Vítěz

ON A ONA. Neznají se navzájem, nemají spolu nic společného, ale přece je záhy něco spojí. Pád! Životní zlom. On, přezdívaný Vítěz, čtyřicetiletý závodník automobilové rallye, který dosud nikdy neprohrál. Ona, rozmazlená dcera z dobře situované rodiny. Oba mají vše, nač si vzpomenou, ale ničeho si neváží. A v jednom zlomovém okamžiku přijdou o všechno. Tomáš během autonehody usmrtí spolujezdce a sám přijde o nohu. Skončí ve vězení, manželka se s ním rozvede, sáhne si až na dno. Johanka se zase v pětadvaceti letech bezhlavě vdá za zadluženého fotografa. Své dokonalé rodině natruc. Tomáš se díky své houževnatosti časem vrátí na závodní tratě a i přes svůj handicap znovu vítězí. Johanku manžel donutí fotit akty a později ji po internetu nabízí jako společnici bohatým mužům. Konečně se oba jednoho dne setkají na závodech rallye. Johanka jako oficiální společnice jednoho ze sponzorů, Tomáš jako absolutní vítěz a celebrita. Jejich příběhy se propojí a naberou nečekané obrátky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/419867/vitez-maS-419867.jpg 3.816
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Vítěz

Knihomolka97
včera

Čekala jsem předvídatelnou odpočinkovou romantiku, dostala jsem příběh plný závažných problémů. Jak muž dokáže zmanipulovat zamilovanou ženu, chorobnou žárlivost, posedlost, vydírání, závislost na penězích a další. Četlo se to moc dobře. Bavilo mě to.
Ovšem mínusy:
Hlavní hrdinka příliš naivní.
Mužští hrdinové? Rychle od nich pryč. :-D
Doufala jsem v jiný konec, i když to mohlo dopadnout i hůř.
3 a půl.

1alena1
22. listopadu

Knížce nelze upřít čtivost, ale je to tentokrát od Kláry Janečkové červená knihovna se vším všudy. Ale nemyslím to hanlivě, člověk si někdy rád přečte i takovou knihu, určitě si tento ženský román najde své příznivce.

Kočičáci
14. listopadu

Román Vítěz hodnotím jako lepší průměr, takže napůl cesty mezi třetí a čtvrtou hvězdičkou. Mezi plusy řadím rallyeové prostředí, které mi je jako fanynce velmi blízké, dále zasazení většiny děje na úžasný Kanárský ostrov Fuerteventura a také krásnou obálku.
Mezi mínusy jsou opět charaktery hlavních postav - naivní a lehce ovladatelná Johanka, uzurpovaná nejprve prvním mužem Sebem a následně druhým mužem, patologicky žárlivým triunfadorem Tomášem. I když ve mě právě díky těmto vlastnostem příběh vzbuzoval silné emoce, tak tyto byly negativní a lezly mi na nervy. Nemůžu si dobře zvyknout ani na autorčin styl psaní v krátkých, nerozvitých větách, působí to víc jako popis, než jako vyprávění. Jako celek je příběh ovšem dobře vystavěný a propojený, občas i překvapivý... stejně jako rallyeový závod :-)

MartinaF
11. listopadu

Dávám 3,5 hvězdičky. Původně bylo moje hodnocení vyšší a to díky čtivosti příběhu, který odsýpal, byl dobře napsaný a také napínavosti děje. Avšak hodnocení snižují postavy a jejich chování. Kniha ve mně vzbudila spoustu emocí a doufala jsem v úplně jiný konec, než nám autorka předložila. Vítěz patří do kategorie červené knihovny a jako takový se musí také brát.

Danago
03. listopadu

Příběh se odehrává v prostředí automobilové rallye. Hlavní hrdina Tomáš je, velmi úspěšný závodník přezdívaný Vítěz. Jolanka je dívka z bohaté rodiny, která má všechno. Ani jeden si svého štěstí neváží. Tomáš způsobí autonehodu, při níž zemře jeho spolujezdec, on sám přijde o nohu, skončí ve vězení a jeho žena se s ním rozvede. Johanka se vdává za zadluženého fotografa, který ji brzy donutí fotit akty a později ji prodává jako společnici pro zámožné muže. Tomáš a Johanka se náhodou setkají na závodech rallye. Ona jako oficiální společnice jednoho ze sponzorů, on jako absolutní vítěz a celebrita. V tuto chvíli se oba příběhy propojí. Já mám knížky Kláry Janečkové moc ráda, oceňuji, že se nikdy neopakuje a každá knížka má nové téma. Určitě je to čtení pro ženy, ale není to červená knihovna. Příběh se odehrává na Kanárských ostrovech, které jsou moc pěkně vykresleny. Žádná z postav není ani úplně kladná ani úplně záporná. Litujete, fandíte, držíte pěsti nebo jste naštvaní na každého z hrdinů. Ve mě kniha rozhodně vyvolala mnoho emocí. A to je to co od knížky očekávám nejvíc. A co v knížce nenajdete, to jsou hluchá místa. Já můžu jen doporučit.

alcerka

Kniha si v ničem nezadá s venezuelskými telenovelami. Čekala jsem asi úplně jinou formu jazyka. Toto pojetí je pro mne příliš teatrální a přeslazené.

zuzana2599

Na každou knihu Kláry Janečkové se těším a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Super čtení, při kterém jsem zavítala i do pár krásných míst, slyšela hukot Atlantického oceánu a sílu větru na větrném ostrově Fuerteventura. Příběh Johanky byl čtivý, měl spád, byl krásně propletený a místy až k neuvěření. Tak bouřlivý osud má totiž málokdo. Moc pěkné !!

lukozminova

Skvělá ostatně jako autorcina každá kniha..