Čokoládovna

Čokoládovna https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444548/bmid_cokoladovna-Q1s-444548.jpg 4 144 43

Čokoládovna série

OSUD DVOU ŽEN. RODINNÉ DĚDICTVÍ. PŘÍBĚH VELKÉ VÁŠNĚ. Stuttgart na počátku 20. století. Judith Rothmannová, dcera majitele čokoládovny, vede privilegovaný život v noblesní čtvrti Degerloch. Její skutečná vášeň však patří výrobě čokolády. Každou volnou chvilku tráví v tovární laboratoři vynalézáním nových cukrovinek a jednou by ráda řídila podnik. Otec s ní má ale jiné plány. Dojedná výhodný sňatek s mužem, kterého Judith nikdy nemůže milovat. A právě v tu chvíli jí zkříží cestu charismatický Viktor Rheinberger, jenž si hodlá ve Stuttgartu vybudovat novou existenci…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Schokoladenvilla , 2019

Neluš
14.02.2024 5 z 5

První díl rodinné ságy, který se velice dobře četl. Zajímavé je, že určité informace jsou podle skutečnosti. Nutno koupit ke čtení bonboniéru !

Petradvorakova2
12.02.2024 5 z 5

Tato kniha patří k tem, u ktere si odpočinete od náročné literatury. Sice prvních pár stránek mi přišlo zbytečnych ale pak mě kniha velice nadchla. U historek s dvojcaty se mi vykouzlil usmev na tvari. Už mám zamluveny v knihovně 2 díl tak počkám až na mě přijde řada ale určitě se těším

m_martina
13.10.2023 4 z 5

Knihy tohoto typu jsou můj šálek čaje, proto je tak ráda čtu. Ale s tímto prvním dílem jsem se na začátku trochu trápila, proto dávám o jednu hvězdu méně. Přesto se těším na pokračování, které hned otevírám.

milena9798
08.09.2023 4 z 5

Dávám jednu hvězdičku dolů za bolestivé překonání prvních padesáti stran, než se příběh rozběhl.

Knihomura
06.08.2023 3 z 5

Německé autorky v poslední době píšou samé romantické knihy. ;-) Ale jo, oddychovka mezi náročnější literaturou.

Noisette73
14.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Dobré, ale té čokolády mohlo být více. Scény s dvojčaty a jejich rošťárnami mě nebavily a příběh byl takový nějak příliš rozpolcený, matce Judith jsem fandila, že se chce postavit na vlastní nohy i když již bez dětí a jistě s těžkým srdcem, přesto šla.
Judith sama mě zase až tolik za srdce nevzala a vlastně nevím proč. Bavily mě rozpravy mezi služebnictvem a trošku, asi i trošku víc mi to připomnělo Panský dům. Teď se s podobnými ságami německých autorek roztrhl pytel a nevím jestli to není na škodu, neboť Panský dům je prostě jen jeden. Možná budu v sérii pokračovat, kvůli čokoládovně, jinak bych to vzdala.

Vlcice72
30.04.2023 5 z 5

Tento 1.díl rodinné ságy se mi moc líbil, od všeho tam bylo tak akorát. Oceňuji autorčin dovětek o historických reáliích. Těším se na pokračování.

mia.com
23.04.2023 5 z 5

Kniha me moc bavila, prostredi je krasne popsano, i styl mluvy, takze jsem se vazne ocitla na pocatku 20.stoleti. Pribeh je hezky zamotany a napinavy. Urcite se pustim do dalsiho dilu. Tyhle rodinne sagy proste miluju.

knihovniceS
28.03.2023 5 z 5

Zajímavé rodinné ságy mám ráda. První díl se odehrává začátkem 20. století v Německu a v Itálii. Prožíváme příběhy mladé dívky Judith, která je nadějná čokolatiérka, a její matky. Z děje nemohu víc prozradit. Nechybí láska, intriky a napětí. Ještě dodám: připravte si k ruce dobrou čokoládu, ať ukojíte chutě. Těším se na další díl. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

ivousekk
17.02.2023 5 z 5

To se tak vyborne cetlo, uplne samo. Tento typ rodinne sagy muzu. Je tam trocha napeti, romantika, sem tam zvrat, ma to spad. A jako bonus vhled do tehdejsiho zivota. Hned jdu na dalsi dil.

