Čokoládovna

Čokoládovna https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444548/bmid_cokoladovna-Q1s-444548.jpg 4 144 144

Čokoládovna série

OSUD DVOU ŽEN. RODINNÉ DĚDICTVÍ. PŘÍBĚH VELKÉ VÁŠNĚ. Stuttgart na počátku 20. století. Judith Rothmannová, dcera majitele čokoládovny, vede privilegovaný život v noblesní čtvrti Degerloch. Její skutečná vášeň však patří výrobě čokolády. Každou volnou chvilku tráví v tovární laboratoři vynalézáním nových cukrovinek a jednou by ráda řídila podnik. Otec s ní má ale jiné plány. Dojedná výhodný sňatek s mužem, kterého Judith nikdy nemůže milovat. A právě v tu chvíli jí zkříží cestu charismatický Viktor Rheinberger, jenž si hodlá ve Stuttgartu vybudovat novou existenci…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Schokoladenvilla , 2019

Grynče
14.03.2022

Pro mne nádherná kniha. Už se těším na pokračování.

cérka
28.02.2022 4 z 5

Taková pěkná oddechovka, téměř jednohubka (dle časových možností).
Příběh, i když má velmi předvídatelný konec, má své nesporné kvality. Děj má spád, neustále se něco děje a samotné čtení tak nějak rychle plyne. Na druhou stranu určitě nebude pro náročnější čtenáře. Je to hold trochu červená knihovna. Já si u něj, ale opravdu odpočinula.
Podobné rodinné ságy mám hold ráda, hned se pouštím do pokračování ;)

marli58
22.02.2022 4 z 5

Mám ráda knihy s epilogem. Takové doplnění a vysvětlení. Začátek mě moc nebavil, ale pak se to zlomilo a super. Pořád jsem měla chuť na čokoládu. Zajímavé historické pozadí.
Nakonec jsem zjistila, že román je začátkem zamýšlené trilogie. Tak uvidíme. Docela se těším.

MiraRunaway
14.01.2022 3 z 5

Vlastně není co vytknout. Prostě to jen není úplně můj šálek čaje...nebo můj šálek horké čokolády :) Místy to bylo takové vlažné a půlka postav mne tak nějak rozčilovala a pobuřovala. Na druhou stranu má kniha jisté kouzlo a přináší zajímavý pohled do dané doby. Druhý díl si přečtu. Nejvíce mne bavila dvojčata a jejich lumpárny, těšila jsem se, co zase vyvedou.

Holly.W
11.01.2022 3 z 5

Ze začátku jsem knihu chtěla odložit. Dala jsem jí ale šanci a začetla se. Prostředek byl asi nejlepší, docela hezký příběh Judith i její matky. Co mě teda nebavilo a co si autorka mohla odpustit byly zcela zbytečné a nezáživné pasáže o malých bratrech Judith, jejich sluhy Roberta a podobně. Konec knihy slabý, nedokončený příběh Judithiny matky, škoda. Takové průměrné počtení, žádný extra čtenářský zážitek.

HelčaHelaHelí
09.01.2022

Krásná kniha už se moc těším na další díl. Nadchlo od prvních stránek a můžu jen doporučit

Ivanule
14.11.2021 4 z 5

Pěkný oddechový díl a dívám se,že bude mít pokračovaní, tak jsem zvědavá, co dalšího nám autorka napíše:)

knihovnička007
12.11.2021 3 z 5

Odpočinek, pohádka...
Stačí jen v klidu číst... Děj je předvídatelný a konec jako z pohádky.
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

cornetka
04.11.2021 3 z 5

Tak mě zrovna tenhle příběh příliš nezaujal, byl na mě takový obyčejný. Nejvíc se mi líbil “nádech” čokolády.

Dixinka
01.11.2021 5 z 5

Krásný příběh, nelze se odtrhnout od děje. Už se těším na druhý díl.

jitka5745
25.10.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se do knihy velmi začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Mohlo to být tím, že jsem dlouho beletrii nečetla, ale kniha prostě rychle ubíhala díky kratším kapitolám a četla se velmi snadno. Občas tam byly chybky způsobené špatnou korekcí, za což autorka nemůže. Kniha mne bavila i s vědomí, že asi vím, jak to skončí. Však takovéto knihy znáte. Ale i přesto mne překvapovala a přiměla mne váhat. Jak říkám, krásná romantická kniha pro všechny, co si chtějí trošku osladit život. Doporučuji popíjet horkou čokoládu při čtení. Ještě musím někdy vyzkoušet recepty autorky.

