Poslední na řadě

Poslední na řadě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176529/bmid_rizzoliova-islesova-posledni-na-rad-x65-176529.jpg 4 473 102

Už podruhé unikl Teddy Clock smrti. Před dvěma lety jen náhodou vyvázl, celá jeho rodina však byla vyvražděna. A teď ve svých čtrnácti, jako při děsivé ozvěně minulosti, Teddy jediný přežije masakr své pěstounské rodiny. Detektiv Jane Rizzoliová z bostonské policie je odhodlaná chlapce ochránit, zjišťuje však, že co se na první pohled jevilo jako shoda okolností, je ve skutečnosti jen děsivou součástí vrahova nelítostného postupu. Společně s patoložkou Maurou Islesovou navíc Jane odhalí, že Teddy není jediný sirotek, kterého si zločinec vyhlédl…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Last To Die , 2012

kob
kob
20.02.2024 5 z 5

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, i když mi to finále na chvíli připadalo hodně nepřehledné.

matogeminimato
matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Čo majú spoločné tri deti, ktorým pred dvomi rokmi vyvraždili rodinu a aby tragédie nebolo dosť, tak neskôr aj,, pestúnov" a oni sa zázračne zachránia? Aby náhod nebolo málo, tak sa stretnú v exkluzívnej škole Evensong, v ktorej je základom výučby prežiť v nemilosrdnom svete.
Známa dvojica kriminalistka Jane Rizzoliová a súdna lekárka Maura Isleová sú rozhodnuté ich ochrániť a zároveň prísť záhade na,, kloub".
Šiesta prečítaná kniha tejto spisovateľky. Odporúčam tým, ktorý majú radi riadne zamotané príbehy.

Satyrka
Satyrka
31.10.2023 5 z 5

Další skvělý, zamotaný, tajuplný díl. Na této sérii mě baví, jak vás pohltí hned na začátku, až do konce. Pokaždé nějaký zajímavý případ, kde se vždy něco dozvíme.
Jestliže měl někdo problém v dílu Závěje, že je trochu "young adult", tak tento díl je ještě víc s prvky "young adult", ale mě to třeba baví.
Celé rozuzlení mě velmi překvapilo, přestože nikomu nikdy v krimi nevěřím, tohle jsem nečekala. I když upřímně jedna věc mi vrtala hlavou už od začátku - což může být !spoiler! (a za tím další spoiler)- že se záhadný anděl, co zachraňuje děti, objevil vždy bezprostředně po zavraždění jejich náhradní rodiny. Jak by to mohl vědět, že se něco chystá, kdyby to třeba sám nezpůsobil?
Crowe mi lezl na nervy, opravdu tu vždycky musí být nějaký takový vůdčí detektiv?
A opět tu máme pravdu, že peníze hýbou světem.
Sérii rozhodně doporučuji, kudy chodím.

Kniholapka
Kniholapka
04.07.2023 5 z 5

Na tuto autorku jsem narazila čistou náhodou. Její kniha mě však vtáhla a nepustila. U dobré knihy je to přesně to, co oceňuji. Příběh byl napínavý, nenudila jsem se a navíc dobře plynul vpřed.

aliza
aliza
02.03.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od Tess. Napínavá od začátku do konce. Překvapivý závěr.

monte
monte
26.02.2023 5 z 5

Také skvělý příběh s překvapivým koncem.

veronika4001
veronika4001
14.01.2023 5 z 5

Autorka chvílemi pracuje s nadpřirozenem, jehož hnací síla je v nehodách. Černou skvrnou na nehodách může být cokoli a kdokoli. Nejsou zde dvě časové roviny, vše se odehrává v současnosti. Děj a styl psaní je zde trochu jiný než u Zahrady kostí, kde je historizující nádech děje znát a je temnější a víc syrovější jako kdyby se nejednalo o tutéž autorku. Zahrada kostí je dobře propracovaná, ale tento příběh má vzpruhu a je "vzdušnější" - to proto, že u Zahrady kostí jsem nemohla ani dýchat, jak mi bylo nad mediky od žaludku nevolno. Autorka, jak zjišťuji, si vybírá neotřelá témata.

berila
berila
12.09.2022 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po této autorce a opět jsem byla maximálně spokojená. Určitě budu v sérii pokračovat.

Marcik7
Marcik7
04.09.2022 5 z 5

Nezklamala a konec velmi překvapivý, doporučuji určitě!

Nixa
Nixa
11.04.2022 5 z 5

U autorčiných knih prostě nemůžete sáhnout vedle, tady je kvalita zaručená!
Tess Gerritsen psát rozhodně umí a série s Jane a Maurou je prostě skvělá a ani tento díl nebyl vyjímkou. Nevím co víc dodávat, abych se neopakovala :)

Olous1
Olous1
08.04.2022 5 z 5

Já jsem opět spokojená. Má oblíbená autorka mě nikdy nezklame. Zajímavé téma a konec opět překvapil. Za mě 95%.

yetti09
yetti09
19.01.2022 4 z 5

Opět skvělá kniha od autorky. Moc se mi líbilo prostředí, kde se příběh odehrával. Škola na samotě u lesa, skvělé. Na můj vkus mohla být kniha jen o něco temnější, pak by to bylo dokonalé. Finální rozuzlení jsem neodhadla a konec knihy mě překvapil. Spokojenost

essene
essene
24.11.2021 5 z 5

Napínavé,čtivé,nečekaný závěr-doporučuji

kolacky
kolacky
25.08.2021 4 z 5

Šmejdi nejsou jen ve vesmíru a pro prachy se dokáže vraždit... Hnusné. Ale skvěle napsané. Claire a Will jsou ale v bezpečí, o Teddym nemluvíc, a Krysa/Julian s Medvědem s přehledem vede své Šakaly.

vera4669
vera4669
18.08.2021 3 z 5

Musím se přidat k názoru, že to nebylo úplně ono.. Četlo se to rychle, ale nějak mě to nevtáhlo a ten konec byl nějak až moc.. Na něco jsem ani nenašla odpověď a celé trošku překombinované a divné, tak snad potěší další díl

Barakoudel
Barakoudel
08.07.2021 5 z 5

Teda ten závěr mi ale zamotal hlavu!
Poslední na řadě je čtivá a napínavá, má velmi rychlý spád.

Co mě ale mrzí, že jsem četla knížky na přeskáčku. Rozpomenout se na zápletky hlavních postav mi potom dělalo trochu potíž. Škoda, že České verze Gerritsenovek nemají i jen nenápadné označení, že jde o sérii.

JajaPaja
JajaPaja
23.06.2021 5 z 5

Vřele doporučuji

Pavlína2019
Pavlína2019
21.06.2020 3 z 5

Mám ráda tuto autorku, její styl. Kniha byla zajímavá, napínavá. Doporučuji.

Deia
Deia
02.01.2020 3 z 5

Kniha sa mi čítala svižne, ale nebolo to úplne ono. Často sa tam spomínalo na dej z predchádzajúcej knihy, ktorú som nečítala (moja chyba, keď si vezmem desiatu časť v sérii). Tiež mi postavy veľmi neprirástli k srdcu, hlavne tie detské nie, takže ma ani veľmi nezaujímalo, ako dopadnú. Ak by som z nejakého dôvodu nemohla knihu dočítať, ani by ma neštvalo, že neviem ako skončila, taký pocit pri väčšine kníh teda nemávam. Ale raz ju možno prečítam znova, ale už v správnom poradí.

banejo

2006  89%Hříšnice
2005  90%Učedník
2007  91%Neznámá
2009  89%Zahrada kostí

Kniha Poslední na řadě je v