Zmizení Samanthy Shipleyové

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291665/zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4.3277

She's Not There

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Veronika33

Zasa klasická J.Fieldingová, pútavý príbeh s napätím a medziľudskými vzťahmi. Kniha ma neskutočne bavila najmä striedanie dvoch časových rovín. Námet príbehu zaujímavý aj keď pravdepodobne inšpirovaným skutočným príbehom o Maddie McCann. Určite odporúčam.

ohovnenychobot

Velmi dobre napsana kniha s prolinanim minulosti a pritomnosti. Dale je hezky vykreslena agresivita sdelovacich prostredku. Knizka stoji za precteni.

Aterianna

Hned jak jsem se do díla začetla, neuniklo mi, že se autorka musela inspirovat skutečným případem (zmizení Madeleine Mccann – celé léto předtím, než se mi o Vánocích tato kniha dostala do rukou, jsem sjížděla dokumenty a yt videa o kriminálních případech). "Nápad" tedy docela zajímavý, průběh a rozzuzlování, retrspektiva.. a pak přišel závěr: doufala jsem, že to tak nakonec nebude, ale bylo to černé na bílém až do poslední věty.
Ale celkově kniha neurazí, určitě zaujme a příznivcům těchto závěrů rozhodně dílo bude hrát do noty.

klaraj093

Kniha se četla velmi pěkně a rychle. Příběh je velmi poutavý, zajímavý a napínavý.

kudrdlinka

Po delší době jsem si přečetla J. Fielding a byla jsem moc spokojená. Mám ráda její psychologické romány. Střídání minulosti a přítomnosti mi nevadilo, spíš naopak, čtení rychle ubýhalo. Asi v půlce jsem měla podezření, kdo má s únosem něco společného. Ale kdo? jak? a proč? jsem se dozvěděla až na konci této čtivé knihy.

Rea1307

Naprosto úžasný psychologický příběh. To jak se lidé chovali ke Caroline bylo nechutné. Hunter je idiot, Mary jsem naprosto nesnášela, Michelle litovala. Rozuzlení příběhu pro me prekvapive. Jak to mohla spisovatelka udělat? Chudák Carol. Doporučuji :)

evago

od paní spisovatelky už jsem četla lepší knihy...ale umíííí

tereza94

Knihu jsem přečetla za jeden den, děj byl svižný a rozhodně jsem se nenudila. Konec mě překvapil. Rozhodně si přečtu i další knihy od autorky :-)

Připouštím, že střídání minulosti a součastnosti mi ze začátku připadlo dost neobvyklé. Ale dalo se na to poměrně rychle zvyknout. Problém byl spíš v tom, že se příběh tak trochu táhne. Zápletka je ale velice zajímavá, jako matka dvou dětí si takovou hrůzu nedokážu představit. Protože já bych z toho snad zešílela... Je to moje první kniha od autorky, podle mého názoru píše docela dobře a čtivě, proto jí časem dám další šanci.

Miška.Miška

Téma bylo velmi zajímavé, čekala jsem nějakou pecku, bohužel jsem se nedočkala. Za mě průměr.

Hakl54
22.12.2017

Na knížce mě vadilo zejména přebíhání z minulosti do současnosti a naopak. Vykreslení postav bylo hodně povrchní a závěr mě zklamal nejvíc. Zmizení dítěte musí být obrovské trauma a shledání po tolika letech musí být psychicky náročné pro všechny zúčastněné a ne taková pohádka, kterou nám spisovatelka nabídla.

SimonaP
10.12.2017

Dobrý, napínavý, zvrat jsem tentokrát neodhadla, vůbec jsem netušila, jak to mohlo být .

