Ztracené dopisy

Co když milovanou osobu ochráníte jen tehdy, když ji už nikdy v životě neuvidíte? Když Martin milovaný otec zemře, zanechá po sobě jen záhadné dopisy, které psal Angličance Catkins, a zmínku o domečku na pláži v anglickém přímořském městečku. Marta je v Kanadě, kde žije, ve složité životní situaci. Proto se rozhodne odcestovat do Anglie zjistit víc o minulosti své rodiny a odhalit, kdo byla otcova tajná přítelkyně. Postupně díky dopisům proniká do příběhu, který se udál v Norfolku za druhé světové války. Sylviin manžel Howard bojuje ve válce, Sylvie se pokouší sama vychovávat jejich dvě děti. Jediné útočiště nachází v chatce na pláži ve Wellsu a v kamarádství s Connii, kterou tam potkala. Mezi oběma ženami se vytváří přátelství na celý život a Sylvie Connii prozradí tajemství, se kterým se nikdy nikomu nesvěřila. O tajném milenci a o dítěti. Válka přinášela i bolestivá rozhodnutí. Slib, který si ženy dají, přetrvá roky. Může obrátit Martin život úplně naruby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413289/big_ztracene-dopisy-f47-413289.jpg 3.773

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Lost Letters, 2018

Kniha Ztracené dopisy

SmisekIvuska

Čte se dobře, ale pokud od ní čekáte něco extra, tak to není. Je to fakt kniha, kterou přelouskáte, než se začtete do něčeho jiného :-)

Kekik

(+ SPOILER) Pozor, spoiler !
Očekávala jsem dle názvu a anotace trochu jiný příběh. Dopisy mě velmi zklamaly. Vlastně tady ani nebyly. Těšila jsem se, jak si v nich počtu. A ono nic. Za to velké mínus.
Příběh z minulosti je rozhodně zajímavější, ale i ten ze současnosti by nebyl špatný, kdyby mě tolik neštvaly postavy. Marta mi dlouho nebyla sympatická, stejně tak její dcera Janey. A co teprve Elizabeth. Tu jsem nemohla vystát až do konce. Ještě, že tam moc často nebyla.
Bohužel jsem se dlouho nemohla začíst. Knihu jsem odložila a přečetla mezitím dvě jiné. Poté, co jsem se ke knize vrátila, to bylo již lepší.

Další velký mínus je nadměrné užití "vzdychavek". Slovo "och" nechci hodně dlouho vidět. A ke konci se přidaly i shluky písmem (zde uau nebo tak nějak) a to též nemám ráda.

Leskodka

Tak krásná obálka, ale obsah mě bohužel zklamal, špatně se mi četla.

niknikita

Touto knihou jsem se protrpěla přes neuvěřitelný labyrint postav a situací až na konec. Přitom stačilo, přečíst si poslední kapitolu, ze které cituji:

"...Marta dokončila dlouhé vylíčení událostí o prstenu, o jejich otci Charlie Atkinsovi - Catkinsovi - evakuovaném do Kanady pod jménem Lewis Rodwell, o Connie, o sestře jejich otce, která zůstala v Anglii, a dokonce o Henrym, Sylviině vnukovi a Lewisově synovci, který však není v žádném příbuzenském vztahu s Charliem a díky bohu s ní ani s Elizabeth..."

To by nevymyslel ani Jára Cimrman.

Zlatinka.Emilly

Nakonec pěkná kniha, i když ze začátku jsem se ztrácela. Ale i tak mi dalo práci zafixovat si postavy současnosti a minulosti. Konec mě překvapil, i když jsem ho v závěru knihy očekávala.

Toňula

Příjemný, oddechový příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, mé oblíbené téma osudů dvou žen , které se později protnou..

Parwana

Příjemná oddechovka, dobře napsaný příběh, kde se prolínaly dvě roviny.

ydnac
07.03.2021

Příběh o těžkém rozhodování v těžké době...
Marta po smrti svého otce zjišťuje, že udržoval kontakt s neznámou osobou jménem Catkins a tak se vydá do Anglie zjistit více..
Přítomnost je střídána s minulostí a dozvídáme se víc o síle přátelství dvou mladých žen a jejich osudech...
Kniha je hezky napsána, ale řadím ji spíše do průměrných. Neurazí, ale ani se nekonalo takové to WOW.
Závěrem chci pochválit obálku, ta mě naopak nadchla, úplně se vidím na pláži u jedné z těch chatiček :-)