Čokoládovna

Čokoládovna https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444548/bmid_cokoladovna-Q1s-444548.jpg 4 144 144

Čokoládovna série

OSUD DVOU ŽEN. RODINNÉ DĚDICTVÍ. PŘÍBĚH VELKÉ VÁŠNĚ. Stuttgart na počátku 20. století. Judith Rothmannová, dcera majitele čokoládovny, vede privilegovaný život v noblesní čtvrti Degerloch. Její skutečná vášeň však patří výrobě čokolády. Každou volnou chvilku tráví v tovární laboratoři vynalézáním nových cukrovinek a jednou by ráda řídila podnik. Otec s ní má ale jiné plány. Dojedná výhodný sňatek s mužem, kterého Judith nikdy nemůže milovat. A právě v tu chvíli jí zkříží cestu charismatický Viktor Rheinberger, jenž si hodlá ve Stuttgartu vybudovat novou existenci…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Schokoladenvilla , 2019

zuzana2599
31.05.2021 4 z 5

Namlsaná příběhy mé oblíbené německé autorky Anne Jacobsové jsem s očekáváním sáhla po další německé autorce Marii Nikolai a její Čokoládovně. Čtení je to pěkné, pohodové, ale určitě nedosáhlo kvalit románů a ság paní Jacobsové. Příběh se mi zdál předvídatelný a v mnohém mi připomněl červenou knihovnu. Mladá, krásná, bohatá Judith, dcera majitele továrny se vzepře svému otci, který jí vybral ženicha. Ona posléze nalézá muže svého srdce a provdá se za něj... Myslím, že tento příběh neuspokojí kapku náročnější čtenáře, ale jistě si najde i své fanoušky !
Vždyť kniha s tak sladkým, lahodným a chutným názvem nemůže být jiná !

bábuška
31.05.2021 2 z 5

Poslední dobou se vyrojila spousta knih s čokoládou v titulu. Zkusila jsemto s Čololádovnou. Příběh začíná tři roky v novém dvacátém století. Stará pravidla zůstávají, mladinká hrdinka Judith Rothmannová je nucena otcem aby se provdala za syna bankéře, protože majiteli továrny na čokoládu hrozí bankrot. Dívenka se ostře staví proti otci, je bohužel na slavnostním plese zneužita dalším bohatým synáčkem. Ten ze strachu uteče, vyhlédnutý ženich se projeví jako závislý na kartách a krásných ženách. Vynoří se ale kladný hrdina, sice chudý, ale čestný, zachrání pověst dívky i dopomůže jejímu otci zbavi se dluhů. Takže láska zvítězila a vše se v dobré obrátí. Celá kniha mi připadá jako pohádkový příběh ze "Čtení pod lampou".

Pípasek
20.05.2021 5 z 5

Nádherný romantický příběh, boj Judith proti sňatku pro peníze, ale hlavně výroba nových druhů čokolády. Velmi příjemná oddechovka po Nemocnici Charité, to byl nápor na nervy

pro ženy 20. století čokoláda dědictví romantika osudy žen

Maria Nikolai