Jen o trochu víc

Jen o trochu víc https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475334/bmid_jen-o-trochu-vic-iHm-475334.jpg 4 102 20

Protiklady se přitahují série

Stella Wallinová během jediného dne přišla o všechno – perspektivního milence, práci, a dokonce i domov. Po divoké noci strávené pitím, sledováním aktivit svého ex na Facebooku a sebelítostí dojde k jedinému závěru, jak se z téhle šlamastiky vyhrabat. Musí opustit Stockholm. Kam se odstěhuje, si ale nemůže moc vybírat. Útočiště jí tak poskytne omšelý domek ve vesnici na jihu Švédska. Pro Stellu představuje místo plné vzpomínek – a také zdivočelých koz, otravných teenagerů a jednoho namyšleného ekofarmáře… který ale, jak se brzy ukáže, umí nečekaně dobře líbat. Tím ale Stelliny venkovské trampoty teprve začínají. Brzy je vtažena do konfliktů, které hýbou celou vesnicí, a přitom ještě stíhá pátrat po věcech ze své minulosti. Jaká vlastně byla její matka? A kdo byl její neznámý otec? Román plný oblíbených ingrediencí, které charakterizují Simonu Ahrnstedtovou – humoru, romantiky, společenské uvědomělosti a živoucích postav a erotiky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

Bare lidt til , 2019

Janulkaxxx
Janulkaxxx
10.01.2024 4 z 5

Tenhle díl se mi četl líp než první. Romantická oddechovka, bylo to fajn.

Ulrika
Ulrika
12.12.2022 4 z 5

Opět se kniha četla sama, ale u této knihy uz mi přišlo těch žhavých scén až moc

Lofda
Lofda
09.12.2022 5 z 5

Žádná z knížek této autorky ještě nezklamala, všechno v tomhle vyprávění fungovalo jak má. Romantika, vedlejší postavy, humor, popis švédského venkova a přírody, dokonce i těch několik vážnějších témat.. Základní dějová romantická linka je možná jasná, ale ke všemu se autorka propracovala tak nějak oklikou. Čtení jsem si opravdu užila a těším se na další knihy.

Sidonia
Sidonia
07.10.2022 1 z 5

Nedočetla jsem, nějak mě to nechytlo.

Toňula
Toňula
05.03.2022 4 z 5

Čtivý příběh o setkání a sbližování dvou naprosto rozdílných lidí, autorka se opět nevyhýbá otevřeným erotickým scénám, přesto do vyprávění dobře zapadnou, zkrátka takový dobře napsaný ženský román..

Evka27
Evka27
10.02.2022 4 z 5

O hodně lepší než předchozí kniha ze série o protikladech.

Zuzulinka
Zuzulinka
30.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila!

Ralemo
Ralemo
21.01.2022 5 z 5

Krásný příběh. Moc hezky se kniha četla, Stella dlouho odolávala venkovu a nakonec mu podlehla, vlastně spíš Thorovi. Thor byl sympaťák od začátku, ovdovělý otec vychovávající sám dvě děti. Zamilovaný příběh se vším všudy, zápletka, drama, happy end. Za mě si kniha zaslouží všechny hvězdy.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
01.01.2022 4 z 5

Na minulosti je přece nejdůležitější, že je to minulost.

Člověk musí brát život s jeho klady i zápory.

Život je už tak dost dřina, proč si ho lidi musí ještě ztěžovat tím, že pořád mají názory na ostatní?

Máme jenom jeden život. A může kdykoliv skončit.

Nesmíte dopustit, aby hluk jinych lidi prehlusil vás vnitřní hlas.

Občas je vhodné jenom naslouchat.

Nejlepší období života je to dosud neprožité.

Za mě musím říct, že me druhý díl neoslovil tolik, jako první díl.

alzbeta4340
alzbeta4340
16.10.2021 5 z 5

Jako ženské čtení je to, myslím, velmi povedený kousek. Příjemný a inteligentní příběh o dívce z města, co se vrátila ke svým kořenům na venkově. Knihy S.A. mám ráda, protože píše s vtipem, bez přepjatých emocí a přeslazených konců. "Jen o trochu víc" není výjimkou. Možná bych trochu ubrala lechtivých scén v druhé půli, ale to už je věc osobního vkusu.
Ráda doporučuji.

astra3
astra3
10.10.2021 5 z 5

Moc hezký příběh. Tato série se mi líbí. Stella i Thor jsou sympatičtí. Doporučuji.

mikika
mikika
20.09.2021 5 z 5

jak znám předchozí knihy autorky, vůbec jsem nečekala, že napíše něco tak hřejivého, pozitivního a vtipného. jasně, protiklady se přitahují, a měšťačka Stella nemůže být větším protikladem statkáře Thora, ale když s nima byla taková sranda a vůbec pohodička... musela jsem se usmívat skoro pořád.

