Sny o vůni citronů

Mohlo by se zdát, že Agnes má svůj život pevně pod kontrolou. Rozkročena jednou nohou ve Stockholmu a druhou v poklidné rodném městečku, za zády s rodinou, která je vždy připravena ji podpořit, milujícím přítelem, skvělou prací, nejlepší kamarádkou, kterou zná jako své boty. Je tomu ale skutečně tak? Náhle se všechny její jistoty začínají jedna po druhé bortit a zanedlouho nezůstane v životě Agnes kámen na kameni. Když jí kamarád nabídne, aby společně otevřeli novou restauraci, nemá už co ztratit… Sny o vůni citrónů z roku 2004 jsou třetím románem jedné z nejpopulárnějších švédských spisovatelek současnosti, Kasji Ingemarssonové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142318/sny-o-vuni-citronu-142318.jpg 3.6106
Vydáno, Ikar (ČR)

Små citroner gula, 2004

Kniha Sny o vůni citronů

jana9877

Oddech s vůní fantazie

hapac
08.09.2020

Příběh ze života, který jsem si docela užila. Příběh, který se mohl stát v Stockholmu, v Londýně či v Praze nebo možná docela někde jinde. Příběh, při jehož čtení jsem si odpočinula. Příběh, který mne bavil.

verunka93
24.08.2020

Příjemné letní počtení

MOu598
05.06.2020

Lehce se čte. Trochu i o životě ve Stockholmu a jednom menším městě, jinak hlavně o restauraci a lidech okolo. Hezká obálka, slibovala jsem si od knihy víc. Ale je to takové nic moc. Vše špatně začíná a dobře končí.

M_A_I_A_
21.04.2019

Předvídatelná,ale svižná lehká četba.

Morgainne
03.11.2018

Milý příběh z obyčejného života obyčejných lidí. Vztahy, rozchody, život v malém městečku i v metropoli, náhlá smrt v rodině, ztráta práce kvůli problémům se šéfem i kvůli uzavření celé fabriky... a do toho se prolíná snaha o vedení pohodové restaurace s kvalitním jídlem s vůní citronů, tymiánu a chilli. Jak už tu někdo psal - kdybych takovou restauraci měla v dosahu, ráda bych do ní zašla. Už jen ten interiér musel být krásný - citronově žlutá, rajčatově červená, středomořská modrá; a do toho místy s citrony.
Začínají mě ty severské nedetektivní příběhy bavit. Zatím jsem se k nim vždycky dostala náhodou, asi si je teď začnu vybírat záměrně.

Aleh
24.07.2018

Kajsa Ingemarsson je v současnosti jednou z nejpopulárnějších spisovatelek ve Švédsku. Společenský román Sny o vůni citronů, který se v roce 2012 stal švédským bestsellerem, je o lásce, přátelství, o vztazích, o rodině a hlavně o práci, kterou máte rádi, prostě o životě. To není málo. Ale i tak mi pořád něco chybělo. Napětí, překvapení, zvrat .... Nic takového nepřišlo. I tak této švédské autorce dám šanci a vyhledám další z jejích románů. Pozitivně na mě působila krásná obálka knihy.

ypres.bass
21.02.2018

Vcelku jednoduché čtivo, škoda jen té průhlednosti. Většina čtenářů, myslím, dokáže po asi tak třech zmínkách odhadnout další vývoj všech jednotlivých dějových a personálních linek. Teda alespoń já jsem dokázal všechny vývojové kombinace tušit asi o půl knížky dřív, než k nim došlo.