Případ pro exorcistu

Koupit

Komisařka Marie Výrová, protagonistka detektivního příběhu Michala Sýkory, řeší velmi neobvyklý případ. Ve Štěpánově, vesnici nedaleko Olomouce, je v kostele na oltáři nalezeno tělo mrtvé dívky. Je do vraždy zapleten místní kněz, stala se mrtvá obětí nepovedeného exorcismu? Stopy nečekaně vedou do prostředí olomoucké univerzity. Případ se komplikuje a přibývají další mrtví. Detektivní román je postaven na detailní znalosti prostředí hanáckého venkova, univerzitního života i pravidel detektivního žánru. Komisařka Výrová, která k tomu, aby mohla přemýšlet o případu, potřebuje poslouchat Boba Dylana, i další členové jejího týmu Martin Edelweiss a Kristýna Horová, jsou postavy napsané s vtipem a smyslem pro psychologickou věrohodnost. -- zdroj: pitaval.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106618/big_pripad-pro-exorcistu-LHu-106618.png 3.8217

Kniha Případ pro exorcistu

TomHr

Vyšetřovatel není superman, co všechny zbouchá do kuličky. Nelítá po městě s bouchačkou a zaťatými pěstmi, ale přemýšlí, vyptává se... Prostě detektivní příběh klasického střihu, tak jak to mám rád. Přitom není nouze ani o napínavé okamžiky, vyprávění má spád a knížka je čtivá. "První stání po třiceti letech" fakt pobavilo!
Jednu hvězdičku ubírám za příliš náhodné náhody, kterých bylo náhodou trochu víc než by mělo.

eltondo

Velmi čtivá a napínavá detektivka. Reálná místa, města, dědiny, ulice. Trefný popis "separované" olomoucké čtvrti Holice - podobně mi to připadá, když se tam občas stavuji v Olympii :) Vtipná dehonestace Wabiho Daňka. Posedlost Bobem Dylanem. A velmi působivá rekapitulace života starého psa. Mínus za zbytečnou závěrečnou frašku v sokolovně. Akorát jsem se po přečtení podíval na film a odteď už budu mít místo Výrové Melíškovou :/

Magdalena5

Krásně napsáno, čte se to samo. Filmy nesleduju.

tessa.mik
30.12.2021

Takové čtení na dobrou noc - a to nemyslím nijak ve zlém. Příjemná detektivka z českého prostředí. Čte se to skoro samo.

Trudi806
03.11.2021

Olomouc je moje srdcovka, Výrovou jsem si rychle oblíbila, ale některý postavy tam jsou dost nelogický, tedy jejich chování. Konec hodně přitažený vlasy, takový hodně chtěný. Za mne lepší český průměr.

jarin58
20.10.2021

Tak tohle byl můj šálek kávy.Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

marli58
05.10.2021

Ano, dobrá česká detektivka. Navíc jsem viděla televizní zpracování a tak knižní Marie Výrová se plně ztotožnila s Klárou Melíškovou. I s jejím hlasem. Super.

Simstr
27.09.2021

Byla jsem velice mile překvapena. Moje první setkání s panem Sýkorou. Televizní zpracování mě minulo. Těším se na další díl.