Dům v Cornwallu

Romantický román ve stylu Nory Roberts. Čerstvě ovdovělá malířka Maddie využívá příležitosti opustit Londýn a přestěhovat se do domu v Cornwallu, který jí za záhadných okolností odkázala zcela neznámá osoba. Maddie doufá, že společně s nevlastní dcerou Hannah začne na klidném anglickém venkově nový život. Realita je však na hony vzdálená idylické selance, jakou si Maddie vysnila, a začínají se vynořovat problémy s penězi i s pubertální nevlastní dcerou, která není z přestěhování na venkov nijak nadšená a snaží se matce překazit rodící se milostný vztah. Mezitím Maddie začíná odkrývat tajemnou historii domu a nachází zde překvapivou spojitost se svými biologickými rodiči, které nikdy nepoznala. Starý dům zřejmě skrývá rodinná tajemství, která zde byla skrytá po celé generace…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251203/dum-v-cornwallu-251203.jpg 3.778

Cornwall (1.)

Vydáno:, Brána

The Cornish House (2012)

Kniha Dům v Cornwallu

pip11

Krásný příběh, příjemně poklidné čtení o běžném životě na novém místě. Hezký popis Cornwallu a domu, který si získal srdce nových obyvatel. Moc pěkné.

Květinka008

Hezký příběh, lehký, zajímavé prostředí, ale postavy mohly být propracovanější (většinu knihy soustředění na vztek Hannah a "plácání se" Maddie, bez posunů). Plačící dítě mi vůbec do příběhu nesedlo, vyústění příliš nevyznělo a přišlo mi, že ač se autorka snažila o souhru s hlavní linií, ta se nepovedla. Celé to na mě působilo jako uměle přidaná "atrakce". Přečetla jsem ráda, víckrát nepotřebuji.

Janča089
10.08.2018

Romantika, krásné prostředí, trocha tajemství, reálné problémy, se kterými se lidé potýkají a láska. Pěkný příběh, oddechové čtení, doporučuji!

AnetaHr
08.08.2018

Bylo to moc hezke cteni, jen si nemuzu pomoct, ale strasne mi tam vadilo v téměř kazde odpovedi Ano nebo opravdu? Copak mluvi nekdo tak moc prehnane slusne?

knihovnička007
09.07.2018

Romantická kniha z prostředí Cornwallu.
Pohádka o tom, jak se vše špatné v dobré obrátí, včetně příšerné puberťačky, která se jako mávnutím kouzelného proutku mění ve skvělou kamarádku a dceru.
Prvních několik desítek stran jsem v podstatě protrpěla, pořád jsem čekala, co se bude dít...
Nakonec jsem dočetla, konec byl asi nejlepší. Určitě si budu chtít ze zvědavosti i další díly.

Blančitos
31.05.2018

Příjemný a velice čtivý román, který ale nikterak nevybočuje z řady dalších romantických knih pro ženy.

Tylinka
10.02.2018

Mě se kniha docela líbila i když možná by bylo zajímavější, kdyby se autorka víc rozepsala o minulosti a historii rodu. Neskutečně mě iritovalo chování ukřivděného pubertálního spratka. S Hannah bych byla hotová hned! Jinak oddychovka za den přečteno.

Liduka
13.09.2017

Co říci. Kniha mě trochu zklamala. Těšila jsem se, že to bude něco ve stylu Kate Morton nebo L. Riley, ale té minulosti tam bohužel moc nebylo a navíc mi přišla zmínka o ní taková nedokončená (hlavně co se týkalo Maddiina otce-podle mě si zasloužil, aby se také trochu víc rozpovídal o Nancy) a chaotická hlavně co se týkalo Catherine. Nějak jsem nepochopila, proč jí tam autorka zakomponovala. Mohla alespoň uvést, jak a přes koho je s ní Maddie příbuzná - takový malý rodokmen by neuškodil. To by to alespoň trochu vylepšilo. Také mě neskutečně štvala Hannah. Kdybych doma měla takového spratka tak nevim. Za mě 3 a půl hvězdičky.

Liz Fenwick
anglická