Medvědářka
Medvědářka
16.08.2021 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky k vůli tomu, že jsem občas měla nutkání knihu odložit, přeskakovat některé pasáže a prostě, že to nebylo takové jako u knihy Všechno, co chci, která odstartovala tuhle sérii.
Líbil se mi popis venkova a celkově života na malém městě a i hlavní postavy nebyli špatné. Jen mi to občas přišlo celé zbytečně zdlouhavé a utahané.

petusska01
petusska01
03.08.2021 4 z 5

Po tých erotických blaznovstvách a kadejakých hate to love príbehoch bolo toto také slušné, realistické, logické a predvidatelné,pohodové až nudné, ale všetko uveritelné a milé. Všetko v dobrom slova zmysle, lebo konečne mi postavy nešli na nervy, Stella a Thor jeden druhému ukázali aké fajn to môže byť keď sú dvaja spolu. Je to oddychovka, skôr jednorázová, bez napätia a nejakej exklúzivnej traumy kedy už ani čitateľ nevie čo so sebou. Ľahké čítanie, overená autorka.

lusitta05
lusitta05
13.07.2021 3 z 5

Bolo to celkom fajn, ale úplné iné prostredie ako ostatné knihy autorky. Mám rada príbehy z vidieka, toto nebolo nič až také výnimočné, žeby som nemohla prestať čítať. Ako takú letnú oddychovku odporúčam.

2688
2688
09.07.2021 3 z 5

Nebylo to špatný..... ale já nevím možná že jsem náročná ale čekala jsem víc. Líbilo se mi prostředí malé jakožto vesnice kde se všichni znají a drby se šíří rychleji než světlo. Hlavní hrdinové byli fajn a Trampota si u mě našla také své slunné místo....
Abych to nějak uzavřela knížka nenadchne ani nezklame ale jestli hledáte ,,TEN " příběh tak tenhle to vážně není.

Pralinka1910
Pralinka1910
08.07.2021 3 z 5

Poslední knížku, od mé oblíbené autorky, jsem si sbalila (stáhla do mobilu) na dovolenou, jako úplně první věc. Ještě dřív než kartáček na zuby a plavky.
Přečetla jsem ji za dva dny, takže čtivé to je.
Mne se líbilo prostředí venkova, dva psi, koza Trampota a šití oblečení. Šicí stroj evidentně nepatří minulosti, tak ho zkusim po letech vytáhnout a taky něco stvořit.
Hlavní hrdinové si mne nijak zvlast nezískali.
V knížce jsou nastíněny různé společenské problémy z pohledu psychologa, což oceňuji. Nenáročné čtení na prázdniny.

Kudík
Kudík
08.07.2021 4 z 5

S odkazem na předchozí komentáře to vidím přesně mezi. :) Něco se mi v tomto díle líbilo více a něco zase méně, oproti prvnímu. Postavy byly převážně fajn, jen mi přišlo, že je zde použito mnoha klišé, ale oprostím-li se od toho, tak je zde ve výsledku zajímavý příběh. Thor a jeho děti, psi a Trampota, to byla zajímavá skvadra. S jeho dcerou Juni jsem chvílemi soucítila, hlavně co se týkalo Hurtiga a celé jeho povedené rodinky. No a Stella se mi nejvíce líbila, v kombinaci se zvířaty, která přece neměla vůbec ráda. :) Část knihy jsem doslova hltala a část mohla být určitě kratší, ale přesto se jedná o příjemnou četbu s pár akčnějšími a vtipnými momenty.

Petriii
Petriii
08.07.2021 3 z 5

Tak já to mám přesně naopak než Kešu :D první díl mě bavil,ale do tohoto jsem se musela nutit. Chvilkama jsem se zacetla a pak jsem zase potřebovala pauzu. Nebyl to špatný příběh,líbilo se mi to vesnické prostředí. Ale hrozně mi nesedli hlavní hrdinové. Vůbec jsem si k nim nebyla schopná najít cestu,necítila jsem to jiskření o kterém tam Simona psala. A trošku mi vadila i ta délka knihy, úplně zbytečné,protože se tam ve finále nic nedělo a kdyby to mělo o 100 stran míň,třeba by to mělo jiný náboj.
Ale v těch chvílích, kdy jsem se začetla, mě to bavilo,takže 3/5* tomu dávám ;)

Kešu1981
Kešu1981
06.07.2021 5 z 5

Je zajímavé, že číst první díl bylo pro mě utrpení, ale tohle? To se četlo samo, jedním dechem. Prostě nádhera! :o)