Řekni mi svůj sen

Řekni mi svůj sen

Jeden z nejpodivuhodnějších hrdelních procesů v detektivním románu, kde obhajoba bojuje na základě skutečného lékařského znaleckého posudku. S.Sheldon je právem nazýván "mistrem neočekávaného" a čtenáři jeho předchozích děl budou jistě souhlasit s tím, že tento románje fabulační vynalézavostí ještě předčí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32059/rekni-mi-svuj-sen-32059.jpg 4.3130

Tell Me Your Dreams (1998)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Alpress

Pjater

Další skvělá kniha od skvělého autora, který umí udržet napětí až do posledních stránek. Pro menší počet stránek doporučuji jako čtení do vany.

mariva
08.12.2017

Je to už dlouho, co jsem četla Půlnoc a jiné knihy tohoto autora, ale pamatuji, že se mi moc líbily a tato kniha to potvrzuje. Čte se výborně, člověk ji nechce odložit a přerušit čtení a s napětím očekává, jak vše dopadne. Jednu hvězdičku ale ubírám, protože jsem v závěru čekala ještě jednu vraždu nebo alespoň nějaké potrestání hlavního viníka a hlavně varování další nevinné oběti....

Len2očka
01.11.2017

Napínavá detektivka,skvělá.

allyce
26.09.2017

Recept "Řekni mi svůj sen": vezmeme detektivní žánr, přidáme odbornou psychiatrickou literaturu, nasypeme vyšinutou lidskou psychiku, okořeníme uměním autora a pořádně smícháme. Výsledek je super!

evask
29.08.2017

Napínavé čtení i zajímavé téma k přemýšlení.

moudivlacek
27.08.2017

Tuto knihu nebudu považovat ani tak za detektivku, jako za psychologický román. Samozřejmě se tu vyšetřují brutální vraždy, ale není to hlavní dějová osa. Alespoň pro mne.
Spisovatel je opravdu mistrem ve svém oboru, otevřel mi svět lidí s mnohočetnou poruchou osobnosti. Já dosud myslela, že je to schizofrenik, ale to je něco jiného, alespoň dle odborníků.
Postava Ashley mě děsila, zároveň mě jí bylo líto. Ale závěr mě vyděsil, měla jsem pocit, že se vše vrací na začátek.
Skvělé čtení - ale jen pro silné nervy.

items
03.01.2017

Zaujímavý príbeh dobrého autora.

Bibisova
02.11.2016

Přečetla jsem během dvou dnů, jen mě mrzí, že jsem zápletku odhalila celkem brzy. I tak tato kniha stojí za přečtení.

prestiggio
14.06.2016

po precitani mnohych severskych detektivok, celkom prijemna zmena. namet pokladam za zaujimavy. kniha sa citala velmi dobre.

LutherKing
06.05.2016

Super Sheldon.

24.12.2015

Jako vždy super čtení od začátku do konce!!!

Barus23
21.10.2015

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

alexis818
23.08.2015

Vynikající kniha.Těžké a závažné téma.Sheldon mě opět svým mistrovským psaním dostal.

Toňula
17.01.2015

Další příběh z pera mého oblíbeného autora zpracovávající pozoruhodné téma nepříliš známé psychické poruchy a jejich důsledků na lidských život. Opět nechybí napětí, kulisa rozmanitých prostředí a nečekanost odhalení.

ritz
22.07.2014

Tohoto spisovatele mám ráda, vždycky jsem "napnutá" od začátku do konce. Nemohu od knihy odejít, dokud ji nedočtu.

čekanka13
22.09.2013

Celkem dobře napsaná detektivka. Pro toho, kdo sám netrpí nějakou psychickou poruchou, se těžce posuzuje otázka viny a neviny. Asi ale skutečně existují lidé s poruchou popsanou v této knize. Člověk může být jen rád, že k nim nepatří.

kika 13
07.11.2012

Detektivní román plný napětí.Těžké dokázat nevinu.

Aliii
14.09.2012

Tři krásné mladé ženy, které se navzájem neznají, jsou podezřelé ze spáchání série velice brutálních vražd na mužích. Dopadená pachatelka je postavena před soud a v případu, který přeroste v nejsledovanější hrdelní proces, je uplatněna obhajoba založená na seriózním lékařském posudku. I další osud hrdinky je závislý na odborném přístupu lékařů k léčení syndromu mnohočetné poruchy osobnosti.

malen
09.10.2011

Velmi dobře se četlo, napětí až do konce.