Dům v Cornwallu

Dům v Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251203/bmid_dum-v-cornwallu-251203.jpg 4 112 31

Cornwall série

1. díl >

Romantický román ve stylu Nory Roberts. Čerstvě ovdovělá malířka Maddie využívá příležitosti opustit Londýn a přestěhovat se do domu v Cornwallu, který jí za záhadných okolností odkázala zcela neznámá osoba. Maddie doufá, že společně s nevlastní dcerou Hannah začne na klidném anglickém venkově nový život. Realita je však na hony vzdálená idylické selance, jakou si Maddie vysnila, a začínají se vynořovat problémy s penězi i s pubertální nevlastní dcerou, která není z přestěhování na venkov nijak nadšená a snaží se matce překazit rodící se milostný vztah. Mezitím Maddie začíná odkrývat tajemnou historii domu a nachází zde překvapivou spojitost se svými biologickými rodiči, které nikdy nepoznala. Starý dům zřejmě skrývá rodinná tajemství, která zde byla skrytá po celé generace…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

The Cornish House , 2012

Komentáře 31 Recenze 0

malýčtenář
malýčtenář
19.01.2023 5 z 5

Pěkný a docela napínavý příběh z Anglie, kde se setkáváme s hrdinkami příběhu. Nešťastná Maddie s nevlastní dcerou. Prožíváme s nimi jejich problémy a snad i nově nalezenou lásku. Pohodové čtení pro ženy.

Lucc93
Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Krásný příběh, kniha byla velmi čtivá a moc se mi líbilo, jak bylo popisováno prostředí, kde hlavní postavy v žili. Kniha ve mě probouzela klid. Dávám 5 hvězdiček.

Ewwe
Ewwe
11.10.2020 4 z 5

Mám v oblibě knihy, které jsou zasazené do prostředí Anglie a Skotska. Má to vždy takové zvláštní kouzlo. Autorka píše svižně a čtivě, takže kniha je na takovou odpolední idylku. Příběh byl zajímavý ač místy dost ponurý. Hlavní postavy fajn, jen by Hannah nemusela být tak vulgární. Ale jinak se mi kniha líbila a těším se na další ze série. Za sebe mohu doporučit

LucKys
LucKys
06.04.2020 5 z 5

oddychovka

pip11
pip11
29.01.2019 5 z 5

Krásný příběh, příjemně poklidné čtení o běžném životě na novém místě. Hezký popis Cornwallu a domu, který si získal srdce nových obyvatel. Moc pěkné.

Květinka008
Květinka008
16.01.2019 3 z 5

Hezký příběh, lehký, zajímavé prostředí, ale postavy mohly být propracovanější (většinu knihy soustředění na vztek Hannah a "plácání se" Maddie, bez posunů). Plačící dítě mi vůbec do příběhu nesedlo, vyústění příliš nevyznělo a přišlo mi, že ač se autorka snažila o souhru s hlavní linií, ta se nepovedla. Celé to na mě působilo jako uměle přidaná "atrakce". Přečetla jsem ráda, víckrát nepotřebuji.

Janča089
Janča089
10.08.2018 5 z 5

Romantika, krásné prostředí, trocha tajemství, reálné problémy, se kterými se lidé potýkají a láska. Pěkný příběh, oddechové čtení, doporučuji!

AnetaHr
AnetaHr
08.08.2018 4 z 5

Bylo to moc hezke cteni, jen si nemuzu pomoct, ale strasne mi tam vadilo v téměř kazde odpovedi Ano nebo opravdu? Copak mluvi nekdo tak moc prehnane slusne?

knihovnička007
knihovnička007
09.07.2018 3 z 5

Romantická kniha z prostředí Cornwallu.
Pohádka o tom, jak se vše špatné v dobré obrátí, včetně příšerné puberťačky, která se jako mávnutím kouzelného proutku mění ve skvělou kamarádku a dceru.
Prvních několik desítek stran jsem v podstatě protrpěla, pořád jsem čekala, co se bude dít...
Nakonec jsem dočetla, konec byl asi nejlepší. Určitě si budu chtít ze zvědavosti i další díly.

Blančitos
Blančitos
31.05.2018 3 z 5

Příjemný a velice čtivý román, který ale nikterak nevybočuje z řady dalších romantických knih pro ženy.

Tylinka
Tylinka
10.02.2018 3 z 5

Mě se kniha docela líbila i když možná by bylo zajímavější, kdyby se autorka víc rozepsala o minulosti a historii rodu. Neskutečně mě iritovalo chování ukřivděného pubertálního spratka. S Hannah bych byla hotová hned! Jinak oddychovka za den přečteno.

Liduka
Liduka
13.09.2017 3 z 5

Co říci. Kniha mě trochu zklamala. Těšila jsem se, že to bude něco ve stylu Kate Morton nebo L. Riley, ale té minulosti tam bohužel moc nebylo a navíc mi přišla zmínka o ní taková nedokončená (hlavně co se týkalo Maddiina otce-podle mě si zasloužil, aby se také trochu víc rozpovídal o Nancy) a chaotická hlavně co se týkalo Catherine. Nějak jsem nepochopila, proč jí tam autorka zakomponovala. Mohla alespoň uvést, jak a přes koho je s ní Maddie příbuzná - takový malý rodokmen by neuškodil. To by to alespoň trochu vylepšilo. Také mě neskutečně štvala Hannah. Kdybych doma měla takového spratka tak nevim. Za mě 3 a půl hvězdičky.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
09.07.2017

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nesouvisí s dalšími knihami od Liz Fenwick, které jsou zde uvedené jako série. Všechny se pouze odehrávají na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

raty
raty
15.05.2017 4 z 5

Dobrá oddechovka. Spíš než k Noře Roberts bych příběh přirovnala k Rosamunde Pilcher.

Kacula8
Kacula8
30.01.2017

Za mne nic moc, trosku zklamani. Pubertacka Hannah me kupodivu stvala min nez hlavni hrdinka Maddie, to neustale zpytovani zda se k Hannah chova spravne, a hlavne to neustale omlouvani a vtirani se nevlastni dceri. Ale to je nejspis nahled ceske matky, vychovane tradicni ceskou vychovou, kde plati, ze jedna dobre mirena facka vyda za sahodlouhe vysvetlovani...

jluky
jluky
27.10.2016 4 z 5

Napriek rozpačitému začiatku /bola som zmätená z množstva postáv/ veľmi pozitívne hodnotím. Pekná romantika - taký bežný príbeh zo života, aj keď ja by som Hannah párkrát preplieskala....

Nelička
Nelička
12.09.2016 1 z 5

Bohužel jsem musela odložit :-( Nějak jsem se nezačetla... Trošku mi obě hlavní postavy lezly na nervy....

perpe2a
perpe2a
11.08.2016 5 z 5

Výborné a oddechové počteníčko. Zasmála jsem se i si poplakala. Doporučuju

jarrmilla
jarrmilla
21.07.2016

Skvělé letní počteníčko.

Cisuna
Cisuna
19.07.2016 4 z 5

Kniha od začátku předvídatelná ale k deštivému letnímu odpoledni super!:-)

Štítky knihy

Anglie pro ženy romantika Cornwall