Zlatá léta

DOBA PLNÁ POKUŠENÍ. RODINA V BOJI O ZÁCHRANU SVÉHO SNU. Stuttgart, 1926. Mladá Serafina milující dobrodružství se stěhuje k svému nevlastnímu bratrovi Victorovi do jeho přepychového sídla, jemuž nikdo neřekne jinak než „Čokoládová vila“. Neboť Rothmannovi jsou daleko za hranice města známí svými exkluzivními čokoládovými kreacemi.Celou svou duší se vrhá do víru vzrušující nové doby, a když pozná pohledného Antona, vášnivě se zamiluje. Anton má ale před zásnubami. Mezitím je existence čokoládového impéria Rothmannových ohrožena zákeřným sabotážním činem – a Serafinu dostihne temná kapitola její minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460875/big_zlata-leta-USC-460875.jpg 4.810

Čokoládovna 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Goldene Jahre, 2019

Kniha Zlatá léta

Moňule13

Druhý díl této rodinné ságy se mi líbil ještě o jednu hvězdičku víc než první. Osudy bratrů Karla a Antona, Judith a Victora a dalších, které známe už z předchozí knihy, pokračují, a samozřejmě přibyly i nové zajímavé postavy jako například Serafina, Elise a Lilou. Neni zde nouze ani o dramatické události. Navíc se mi moc líbilo, jak autorka vystihla atmosféru dvacátých let v Německu. Obálka je opět krásná a chválím i slovníček pojmů a seznam postav, které jsou v knize zmíněny a přibližují historické pozadí celé knihy.

10.12.2021

(+ SPOILER) Knihu jsem opět poslouchala jako audio v jazyce originálu a musím přiznat, že jsem na začátku byla lehce skeptická, protože prvním dílem této řady jsem úplně nadšená nebyla. Ale tady platí pořekadlo - které nevím, jak ho přesně přeložit? ;-) - von der Niete zur Elite, a to doslova. Kniha je totiž výborná, skvěle napsaná a mně se opravdu líbila. Odehrává se zhruba dvacet let po událostech, se kterými nás autorka obeznámila v předchozí knize. Opět se zde setkáváme s Judith a Victorem a potom také jejich dětmi Martinem (ten zůstává více v pozadí) a Viktorií. A potom je zde ještě i mladá Serafina, která se právě přistěhovala z Berlína do Stuttgartu a která (mimo jiné) pátrá po tajemství svého původu. Čtenář se zde ovšem setká i se spoustou dalších zajímavých postav, například s dvojčaty Karlem a Antonem. No a kromě toho má na rodinu Rothmannových také někdo pořádně spadeno a tento člověk nedokáže Judith odpustit to, čím mu ublížila před dlouhými lety. A začne se mstít... Dojde to dokonce až tak daleko, že založí požár čokoládovny, při které málem přijdou o život Viktoria a její kamarádka Tilda. Pachatel je ale naštěstí odhalen a také Serafinin původ se objasní ;-). Víc už ale prozrazovat nebudu a knihu tentokrát hodnotím plným počtem. A kromě toho doufám, že třetí díl - na který se už nyní moc těším :-) - celou tuto rodinnou ságu hezky uzavře...

maryzka
08.12.2021

Tento díl byl velmi dobrý i docela svižný děj. Je vidět, že autorka vybírala ze zlaté éry 20.let, která je označována za zlatý děj. Vybíráno je ze slavných podnikatelů, které značky zdobí do dnes. I když bych chtěla vědět, zda jsou to jejich potomci. Doufám, že další díl bude vydán brzy. Hlavně se mi na této knize líbí i vysvětlivky, které člověk někde četl , ale nevěděl co znamenají.

zuzana2599
05.12.2021

Druhý díl čokoládové trilogie s názvem Zlatá léta se mi moc líbil. Dokonce více než první díl, který se mi zdál až moc sladký. Tentokrát to bylo perfektní čtení.
Viktorova nevlastní sestra Serafina přijíždí žít do rodinné vily ve Stuttgartu. Mladá a hezká dívka do rodiny skvěle zapadne a brzy se i zamiluje. I ona má ale problémy, které sahají až do Berlína. Také Rothmannovi prožívají nelehké období, když jejich čokoládovna vyhoří. Oblíbila jsem si malou slečnu Viktorii a jejího papouška Pepeho.
V poslední době je na trhu hodně rodinných ság od německých autorek a já jsem jejich věrnou čtenářkou. Již očekávám další od nové autorky, a i když v mém řebříčku vede Vinařství, zamilovala jsem si je všechny. Díky za tak kouzelné obálky, často se nemůžu vynadívat !!

Pípasek
01.12.2021

Super román, který je pokračováním úspěšné Čokoládovny. Milovníci romantiky i napínavých zápletek, si opět přijdou na své. Už aby vyšlo pokračování Osudová léta