Toňula Toňula komentáře u knih

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Důstojné pokračování příběhu ze Švédska minulého století, nechybí nic z atributů romanticko-historického románu, který je i přes jednoduchost vyprávění hluboce lidský.

09.09.2021 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Souhlasím s ostatními ,že první polovina románu je pomalejší, ale nevadilo mi to, spíš mě to motivovalo vydržet, co bude dál. A opravdu- děj odehrávajíci se po letech nabral spád a slušně radoval až do konce. Pro mě další, zajímavý thriller stojící za přečtení.

04.09.2021 4 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Trochu zklamání, sice čtivá, ale oproti předchozím dílům slabší děj a celkově kniha působí jako nastavovaná kaše k předchozím dílům..

28.08.2021 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Zajímavý thriller o odhalování pravdy z minulosti, námět sice nebyl příliš originální, ale příběh vyprávěný z pohledu matky a dcery měl spád a napětí a více než o rozuzlení šlo spíše o hledání vzájemného porozumění a pochopení důvodů jejich činů z dřívějška.

28.08.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Oproti předchozímu dílu, který byl na mě zbytečně drsný a krvavý, tento příběh měl spád, poměrně originální námět a samozřejmě napínavý děj od začátku do konce. Velká spokojenost!

21.08.2021 4 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Kniha nebyla špatná, ale po předchozích autorčiných románech jsem čekala více..Větší propracovanost a hloubku příběhu. Přesto jako oddechu na prázdniny můžu doporučit.

18.08.2021 3 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Možná trochu slabší než předchozí autorčiny knihy , ale i tak spokojenost.. trochu jsem sice vytušila pachatele, přesto jsem si užila čtivý a napínavý děj.

11.08.2021 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Knihy Lindy Riley patří k těm, které mě nikdy nezklamou..Motýlí dům je pohlazením na duši, příběh plný lidskosti, lásky i smutku, ale hlavně naděje a víry v dobro, všeho, co poslední dobou bývá hodně upozaděno a přece je v každém z nás..

11.08.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Stejně milá a čtivá jako předchozím příběhy romantických útěků, snad jen trochu více zimy, ale o to více upřímnosti a srdečnosti lidí okolo hlavní hrdinky.

01.08.2021 4 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Stejně čtivé a romantické jako první díl, ideální čtení na prázdninové podvečery.

01.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět silný, hluboce lidský příběh, po jehož přečtení si člověk uvědomí malichernost některých dnešních problémů a samozřejmost,s jakou přijímáme věci, které kdysi byli vzácností. Co je však trvalé je lidská síla a láska, ale i slabost, zloba a nepochopení..

30.07.2021 4 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Ačkoliv je to román mojí oblíbené autorky, nedočetla jsem..hrdinka mě neoslovila ,děj zdlouhavý, vyprávění moc popisné.. Škoda

28.07.2021 2 z 5

Manželské lži Manželské lži Susy McPhee

Vzhledem k tomu, že knihu jsem si půjčila místo jiné se stejným titulem, mě mile překvapila čtivostí a zajímavým zpracováním tématu manželské nevěry a jejích případných důsledků. Pěkný příběh..

16.07.2021 4 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Taková skoropohádka o síle mateřské lásky a odpuštění, čtivá, ale ke konci až trochu moc patetická..Přesto spokojenost vzhledem k potřebě pohladit duši v dnešní neklidné a chaotické době..

12.07.2021 4 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Stejně dobrý jako předchozí díly, setkání se všemi známými postavami a jejich dětmi, jsou o něco starší a možná zkušenější, opět řeší plno starostí a opět zažívají i radosti a šťastné chvíle, aby si znovu potvrdili,že rodina a přátelé jsou v životě to nejdůležitější!

02.07.2021 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Oproti předchozímu díle méně detektivní, ale o to vtipnější, Josefína je mi ještě bližší než před tím svým humorem, nadhledem a celkovým přístupem k životu i ke svému okolí, ve kterém najdeme typické postavičky českého maloměsta.

29.06.2021 3 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Další příběh mé oblíbené autorky, který nezklamal a splnil všechna má očekávání. Ráda po všech těch thrillerech a psychologických románech, které mám v oblibě, sáhnu po knize že života a z prostředí , které je mi blízké. Občas není na škodu si připomenout a uvědomit,jak se my ženy přes všechny slabosti a chyby dokážeme poprat se životem!

26.06.2021 4 z 5

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Zajímavý příběh dvou žen odehrávajíci se v různých časech, ale se stejným tématem osobní statečnosti, jejího hledání i nalézání.

25.06.2021 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Napínavá od začátku do konce, Luc a Ava opět sympatičtí, opět příběh vyprávěn z pohledu více postav a na závěr nečekané odhalení. Snad ještě lepší než první díl série.

22.06.2021 4 z 5

Tajemství mé matky Tajemství mé matky Sheila O'Flanagan

I když se mi Pohřešovaná manželka líbila více, ani tato kniha mě nezklamala. Rodinné tajemství není sice nijak originální, ale líčení rodinných vztahů a povah hrdinů mě bavilo, členové rodiny přes své slabosti byli sympatičtí a závěr příběhu milý.

15.06.2021 4 z 5