Toňula Toňula komentáře u knih

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Velká spokojenost - příběhy několika postav, obyvatel jednoho maloměsta, které se vzájemně proplétají, velkou roli hraje minulost, která významnou měrou ovlivňuje současné vztahy. Vyprávění nepostrádá pochopení pro lidské slabosti a ocenění jejich síly, odhodlání, schopnosti odpustit a především milovat..

13.02.2022 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

I já se připojím k vysoce hodnotícím, téma záměny dvou životů je pojato docela originálním způsobem, postupné odkrývání tajemství a pohnutek, které k tomu vedly je napínavé, celkově velmi vydařený thriller.

12.02.2022 4 z 5

Lavička Lavička Saskia Sarginson

Milá kniha o lásce a míjení se dvou lidí, kteří chtějí spolu. Tematicky trochu připomíná příběh z knih Nicholas Sparkse, takže za mě velká spokojenost i čtenářský zážitek.

12.02.2022 4 z 5

Ztracené dopisy Ztracené dopisy Sarah Mitchell

Příjemný, oddechový příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, mé oblíbené téma osudů dvou žen , které se později protnou..

02.02.2022 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nedočteno,kniha mě zoufale nebavila, hrdinka nesympatická, rodiče i místní mluvící nářečím nevěrohodní..děj nijaký..zklamání..

30.01.2022 1 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ke knize jsem přistupovala s rozporuplnými pocity, ale hned od počátku mě vtáhla do děje, který ačkoliv ovlivněn politickým pozadím a situací, do níž se zasažen, je především o lidech, o jejich síle, odvaze i slabosti, o schopnosti přežití i v podmínkách nesvobody, kdy jsou potlačovány jejich pocity a zkreslováno vnímání skutečnosti. Autorčino citlivé vyprávění nutí k zamyšlení, abychom si vážili světa, ve kterém žijeme, všech těch samozřejmých věcí, jejichž cenu si ani neuvědomujeme, protože tomu tak vůbec nemuselo být..

30.01.2022 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Milá knížka o realizaci snů, lidské odvaze, přátelství a lásce na pozadí skotské krajiny. Pro mě druhá kniha autorky a ačkoliv styl vyprávění je jednoduchý, přesto svou lidskostí a optimmistickým přístupem k životu dokáže oslovit a pohladit.

28.01.2022 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Trochu rozpolcenost-na jedné straně čtivý a napínavý příběh, ale na druhé nevyrovnaná hrdinka, slavná spisovatelka stále komunikující s imaginární kamarádkou a hrdinkou svých románů.. Čekala jsem trochu více, předchozí romány byly lepší..

27.01.2022 3 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Bohužel nedočteno, postavy nesympatické, vyprávění ploché, příběh sice měl potenciál, ale způsob psaní mi nesedl, škoda..

22.01.2022 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha, která osloví silným příběhem na pozadí pohnuté španělské historie - láska, odvaha, touha vzepřít se osudu, hledání pravdy i štěstí.. Vše, co se lidském životě odehrává celé věky a co tu bude stále..

20.01.2022 4 z 5

Příliš mnoho tajemství Příliš mnoho tajemství Katarína Gillerová

Čtivý příběh o tajemství z minulosti, ale trochu překombinovan a v závěru těžko uvěřitelný..Autorka umí i lepší..

18.01.2022 3 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

První kniha této autorky a hned nadšení. Moc milé vyprávění o životě a všech jeho aspektech, sympatické hrdinky, humor,láska, zkrátka takový koktejl lidskosti ozvláštněný recepty na nezapomenutelné cukrovinky.

15.01.2022 4 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Příjemné překvapení v podobě čtivého příběh z doby, kterou mám ráda. Těším se na pokračování.

15.01.2022 4 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Stejně skvělý a čtivý román jako všechny ze série, vícevrstevnatý příběh několika hrdinek, historické pozadí, hluboce lidské vyprávění plné překvapení, které musí oslovit každého čtenáře. Opět bravo!

06.01.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Knihu jsem přečetla jedním dechem během vánočních svátků a musím říct, že ač místy příběh zaváněl červenou knihovnou, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak.. Hrdinčino vyprávění je od počátku velmi čtivé a lidské , v podstatě se do něj ponoříme a sledujeme všechny ty životní peripetie a snažení o úplně jednoduché věci v životě, které jsou pro někoho samozřejmé , ale pro mladičkou Mariku těžce vydřené, ale o to cennější...

02.01.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První kniha této autorky a určitě ne poslední, čtivá, napínavá, nenechá vydechnout, navíc sympatická vyšetřovatelka řešící osobní problémy..sice tu vše již bylo, ale autorka vypráví natolik poutavě, že jsem jí to odpustila a ponořila se do příběhu..

27.12.2021 4 z 5

O minutu později O minutu později Susan Lewis

Čtivý, dojemný příběh, i když zpočátku jsem měla problém se začíst ..Posléze se děj rozvinul a obě linie vyprávění protly do jedné . I přes trochu nevyvážený a místy trochu slodkobolný příběh jsem byla čtenářsky docela uspokojena.

21.12.2021 3 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Knihy Lucindy Riley nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Mají v sobě vše, co čtenář od knihy očekává, navíc přidanou hodnotu znalosti prostředí i historických událostí, které mistrně dokreslují samotný vrstevnatý příběh plný lidskosti. Každý díl série je snad ještě lepší než předchozí, pokud to vůbec lze. Je mi líto, že směřuje ke konci, je to jako opustit přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i zlém a které už důvěrně znáte. Je mi hrozně líto, že autorčin tvůrčí život se letos uzavřel, její knihy mi budou chybět, protože ona jimi přesně naplňovala to, čím je dobrý spisovatel!

15.12.2021 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Milé, lidské příběhy z prostředí, které sice nenavštěvujeme rádi, ale o to více jsme pak vděční, když tu narazíme na spřízněnou duši, která nám pomůže.

15.12.2021

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Zajímavý psychologický román odkrývající nečekaná tajemství v rámci jedné rodiny, ale i tajemství dalších lidí, kteří se ocitají v její blízkost. Ve středu všeho stojí komplikovaná Emma, která svým chováním nenávratně zasáhne do životů ostatních a ovlivní zásadně jejich budoucnost.

11.12.2021 4 z 5