Sny o vůni citronů

Sny o vůni citronů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142318/sny-o-vuni-citronu-142318.jpg 4 120 120

Mohlo by se zdát, že Agnes má svůj život pevně pod kontrolou. Rozkročena jednou nohou ve Stockholmu a druhou v poklidné rodném městečku, za zády s rodinou, která je vždy připravena ji podpořit, milujícím přítelem, skvělou prací, nejlepší kamarádkou, kterou zná jako své boty. Je tomu ale skutečně tak? Náhle se všechny její jistoty začínají jedna po druhé bortit a zanedlouho nezůstane v životě Agnes kámen na kameni. Když jí kamarád nabídne, aby společně otevřeli novou restauraci, nemá už co ztratit… Sny o vůni citrónů z roku 2004 jsou třetím románem jedné z nejpopulárnějších švédských spisovatelek současnosti, Kasji Ingemarssonové.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Små citroner gula , 2004

hanap
25.10.2015 4 z 5

Úplnou náhodou jsem narazila na tuto knihu a začala číst aniž bych měla nějaká očekávání . Kniha mě , ale nabídla milý příběh , který se dobře četl a nechal ve mě stopu k přemýšlení , doporučuji .

bookcase
23.08.2015 5 z 5

Tak to bylo výborné čtení. Mám ráda takový typ příběhů a jsem ráda, že jsem si mohla trochu rozšířit obzor, co se severských autorů týče - a nejsou to zrovna detektivkáři :).

studentice
14.06.2015 3 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení plné dobrého jídla.

marasaj
03.06.2015 4 z 5

Sny o vůni citronů.. Vůbec jsme nečetla anotaci, absolutně jsem nevěděla o čem to je, ale prostě jsem si ji koupila a pustila se do ní. Neměla jsem žádná očekávání, ale.. ! Je to super na oddech, čte se to strašně rychle a dobře. Několikrát jsem si říkala, že bych chtěla být právě v této restauraci a něco si objednat :)

Nelička
01.06.2015 4 z 5

Moc se mi knížka líbila. Naprosto splnila má očekávání. Moc se pěkně se mi příběh četl, žádné velké zdržování s popisnými pasážemi, žádná velká slaďárna, prostě normální život :-)

Dreisii
19.04.2015 3 z 5

Nenáročný příběh,sice to nemůžu zařadit do knížek přečtených jedním dechem,ale i tak se to četlo dobře.

Faustka
03.04.2015 5 z 5

Pohodové čtení, které přináší situace smutné i veselé, jak už to tak v životě bývá. A kdybych měla ve svém okolí restauraci jako Malé žluté citronky, tak určitě zavítám.

Titi
19.01.2015 5 z 5

V Levných knihách jsem náhodně uviděla krásnou citronkovou obálku, kniha stála jen 49 Kč. Vůbec nejsem zklamaná, spíš naopak. Je to velice milá knížka, jako ze života a i já věřím, že naděje umírá vždycky poslední.

Michelino
25.06.2014 3 z 5

Od této knihy jsem čekala víc. Ne že by snad byla úplně špatná, ale děj byl většinou snadno předvídatelný.

kika 13
26.04.2014 5 z 5

Nádherný román plný citu a uvědomění si na čem ve skutečnosti záleží.Doporučuji.

Toňula
11.04.2014 4 z 5

Na základě pozitivních ohlasů jsem si i já přečetla tento příběh, nebyla jsem zklamaná, lidský příběh o zklamání i naději. Doufám,že vyjdou i další tituly autorky.

krtecek_1
25.09.2013 2 z 5

Z milosti dávám 2 hvězdičky. Kniha absolutně o ničem...

Danafantom
02.09.2013 2 z 5

Zjistila jsem, že se mi v dnešní době nechce číst o tom, jak se někomu bortí život, a jak se zavírá fabrika, protože jí budou stěhovat jinam, a co budou dělat lidi, kteří přijdou o práci. O tom si nechci číst, to se děje kolem mě. Pro mě to bylo negativní(začíná to znásilněním, pokračuje smrtí matky), vůbec né oddychové čtení.

KrvMys
30.06.2013 5 z 5

Moc milý příběh, který se mi dost líbil :) Určitě doporučuji na oddechové a nenáročné čtení.

MBubu
16.05.2013 5 z 5

Je docela škoda, že tu není více severské literatury jiného žánru než detektivky. Takhle knížka je totiž super a dost mě nalákala na jiné tituly této autorky. Moc doufám, že se vydají další její knihy, které už napsala, ale u nás zatím nevyšly. Je to moc pěkné čtení.
Recenze zde

buturenka
01.04.2013 5 z 5

milá knížka, oddechová, ale ne hloupá, zajímavé místo. a zase sever :-), ale bez krimi

pro ženy švédská literatura společenské romány restaurace

Autorovy knížky

Kajsa Ingemarsson