Nika151
03.10.2021 5 z 5

Dočtena jedním dechem. Prvních sto stran je seznámení s hrdiny, kniha má několik dějových linek. Rada bych vyzdvihla seznam lidí a jejich krátký popis ihned na začátku knihy. Párkrát jsem do něj koukla. Autorka zmiňuje i historicky doložené události a reálně existující osoby. Je zajímavé číst, jak se vedlo ženám na začátku 20.století a o jejich odvaze měnit společenská pravidla.

AndreaP.
02.10.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila, bylo to příjemné odpočinkové čtení s voňavým podtextem všudypřítomné čokolády.

astroweb
08.09.2021 2 z 5

Oproti např. Vinařství, pravda, jiná autorka, hodně, hodně slabé, dočetl jsem první část, určitě se rozmyslím, jestli si na letošní podzim pořídím pokračování, neřku-li ho budu číst. Jazykově poněkud jednoduché, škoda, námět samotný mě docela bavil.

alnahu
28.07.2021 3 z 5

Tak toto je takové odpočinkové čtení s vůní čokolády-ale příliš mě kniha nenadchla.

Janík511
10.07.2021 5 z 5

Krásná odpočinková kniha. Bavila mě.

Kaja1
10.07.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, měla spád. Ale vše dopadlo tak nějak ideálně, a to se v běžném životě ani v knihách nestává.

maryzka
12.06.2021 4 z 5

No koukám jak autorky vybírají známá místa, skutečné postavy, které smíchají trochu s romantikou a vznikne kolem toho pokračování. No, ale považuje se to za ženskou literaturu. Ale je to zajímavý, neboť jsou na konci těchto knih vždy vysvětlivky. Docela se těším na další díl i když nevím kdo bude další postava.

85098211
07.06.2021 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio v jazyce originálu a se svým názorem bych se úplně klidně podepsala pod komentář mé oblíbené knižní přítelkyně Zuzky (zuzana2599) ;-). Úplně na začátku se mi kniha moc nelíbila, ale postupně vyprávění dostalo spád a stalo se zajímavým. Úplný konec příběhu až moc sklouzává do červené knihovny, v souladu s pohádkovým "a žili šťastně až do smrti". Ale abych nepředbíhala :-). Judith i Viktor jsou sympatičtí mladí lidé, kteří se do sebe velmi rychle zamilují, ale - samozřejmě - jim ostatní kladou do cesty různé překážky, což je záměrem autorky, která si pochopitelně toužebně přeje, aby se čtenář obával, jak tohle všechno dopadne :-). I když happyendový závěr je v podstatě daný od samého začátku knihy... Moc se mi líbily popisy mého milovaného Lago di Garda, kde jsem už byla za svůj život opakovaně, takže se odvažuji tvrdit, že to tam dost dobře znám ;-). Je pro mne ale téměř nepředstavitelné, že se kdy (dle knihy v roce 1903) konaly okružní plavby po celém dlouhém pobřeží tohoto jezera! Dnes už by to bylo totiž finančně neúnosné. Navíc nyní je možné jezero objet například autem nebo třeba na motorce ;-).
(Na tomto místě bych ráda zmínila jednu příhodu, která se stala mně a mé rodině v srpnu roku 2017, kdy jsme byli na Lago di Garda naposledy a chtěli se lodí nechat svézt pouze malý kousek z Torri del Benaco do Malcesine, kdy manžel při koupi jízdenky pronesl dnes již památnou větu: "Ale já přece nechci kupovat celou loď!" Tohle uvádím jen pro představu, jak se tato oblast stala turisticky atraktivní a v souvislosti s tím předraženou. Mimochodem tu plavbu jsme absolvovali i navzdory vysoké ceně ;-).)
Jak už jsem zmínila, kniha si mne nakonec přece jen dokázala získat ;-), proto jí dávám poctivé čtyři hvězdičky a vzhledem k tomu, že jsem si zakoupila rovnou celou sérii, určitě se pustím i do pokračování ;-).

pch1976
06.06.2021 3 z 5

Celkem pěkná pohádka. Čtivé. Nečekejte od toho hluboký čtenářský zážitek.

pro ženy 20. století čokoláda dědictví romantika osudy žen

Maria Nikolai