Dáduše
02.02.2023 4 z 5

Romantiku normálně nečtu, ale tady ji byla jen sladká špetka. Moc se mi líbil popis atmosféry a doby ve Stuttgartu a v Itálii. Tam bylo vyprávění snad ještě krásnější. Přidala bych více pasáží v ichformě a nejlépe z pohledu hlavních hrdinů. Škoda, že u toho má člověk pořád na něco chuť. Je fajn, že některé postavy a informace byly podle skutečnosti, takže přidaná hodnota.

Chayal
14.12.2022 4 z 5

Ale jo, je to hezký příběh, dobře se čte. Nabízí hrdiny klaďasy, kterým se dobře dá fandit, nabízí romantiku, lásku, atmosféru Stuttgartu na počátku 20. století, zkrátka vše, co si ženské čtenářské srdce žádá. Ale ta nesmyslná obálka! Prvoplánově kýčovitý krásný obrázek elegantně oděné dámy před nádhernou vilou je sice potěchou pro oko a výraznou pobídkou pro koupi knihy, ale neodpovídá době, kdy se děj odehrává. A to ani trochu, protože zobrazená dáma má na sobě oblečení, kterým předbíhá módu o víc než 20 let. Děj se odehrává v secesi, to se lidé oblékali diametrálně odlišně.

padajicidvere
01.12.2022 4 z 5

Příběh se snadno čte a čokoláda dělá ohromné chutě, musela jsem si dát Mon Chéri na uklidnění.. nicméně některé pasáže z pohledu jiných osob, než byla J., bych klidně vypustila. A naopak bych přidala víc romantiky mezi protagonisty. Pokud ale touto úpravou ruším koncept rodinné ságy, asi to není žánr pro mne.

Každopádně Victor byl zlatíčko. Která by se do něj nezamilovala?

zdenaR
23.10.2022 3 z 5

Hezký romantický příběh s vůní čokolády. Příjemná čtivá oddechovka.

Szilvia1
07.08.2022 4 z 5

Příběh je pěkný,předvídatelný,ale nechybí v něm láska trošku detektívky,vzdoru.Nakonec se všechno v dobré obrátí,ale je tady i další díl,ve kterém příběh pokračuje.Určitě si přečtu i další díly.

Páájinka
29.07.2022 5 z 5

Příběh se mi líbil. Je čtivý. Hlavní hrdinové jsou milí. Jdu na druhý díl.

xxbarbarelaxx
27.07.2022 5 z 5

Moc krásný příběh, z prostředí rodiny a její firmy. Líbilo se mi, jak hlavní hrdinka bojovala proti rozhodnutí svého otce ji provdat.
Budu moc ráda, když se ke mě dostanou další dva díly.

Lenka339
20.06.2022 4 z 5

Milé a pohodové čtení. Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Bonusem pro mne byl popis míst v okolí jezera Lago di Garda. Těším se na pokračování ságy.

Kanimůra2
13.06.2022 4 z 5

Plus rozhodně za čtivost. Odebraná hvězdička za příliš červenou knihovnu. Je zajímavý, že tyhle rodinný ságy (trochu červený) mám v oblibě, ale tahle na mě působila už moc červeně. Proč zrovna tahle-to je mi samotný záhadou. Nicméně zkusím i druhý díl

Toňula
13.04.2022 4 z 5

Čtivý romantický příběh z počátku minulého století, hodně připomínající ságy jako Vinařství nebo Panský dům. Za mě velká spokojenost.

pro ženy 20. století čokoláda dědictví romantika osudy žen

Maria Nikolai