Hanulka25
26.11.2017

Knížku jsem přečetla, ale bez velkého nadšení. Všechno bylo předvídatelné, žádný nečekaný zvrat se nekonal.

martina.bella
13.11.2017

Zajímavé téma, zpracováním průměr. Dočetla jsem, protože jsem byla zvědavá, jestli se Samantha najde nebo ne. Ale knížka mi připadala plná takových vycpávkových pasáží, které děj nikam neposouvaly a moc mě nebavily.

e-Lisbeth
13.11.2017

Noční můra každého rodiče... autorka dobře vykreslila psychické vypětí a pocity matky, která přijde o své dítě a rozpad vztahů, které tato tragédie přinese.
Nejslabší místo knihy je bohužel závěr a jeho věrohodnost.

evin84
12.11.2017

Paradni knizka ktera me chytla.A pridavam se k nazoru,ze hodne pripomina Manzele odvedle.

jana3099
08.11.2017

Knihy Joy Fieldingové jsem četla všechny, je to moje oblíbenkyně a i tahle mě zaujala - zajímavý i hodně smutný příběh, konec je opravdu překvapivý - netušila jsem vůbec, kdo za únosem malé holčičky vlastně stojí.....

ctenarkaEva
21.10.2017

Čtivá kniha, příběh je podobný Manželům odvedle. Joy Fielding mě nezklamala.

Acquenta
20.09.2017

Výborná kniha, která mi hodně připomínala manžely odvedle. Četla se dobře, byla napínavá a musím se přiznat, že jsem až do konce neměla tušení, kdo malou Samanthu unesl, takže pro mě velké překvapení...

sabca
10.09.2017

Pěkný román s kriminální zápletkou jako většinu knih této autorky. Nemohu říct, že bych uhodla kdo a proč Samanthu unesl. Byla jsem na konci knihy překvapená. Doporučuji k přečtění

ajasin
27.08.2017

Dobře napsaná pohádka pro dospělé. Slušně propracovaný, vypointovaný příběh. Čtení k vodě nebo na lenošivou dovolenou jako stvořené.

irefir
26.08.2017

Nejdřív jsem se jen tak nechala unášet dějem a pak jsem samozřejmě začala přemýšlet, jak se všechno seběhlo a kdo je únoscem. Ale detektiv ze mě zase nebude - tipovala jsem někoho jiného:)

boeink
17.08.2017

Knihu jsem přečetla během dvou dnů na dovolené. Čtivá oddychovka, tak jak jsem od Joy přesně čekala, proto jsem si ji taky přibalila. U mě dobrý!

hanča34
12.08.2017

Stará dobrá Joy mně opět nezklamala. Za mně 5 hvězd.

pindorova
03.08.2017

Kniha krásně napsaná, velmi čtivá, ale příběh byl tak naivní a v závěru mi přijde, že se toho za celý průběh knihy ani moc nestalo. Kdo a proč Samanthu unesl se dalo velmi snadno uhádnout a tak jsem čekala zvrat nebo nějakou bombu, ani jedno nepřišlo.

Lucka11
30.07.2017

Začiatok bol pre mňa dosť zadrhavajúci, ale potom sa to rozbehlo. Od 2/3 knihy bolo čítane pre mňa dynamické, rýchle a strhujúce. Určite si od tejto autorky prečítam aj ďalšie knihy. Ja odporúčam

kob
19.07.2017

Rozjezd pomalejší, trochu nepříjemné přeskakování v čase, ale pak mě knížka úplně pohltila, ke konci jsem skoro nedýchala.

MonikaHos
09.07.2017

Knihu jsem nemohla odložit, neuvěřitelně chytlavá, promyšlená a pro mě důkaz, že ne každá kniha musí mít nálepku "bestseller"! Určitě to nejlepší, co jsem v poslední době četla.

Ella_Ella
28.06.2017

Knihu jsem dočetla ve 4 ráno, nemohla bych usnout nedozvědět se, jak to skončí....závěr byl překvapující a zároveň do sebe vše tak nějak zapadlo, ale charaktery jednotlivých postav možná zasloužily větší pozornost. Moc dobré počtení, JF zkrátka nezklame.

edisek83
08.06.2017

Skvělé počtení, i když už jsem v půlce uhodla, kdo Samanthu unesl, i tak se četla jedním dechem.

Joy Fielding

Joy Fielding