Domov pro Kathy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po manželově tragické smrti si Grace Cameronová vybudovala malou prosperující firmu a veškerý volný čas věnovala dvanáctileté dceři Kathy. Rostoucí únavu přičítala na vrub nedostatku spánku a velkému pracovnímu vytížení. Teprve za nějaký čas se zdráhavě vypravila k lékaři - a výsledky prohlídky jsou šokující. Grace trpí nevyléčitelnou chorobou, a pokud se bude řídit radami specialisty, má nadji na rok života. Když odezní počáteční šok a Grace je znovu schopna reálně uvažovat, napře všechny své síly k tomu, aby se postarala o Kathinu budoucnost.Nadále pracuje, protože chce Kathy zajistit finančně, ale především se snaží najít člověka, který by se o osiřelou dívku postaral.Není to snadné, ale přesto se matka ani dcera nechtějí vzdát. Někde přece musí existovat lidé, s nimiž bude Kathy Cameronová š´tastná.........celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/9022/domov-pro-kathy-9022.jpg 4.448
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Domino
Orig. název

A Place for Kathy Cameron, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Domov pro Kathy

Přidat komentář
milan.krimsky
12.04.2020

Velmi smutný příběh o ženě, která zjistí, že se nakazila virem HIV, snažící se najít lepší rodinu pro svou dceru, když má málo života,...

moudivlacek
22.11.2018

Tento autor prostě takovéto příběhy psát rozhodně umí. Je to velmi reálné, sice předvídatelné, ale samotnému příběhu to vůbec neublíží, spíš mu to dodává na autentičnosti. Smrtelná nemoc ženy vdovy, její dvanáctiletá dcera, to prostě už samo o sobě je smutné. Když jsem ale četla, jak se k tomu postavila její dcera, musím jen říct - klobouk dolů. Moc jsem si vážila lékařů, kteří se o Grace starali, a hlavně, jak se imunolog postavil k její dceři, neodbyl ji, spíš bych řekla, že si jí vážil.
Je to velice bolestný příběh, plný napětí. Kdo nemá srdce z kamene, určitě velkou část knihy probrečí. Je to jen příběh, ale takových ve skutečnosti je mnohem více, nemusí to být AIDS, "stačí" rakovina či jiná potvora. Toto ovlivní vždy nejen život pacienta. Když zvítězí pacient, je to velmi vzácné - i dnes.
Važme si proto své rodiny, svých blízkých i všedních dní - nikdo z nás neví, jestli nějaká potvora nemoc se nechystá nám vzít vše.
Doporučuji.


Kerberos
17.06.2017

Velmi smutný příběh,ale to se někdy stane.

Ester71
23.04.2017

Pěkné, smutné..

rengers
17.05.2016

Dobře se to čte, ale vše je hodně předvidatelné a předem víte jak to dopadne a navíc smutné a depresivní.

Helena Lacková
11.01.2015

Úžasná "Denkerovka", dostala mě, doporučuji.

Toňula
27.08.2014

První kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Oslovila mne zajímavým, i když smutným příběhem o bolestném hledání nové rodiny pro dospívající dívku i boji s těžkou nemocí, zároveň odhodláním neztrácet naději. Určitě se poohlédnu po dalších autorových dílech.

Šárinaá
11.06.2014

Přesto, že příběh je smutný a končí ztrátou milované matky, děj knihy se mi moc líbí...Je na něm něco zajímavého. Knihu jsem přečetla jak se říká jedním dechem a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a užitečných věcí.. (např. jak tato nemoc probiha)..Doporučuji..!!

1

Autor a jeho další knihy

Henry Denker
americká, 1912 - 2012

všech 20 knih autora

Kniha Domov pro Kathy je v

Přečtených78x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených8x
Knihotéce65x
Chystám se číst20x
Chci si koupit1x