Andynka
13.07.2022

Kniha mě velmi bavila. Tyhle příběhy, které vás vyloženě osloví... protože, co si budem, každý příběh s dítětem se člověka dotkne.
A tenhle o zmizení dcery určitě. Vůbec si nedokážu představit tu situaci, kdyby se stala mě. Ale na mě to působilo hodně reálně.
A jediné , co mi při čtení vadilo je skutečnost, která se opravdu stala a to je zmizení Maddie McCann z hotelu, kde byla rodina na dovolené. Přišlo mi to hodně podobné a tak trochu to ztrácelo na originalitě.
Ale i tak jsem to četla celé se zatajeným dechem. Konec mě tedy zas tak moc nepřekvapil. Myslím, že se na to docela dlouho v příběhu i poukazuje.
Naopak jsem si trochu víc představila situaci rodiči Maddie McCann , jak to asi prožívali oni. A přemýšlela jsem, jestli Maddie taky někde je a je šťastná. :)

knihovnička007
06.03.2022

Skvělé, napínavé čtení. Noční můra rodičů...
Kniha se nedala odložit, čtenář stále přemýšlí jak, kdo a proč...
Více v recenzích nebo na fb Tučňákův knižní svět

LasakovaLe
05.02.2022

Kniha se mi líbila. Sice jsem tušila, kdo je za zmizením Samanthy, ale vůbec mě to neodradilo od čtení. A byla jsem ráda, že se našla živá a zdravá.

1 ...