Zapomeň na minulost

Zapomeň na minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116648/zapomen-na-minulost-116648.jpg 4 105 44

Sedmadvacetiletá Saša přišla před lety o otce a starší sestru Mišku, oba zahynuli pod lavinou v horách, kam vzal otec-horolezec poprvé jednu z dcer s sebou. Saša si myslí, že o tragédii ví všechno, ale stačí celkem bezvýznamná událost – že si Saša vezme na pohřeb strýce perlový náhrdelník, který kdysi otec daroval matce – a spustí se řetěz událostí, který ji rázem vrátí do minulosti, a ona zjistí, že všechno bylo trochu jinak.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Zabudni na minulosť , 2010

rumova_kulicka
03.07.2023 3 z 5

Sáhla jsem po této knize hned po Jestli mi uvěříš, která se mi líbila. Zápletka a zvraty dobrý, četlo se to dobře. Přišlo mi ale, že hlavní hrdinka řešila všechny okolo, ale o ní samotné to skoro nebylo.

SleepyAllDay
26.02.2022 4 z 5

Četla se téměř sama, zajímavé zvraty

ivana7717
23.01.2022 5 z 5

Gillerová patrí medzi moje obľúbené slovenské spisovateľky. Knihy idú rýchlo, výborný dej, ľahko sa mi orientuje v jej postavách. Autorka prelína knihy vtipnými hláškami, takže ani o smiech nie je núdza.
Kniha sa mi páčila... niekedy je naozaj lepšie nechať minulosť minulosťou a zbytočne sa k nej nevracať. Na staré hriechy radšej zabudnúť a venovať sa prítomnosti. Ani nevieme, kedy sa osud zvrtne a už nemôžme vrátiť späť, to čo sme vykonali alebo v hneve povedali.

marketa9252
18.01.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, čtivý.

FoxFox
17.01.2022 4 z 5

Čtivě napsaná kniha bez zbytečných popisů. Příběhem se prolíná několik tajemství, na které chcete znát odpověď. Hlavní hrdinka žije obyčejný život, ne vždy se jí všechno daří pode plánů a představ. Kdo má rád příběhy z reálného života, ten si přijde na své. Určitě zkusím další knihy od autorky.

Knihomolka506
16.05.2021 5 z 5

Žánr- retrospektivní roman, ich-forma
Příběh o tom, že někdy je lepší nepátrat v rodinné minulosti než se pak dozvědět něco, co někdo nikdy neměl vědět. Saša ztratila před třemi lety půlku rodiny pri horském neštěstí. Čo vše dokáže změnit zděděný náhrdelník na pohřbu strýce? Pak se "rozjede kolotoč " událostí... Co vše se Alexandra tedy domacky Saša o tragédii, která ji zabila sestru a tátu dozvědět? A nejen to... Hádky, vyhrožování, ale taky smrt. Toho všeho byla svědkem jako dítě. Bylo to ale tehdy všechno nebo toho byla víc? A jak souvisí náhrdelník s minulostí rodiny? Líbí se mi, že hlavní postava střídá pátrání v minulosti že současnosti, prací a vztahy mezi kolegy. Napínavý rodinný retrospektivní román.

Mnaui
26.01.2021 5 z 5

Velmi čtivě napsáno. Oceňuji retrospektivní, postupné odhalování cely zápletky. Až v konečné zcela neuvěřitelné vyvrcholení slavné tragédie. Nechybí ani sladký Happy end

ber
15.11.2020 5 z 5

Hezký a čtivý příběh, i když mám raději jiný žánr. Opravdu je lepší si křivdy vyříkat hned,..... nebo odpustit...., než se sžírat několik let zbytečně a v podstatě ubližovat sami sobě.

MojeMonca
16.10.2020

Dobré pocteni.

Lka
07.04.2020 5 z 5

Moje první seznámení s autorkou a mohu říct, že hodně povedené. Ze začátku jsem se trochu zamotávala do postav. Hodně mě bavil Sašky humor. Už se těším na další knihu autorky...

Josh
11.02.2020 3 z 5

U téhle knihy nevím z čeho vybrat - červená kriminálka nebo kriminální červená knihovna. Tolik (až tak moc ne:o) postav se dá přežít, rovina osobní a pracovní hlavní hrdinky také, ale až taková spletenina jejich osudů je trochu přehnaná. Zápletku, a ne jednu se čtenář dozví koncem knihy, OK, ale super-dokonale-pozitivní závěr je naivní. Zvláště bereme-li příběh z reálné doby….. Autorka nechá všechny (tolik postav:o) překonat každičkou překážku, včetně kriminální vsuvky, všem se podaří žít šťastně a spokojeně….až na věky. Chvíli si dám od slovenské autorky pauzu! Tzn. dá se číst:o)

Ála1968
01.01.2020 4 z 5

Bylo to takové milé pohlazení po duši.Druhá kniha od této autorky a opět krásný příběh,kde se propojuje minulost a přítomnost.

Han-nah
28.11.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a mohu jen doporučit. Názorná ukázka, jak minulost a to, když není dořešená a nemluvilo se o ní, ovlivňuje životy mnoha lidí.

Přítomnost a budoucnost jsou dva časy, které můžeme ovlivnit,
minulost už nikdy ne, ale ta nás může posunout dále.
Štěstí se prožívá v jediném čase a to teď.

regulax
22.10.2019 5 z 5

Zapomeň na minulost, nedívej se do budoucnosti a žij přítomností...

Kristy.Seb
27.06.2019 4 z 5

Dobře se četla, napínavá a velmi mě bavil humor Sašky.

Vatter83
13.01.2019

Má druhá kniha od této autorky... Čtivé (přečteno doslova jedním dechem), poutavé, oddychové. Čtenář zde najde "od každého něco" - romantika, humor, krimi, vzpomínky do minulosti. Dobrá volba v rámci odpočinku.

LeSk
21.10.2018 5 z 5

Krásné čtení.

Januli
17.10.2018 5 z 5

Pro mě měla knížka vše co mám ráda. Tajemná minulost, krimi, nějaké drama, příběh ze života, humor a šťastný konec.

jesterka.as
04.10.2018 3 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a to jen díky čtenářské výzvě - závěr - číst se to dá. Není to špatně napsáno, ale hodně mě překvapil styl, že to není ani červená knihovna, ani román pro ženy, ani historický román a ani detektivka a přitom to tam autorka napcala všechno. No asi se nemohla rozhodnout co psát dřív :) Nebo takhle píše pořád? no možná se někdy přesvědčím u jiné knihy ;)

Meluzínka
11.08.2018 4 z 5

Kniha od zacatku dokonce nabizi nove a nove vzpominky a diky tomu ma kniha porad spad a donuti vas ji docist o pul 2 rano