Toňula Toňula komentáře u knih

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Stejně čtivé jako předchozí díl, možná jen trochu slodkobolný závěr, ale celkově příjemné romantické čtení.

29.05.2022 4 z 5

Zpřetrhané pouto Zpřetrhané pouto Meredith Appleyard

Milý příběh o vztazích v rodině, o hledání lásky, o odpuštění a šanci na nový život.

21.05.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nejprve jsem viděla upoutávku na film, poté jsem přečetla knihu, která překvapila zajímavým a hlavně originálním příběhem o jedné výjimečné dívce a o lidech kolem ní, jejichž pravá tvář se odráží ve vztahu k ní..

21.05.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Četla jsem zatím všechny knihy od Roberta Bryndy a zatím mě žádná nezklamala. Po Ericee Fosterové je i Kate sympatickou hrdinkou a s Tristanem tvoří sehranou dvojicí řešící komplikované případy. Už se těším na další případ.

07.05.2022 4 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Bohužel jsem nedočetla, závěrečný díl ságy nebyl špatný, ale za polovinou jsem už měla dost politiky, Ireniny i Franzovy angažovanosti, vytratil se ten lidský pohled na vztahy mezi hrdiny, láska, cit...škoda..

03.05.2022 2 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Stejně jako ostatní jsem měla problém se začíst, ale vyplatilo..pak děj nabral rychlé tempo i napětí hezky gradoval, akorát pachatel byl docela brzy zřejmý.

02.05.2022 4 z 5

Jak naladit štěstí Jak naladit štěstí Agnès Martin-Lugand

Člověk je složitá bytost a v kritických momentech života někdy překvapí sám sebe..Kniha k zamyšlení nad nevyzpytatelností pocitů, které člověk prožívá,když mu do života vstoupí tragédie milované osoby..nelze říci , jestli to, co cítíme a jak se s tím vyrovnáváme je dobré či špatné..

17.04.2022 4 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Čtivý romantický příběh z počátku minulého století, hodně připomínající ságy jako Vinařství nebo Panský dům. Za mě velká spokojenost.

13.04.2022 4 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Bohužel, nedočetla jsem, hodně zdlouhavé a popisné, postavy mě ničím nezaujaly.. Škoda

11.04.2022 2 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Zajímavý příběh vyprávěný ve dvou časových rovinách dvěma hrdinkami o lidských chybách a slabostech, ale také o síle a mnoha podobách mateřské lásky a o komplikovanosti rodinných vztahů.

10.04.2022 4 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Možná trochu slabší než předchozí příběhy, přesto je tato kniha hluboce lidským příběhem muže, který přes rány, které mu život zasadil, na něj nezanevřel a zůstal vnímavým vůči lidem okolo, dokázal se zamilovat a pomoci těm, kteří se mu stali blízkými.

08.04.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Trochu slabší než předchozí autorčiny knihy, ale přesto milé, oddechové čtení se sympatickou hrdinkou na pozadí krásné švýcarské přírody.

28.03.2022 3 z 5

Jessičin slib Jessičin slib Jill Childs

Ačkoliv se nejednalo o typický thriller, příběh nepostrádal lehké napětí, byl čtivý, pomalu gradoval ke konci, který sice nepřekvapil, ale ani nezklamal.

26.03.2022 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Milá knížka, čtivý příběh se sympatickou hrdinkou zasazený do prosluněné Prevence. Příjemné pohlazení na duši.

21.03.2022 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Svérázná Lottie řeší další spletitý případ, který se jí opět velmi osobně dotýká - čtivý, napínavý a překvapivý od začátku do konce.. Super!

15.03.2022 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Pokračování ságy vinařské rodiny Gerbanů na pozadí historických událostí, nelehké osudy hrdinů neztrácejících ani v těžkých časech víru, lásku a pochopení pro starostí a utrpení druhých.

13.03.2022 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Opět velká spokojenost, jednoduchý, přesto zajímavý a lidský příběh o hrdinčině hledání štěstí a lásky, bez zbytečných klišé, vyprávěný s pochopením a citem ..

08.03.2022 5 z 5

Jen o trochu víc Jen o trochu víc Simona Ahrnstedt

Čtivý příběh o setkání a sbližování dvou naprosto rozdílných lidí, autorka se opět nevyhýbá otevřeným erotickým scénám, přesto do vyprávění dobře zapadnou, zkrátka takový dobře napsaný ženský román..

05.03.2022 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Napínavá, čtivá kniha, další setkání s Lottie, která sice selhává jako matka, ale jako vyšetřovatelka je nesmlouvavá a zapálená, snažící se dobrat spravedlnosti stůj co stůj.. Velká spokojenost.

26.02.2022 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Milá knížka o lásce, odvaze, druhé šanci ,ale i o smutku a bolesti, zkrátka o životě, který často dokáže překvapit..

20.02.2022 4 z 5