Zmizení Samanthy Shipleyové

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291665/zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4.3336
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

She's Not There

Kniha Zmizení Samanthy Shipleyové

TaLu

Chvílemi jsem knihu odkládala, protože jsem nedokázala snést tu tíhu tématu. Co na tom, že autorka si zápletku určitě zpracovala podle své představivosti, stejně mi stále přicházelo na mysl, JAK často se tento příběh odehrává ve skutečném světě. V komentářích je zmiňovaná podobnost s únosem Madeleine. A čas od času se ve zprávách objevují informace o ztracených dětech. Nikdy si nejsme schopni představit tu hrůzu a beznaděj rodiny. Autorce se navíc velmi dobře podařilo vykreslit i doprovodný šílený mediální cirkus, který ničí všechny zúčastněné po mnoho let. Přečteno i přes odkládání velmi rychle, strhující děj, zajímavé zvraty. Určitě jedna z nejlepších autorčiných knih. Tip mi vyšel. Mohu určitě doporučit, i když počítejte s tíživými pocity. Ale to je vlastně v pořádku, vždyť jako lidských bytostí se nás podobná tématika dotýkat má.

janca1705

Dobré čtení, jen mi trochu vadila Michelle :)

MakiMel

Přečteno za jeden den, jedním dechem. Je pravda, že jsem některé pasáže přeskakovala a jela jen po hlavním vláknu příběhu, ale nečekané rozuzlení mě tedy dostalo.

Vendulik

Opět výborná Fieldingová. Ztrhujicí od začátku až do konce.

Kerberos

Autorka má i lepší knihy.Příběh je na závažné téma z kterého se dalo určitě vytěžit víc.

Peti081

Moje první setkáni s autorkou a zklamaná nejsem ač jsem před nedávnem četla Manželé od vedle a téma je velmi podobné.Kniha má spád,stále jsem musela číst a velmi rychle jsem byla u konce.Jako matka dvou dcer se mě příběh dotýkal,krutých 15let a zlo od těch,od kterých by to člověk nečekal.

Januli

Nedovedu si představit, co Caroline zažívala a nedokážu pochopit, jak to může člověk, kterého známe udělat.

MimiNinaFuraha

Za mne tedy moc hezká kniha. Ke konci jsem byla napjatá a čekala jsem, jak se příběh vyvine - a tak to má být. Takže mohu doporučit. Autorce dávám palec hore! :)

Joy Fielding

Joy Fielding