Zapomeň na minulost

Sedmadvacetiletá Saša přišla před lety o otce a starší sestru Mišku, oba zahynuli pod lavinou v horách, kam vzal otec-horolezec poprvé jednu z dcer s sebou. Saša si myslí, že o tragédii ví všechno, ale stačí celkem bezvýznamná událost – že si Saša vezme na pohřeb strýce perlový náhrdelník, který kdysi otec daroval matce – a spustí se řetěz událostí, který ji rázem vrátí do minulosti, a ona zjistí, že všechno bylo trochu jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116648/zapomen-na-minulost-116648.jpg 4.385

Vydáno: , Motto

Zabudni na minulosť, 2010

Kniha Zapomeň na minulost

marketa9252

Zajímavý příběh, čtivý.

FoxFox

Čtivě napsaná kniha bez zbytečných popisů. Příběhem se prolíná několik tajemství, na které chcete znát odpověď. Hlavní hrdinka žije obyčejný život, ne vždy se jí všechno daří pode plánů a představ. Kdo má rád příběhy z reálného života, ten si přijde na své. Určitě zkusím další knihy od autorky.

Knihomolka506
16.05.2021

Žánr- retrospektivní roman, ich-forma
Příběh o tom, že někdy je lepší nepátrat v rodinné minulosti než se pak dozvědět něco, co někdo nikdy neměl vědět. Saša ztratila před třemi lety půlku rodiny pri horském neštěstí. Čo vše dokáže změnit zděděný náhrdelník na pohřbu strýce? Pak se "rozjede kolotoč " událostí... Co vše se Alexandra tedy domacky Saša o tragédii, která ji zabila sestru a tátu dozvědět? A nejen to... Hádky, vyhrožování, ale taky smrt. Toho všeho byla svědkem jako dítě. Bylo to ale tehdy všechno nebo toho byla víc? A jak souvisí náhrdelník s minulostí rodiny? Líbí se mi, že hlavní postava střídá pátrání v minulosti že současnosti, prací a vztahy mezi kolegy. Napínavý rodinný retrospektivní román.

Mnaui
26.01.2021

Velmi čtivě napsáno. Oceňuji retrospektivní, postupné odhalování cely zápletky. Až v konečné zcela neuvěřitelné vyvrcholení slavné tragédie. Nechybí ani sladký Happy end

ber
15.11.2020

Hezký a čtivý příběh, i když mám raději jiný žánr. Opravdu je lepší si křivdy vyříkat hned,..... nebo odpustit...., než se sžírat několik let zbytečně a v podstatě ubližovat sami sobě.

MojeMonca
16.10.2020

Dobré pocteni.

Lka
07.04.2020

Moje první seznámení s autorkou a mohu říct, že hodně povedené. Ze začátku jsem se trochu zamotávala do postav. Hodně mě bavil Sašky humor. Už se těším na další knihu autorky...

Josh
11.02.2020

U téhle knihy nevím z čeho vybrat - červená kriminálka nebo kriminální červená knihovna. Tolik (až tak moc ne:o) postav se dá přežít, rovina osobní a pracovní hlavní hrdinky také, ale až taková spletenina jejich osudů je trochu přehnaná. Zápletku, a ne jednu se čtenář dozví koncem knihy, OK, ale super-dokonale-pozitivní závěr je naivní. Zvláště bereme-li příběh z reálné doby….. Autorka nechá všechny (tolik postav:o) překonat každičkou překážku, včetně kriminální vsuvky, všem se podaří žít šťastně a spokojeně….až na věky. Chvíli si dám od slovenské autorky pauzu! Tzn. dá se číst:o)