Nic netrvá věčně

Nic netrvá věčně https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8663/nic-netrva-vecne-Bh7-8663.jpg 4 216 33

Poutavý román z lékařského prostředí. Příběh sleduje osudy tří mladých lékařek, které se záhy přesvědčují o tom, že jejich osudem není pouze bílý plášť a slušné postavení ve společnosti, ale především každodenní konfrontace s bolestí, utrpením, se smrtí i s vlastním svědomím. Nic netrvá věčně je román o odpovědnosti lékařů, o etice, o životě a smrti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Nothing Lasts Forever , 1994

Han-nah
06.05.2023 4 z 5

Příběh začíná netradičně v soudní síni s krutou obžalobou. Až následným čtením zjišťujeme, co se stalo. Příběh tří lékařek, které se ocitnou na svém prvním působišti v nemocnici, kam nastoupily. Jako ženy - lékařky nebyly moc uznávané, ostatní jim házejí klacky pod nohy a očekávají jakoukoliv chybu. Je to ale spojí a spolu vše prožívají. Čtenář se tak dovídá něco z jejich minulosti, jsou tu tajemství nechybí ale také starosti a hlavně láska.

tyna14
30.03.2021 4 z 5

Oddychové čtení z lékařského prostředí, které bych doporučila spíše ženám. Jen ten závěr mě trošku zklamal, zdál se mi až moc pohádkový, proto ubírám hvězdičku.

opice1956
26.01.2021 4 z 5

Dobrý příběh, který by si rozhodně zasloužil lepší překlad!
Navíc ani s informacemi na přebalu knihy si vydavatel nelámal příliš hlavu. Píše se tu: "Zaskočená Paige na svou obhajobu nemá zhola nic. V její nevinu věří jen obě přítelkyně a Jason, její právě začínající láska." Pisatel zřejmě knihu nečetl, neboť k obvinění Paige došlo ve chvíli, kdy jedna z jejích přítelkyň již byla po smrti.

georginaa
18.10.2020 3 z 5

Příběh vypráví o třech zdravotních doktorek, které si plní své sny. Nepředpokládají však, že jim do života vtrhnou velké potíže, kterým však musí čelit. Prožíváme jejich lásky i trápení, jejich osudy a hlavně sny, které jsou odlišné od reality.

esfinge
18.07.2020 5 z 5

Oddechovka z lékařského prostředí. Skvěle se četla a mě prostě mile překvapila.

orinka3
20.06.2020 odpad!

Strašné. Jak může být někdo tak opovážlivý, že TOTO vydává za nějakou literaturu! Vůbec by takové věci vycházet neměly. Podle toho, kolik čtenářek knihu hodnotí jako dobrou, soudím, že jí věří. Přitom je to schematicky sepsaná limonáda v holywoodském stylu céčkové kvality. Napsaná podle osvědčeného postupu kvůli prodejnosti. Rozhození postav nedalo vůbec žádné přemýšlení, hloupoučké zápletky (pokud se to tak dá ještě nazvat), diletantské popisy dění na operačním sále - je normální, aby lékařka při operaci žádala 3 injekce proti bolesti? Bez konkrétního názvu a jednoznačného upřesnění obsahu? Poměry v nemocnici jsou už vůbec za vlasy přitažené. Ani už se mi nechce vypisovat, kolik je tam renonců. Kniha je špatná skrz naskrz a je určená mimořádně nenáročným čtenářkám s vymytými mozky mýdlovými operami v tv.

petra4080
19.12.2019 4 z 5

Mám rád Sheldonovy knihy, nerozepisuje se o zbytečnostech, al jde rovnou k jádru pudla. I když mi moc nesedí to, že kniha začíná v podstatě na konci, ale to je pouze věc vkusu.

Netopyr07
19.07.2019 5 z 5

Četla jsem ji snad již po třetí, po čtvrté... Je to báječná oddechovka z lékařského prostředí. Možná spoiler :-) : Až teď mi došla trochu nelogická "vize" obžaloby (na začátku knihy), kdy údajně Paige chladnokrevně plánuje vraždu pacienta, jelikož chce cestovat a potřebuje na to peníze. Teprve v závěru knihy je, jak si obžaloba představovala, že by k penězům, donucením pacienta, aby jí odkázal své jmění v závěti, přišla. Ale to je jen drobný detail, protože vlastní příběh se čte krásně.

Ishir
12.03.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora.

Hanjimka
28.02.2019 5 z 5

Napínavý lékařský román od mého oblíbeného autora. Nezklamal.

Rozmarýna Rozm
24.11.2018 5 z 5

Dlouho jsem hledala nějaký dobrý román ze současnosti. Náhodou jsem narazila na tuto knihu. Výborně se čte, děj odsýpá. V jednu chvíli mi připomněla Americkou tragédii. Vadil mi jedině překlad, kdy několik osob, používalo slovo děvenko, což bylo možné tolerovat jen u dvou osob, protože to slovo vyřčené jednou osobou připomnělo jedné hrdince jinou osobu. Ovšem další osoby už toto slovo používat neměly. Překladatel nezná asi synonyma.

Kabi
03.09.2018

Opravdu poutavé čtení. Moje první kniha od Sheldona. Určitě si přečtu další.

Ivetaaa
10.07.2018 4 z 5

Velmi čtivé i přesto že to není můj šálek kávy tak se mi moc líbila.

Sosovica
09.02.2018 odpad!

Romantika pre teenegerky. Chýbalo mi napätie a viac reálnych scén. Nie žiadosti o ruku na počkanie.

jankaander
04.11.2017 5 z 5

Super knížka.....

moudivlacek
08.10.2017 5 z 5

Další povedený román z lékařského prostředí, kde je důkaz, že ženy mohou být stejně dobré lékařky jako muži, i když ti si to nechtějí připustit, alespoň někteří, každá z hrdinek má za sebou "své", přesto jsem měla nejvíc ráda Paige a Kate, Honey mi přišla dost vypočítavá a moc mě mrzelo, že dlouho nepřiznala pravdu sama sobě a i druhým, přesto i ona měla své klady. Z mužských hrdinů jsem pak měla ráda Jasona a Jimmyho, ten byl naprosto úžasný.
Kdo má rád romány z tohoto prostředí se špetkou romantiky, určitě si přijde na své.

Petra186
23.08.2017 5 z 5

Čtivá knížka, moc se mi líbila. Lékařské prostředí s událostmi, které Vás nenechají knihu odložit.

Jana38
18.08.2017 4 z 5

Kniha se mi četla velice dobře.krátké kapitoly.poutavý příběh z lékařského prostředí

Lucka11
02.08.2017 3 z 5

Ľahké, rýchle čítanie. Nič komplikované, zaťažujúce. Oddychovka ku kávičke. Také to víťazstvo dobra nad zlom......

items
29.05.2017 5 z 5

Vítaný oddych po x detektívkach... Kniha odsýpa, dobre a rýchlo sa číta. Zaujímavé príbehy!

lékařské prostředí

Sidney Sheldon
americká, 1917 - 2007
2011  88%Pokud přijde zítřek
1998  81%Dokonalé plány
2002  91%Odvrácená strana půlnoci
2013  89%Hněv andělů
1995  86%Nic netrvá věčně

Kniha Nic netrvá věčně je v