Případ pro exorcistu

Koupit

Komisařka Marie Výrová, protagonistka detektivního příběhu Michala Sýkory, řeší velmi neobvyklý případ. Ve Štěpánově, vesnici nedaleko Olomouce, je v kostele na oltáři nalezeno tělo mrtvé dívky. Je do vraždy zapleten místní kněz, stala se mrtvá obětí nepovedeného exorcismu? Stopy nečekaně vedou do prostředí olomoucké univerzity. Případ se komplikuje a přibývají další mrtví. Detektivní román je postaven na detailní znalosti prostředí hanáckého venkova, univerzitního života i pravidel detektivního žánru. Komisařka Výrová, která k tomu, aby mohla přemýšlet o případu, potřebuje poslouchat Boba Dylana, i další členové jejího týmu Martin Edelweiss a Kristýna Horová, jsou postavy napsané s vtipem a smyslem pro psychologickou věrohodnost. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106618/pripad-pro-exorcistu-106618.jpg 3.8180

Detektivové od Nejsvětější Trojice 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Paseka

Kniha Případ pro exorcistu

kolacky

Dobře se četlo! Ty vtípky a šťouchy mě moc bavily. A pořád jsem viděla paní Melíškovou s tím jejím suchým vyjadřováním, nádhera.

Hoblinka

Děkuji Městské knihovně Praha za zpřístupnění této skvělé detektivky. Přečteno jedním dechem, napínavé, dechberoucí.

Alto98

Napínavé, prostředí Olomoucka je fajn. Ale zápletka je opravdu nevěrohodná a překombinovaná.

Marla

Jakto, že jsem Michala Sýkoru a jeho detektivky objevila až teď? Já, detektivková knihomolka! Určitě to bude tím, že nekoukám na televizi, protože filmová zpracování, která jsem objevila také teprve teď jsou stejně povedená jako literární předlohy. Takže :zábavné, uvěřitelné, napínavé čtení a Klára Melíšková v roli majora Výrové je třešnička na dortu.

gallovl

Dobrá česká detektivka, navíc z mého rodného kraje, takže jsem se cítila jako doma - trochu jsem tušila, jak se věci mají, protože jsem viděla tv seriál. Jako bonus je třeba zmínit dobré vystižení venkovské "idylky".

Pebra

Podotýkám, že jsem jako čtenář detektivek naprostý břídil, tenhle žánr kvůli roztržitosti a taky odporu k vraždám nejsem schopná pojmout. Exorcista je moje druhá detektivka, kterou jsem dočetla do konce a kupodivu se dobře bavila. Sice jsem se musela několikrát vracet a znovu lovit ta jména, která mi stále vypadávala z paměti, navíc Pánek dvakrát, Jan a Jiří, bože to bylo na mou pozornost fakt náročné... Seriál jsem neviděla, hodnotím knihu. Líbila se mi, byla jsem napnutá, odolávala jsem touze poskočit na poslední stránky. Autor mě několikrát rozesmál při skvělém popisu hanácké vesnice, nejen na začátku, ale absurdní scéna v kulturáku na konci byla výborně švejkovsky česká. Nemůžu dát plný počet hvězd proto, že je mi líto těch nešťastníků, kteří v knize byli zamordovaní, i když si je autor doufám vymyslel.

LuckaH2

Pred lety jsem videla serial se skvelou Klarou Meliskovou, ale knihu jsem prvně cetla az ted. Super detektivka. Dobře popsané prostředí mistopisu Olomouce a spol. Ke konci, kdyz uz pachatele byli u vyslechu, jsem skoro nedychala. Je mi tale sympatické, ze policiste zde jsou normální lide, se strachy , nevi vždy vše...

brabofka
26.07.2020

Trochu jsem se bála toho, že už jsem to viděla. A překvapivě mi to sedlo tak nějak dohromady. Zápletku už jsem si nevybavila, takže mi svítat začalo celkem pozdě. Nicméně Výrová-Melíšková, Horová-Voříšková, Vitouš-Krobot fakt sedli, i ten Edelweis. Za mě příjemná detektivka. Opět jsem se ve výběru nespletla. A jdu hledat další.