Toňula Toňula komentáře u knih

Kruh Kruh Bernard Minier

Po předchozí dílu,který byl pro mě opravdu velkým překvapením a nenechal vydechnout,jsem byla lehounce zklamaná,postrádala jsem tu tajemnou atmosféru podporující skryté napětí, Martin byl opět sympaťák, jen mu autor trochu moc naložil co se týče nehod a úrazů, ale i tak opět skvělá detektivka,čtivá,napínavá až do překvapivého konce.

27.04.2021 4 z 5

Jen trochu lásky Jen trochu lásky Katarína Gillerová

Milý, lidský příběh o hledání lásky, vyrovnání se s minulostí a odpuštění se sympatickou hrdinkou, která přes nelehké dětství a životní zklamání nezahořkla a opět našla radost a blízké lidi. Autorka umí napsat knihu, která nejen dokáže oslovit dějem, ale také prostředím,které je nám blízké.

23.04.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Jsem stejně nadšená jako u předchozího dílu, strhující děj dalšího případu sympatické dvojice detektivů nenechá vydechnout až do konce, kdy mi bylo skoro líto, že je případ vyřešen. Bravo, Roberte!

18.04.2021 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Nedočteno..asi jsem náročný čtenář, ale autorčin styl vyprávění mi vůbec nesedl, vtipné asi ano, ale vůbec mě to zaujalo..

15.04.2021 2 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Další setkání s Armandem Gamachem bylo návratem mezi staré známé, do jejich domovské vesnice, kde se opět objevilo zlo a narušilo jejich poklidný život Ačkoliv mi námět a postupné odhalování připadalo trochu přitažené za vlasy kvůli celosvětovému ohrožení, nijak to nesnížilo autorčino umění vyprávět nejen napínavý, ale hlavně hluboce lidský příběh.

14.04.2021 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Stejně jako předchozí díly milá, čtivá a opět lidská knížka se sympatickými hrdinkami,které se kromě milostných problémů potýkají i s počínající válkou.

12.04.2021 4 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Stejně jako první díl je kniha pozoruhodným historickým i milostným románem, který přináší spoustu informací z irských dějin a současně líčí poutavým způsobem další osudy mimořádně statečné hrdinky Grace.

09.04.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Skvělé čtení - příběh, jehož hlavním tématem je opravdu těžké dilema, říct pravdu a nenávratně zranit člověka,které ho milujeme,nebo lhát, aby téntýž člověk mohl prožít jedny z nejšťastnějších hodin života? Dvojí dilema,dvojí pohled a snaha vyrovnat se s jeho následky..hluboce lidský příběh lásky a odpuštění, který může prožít každý, ale ne každý z něj může vyjít silnější a obohacený..

06.04.2021 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Zas tak nadšená jsem nebyla, od poloviny jsem dost přeskakovala, protože děj byl pro mě moc předvídatelný a konec přeslazený, Lilly sice sympatická , ale některé situace přitažené za vlasy..nevím, ale kniha mi moc nesedla, škoda..

04.04.2021 2 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Zajímavý historický román zasazený do temného období irských dějin. Hrdinové jsou silné osobnosti, obzvlášť Grace je pozoruhodnou ženou, která docela předběhla svou dobu. Už se těším na pokračování.

01.04.2021

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Autorčiny knihy mám moc ráda,její příběhy nepostrádají lidskost, lásku, vhled do minulosti, cit pro líčení prostředí a v neposlední řadě sympatické hrdiny..Ani v tomto románu nechybí, proto mohu jen dodat, že stojí za přečtení.

30.03.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Opravdu čtivý, napínavý příběh umocněný drsným horským prostředím, sympatickým vyšetřovatelem a gradujícím dějem, od kterého se nešlo odtrhnout. Brzy na viděnou, Martine Servazi..

26.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opravdu zajímavý, dojemný, lidský příběh z ne tak dávné, přesto pro nás těžko představitelné doby, kdy lidé žili jednoduchým a nelehkým životem ,bojovali o štěstí a často o přežití vůbec, přesto dokázali zůstat v jádru slušní. Obzvlášť ženy tu prokazují nečekanou sílu a schopnost být oporou svým nejbližším. Pro mne i velký přínos v podobě mnoha nových informací o místě děje.

21.03.2021 4 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Souhlasím s ostatními komentáři - dojemný, lidský příběh o stárnutí, vyrovnání se s vlastními chybami z minulosti, o síle přátelství a lásky a slabostech,které nám paradoxně pomáhají při nalézání síly k životu.

16.03.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Ačkoli prvotina J. Moyesové, rozhodně nezklamala. Opět skvěle vyprávěný příběh tří generací žen zasazený do zajímavých prostředí, opět hledání lásky,porozumění,odpuštění a také nalézaní nečekaných pokladů v lidech i sobě samotných

16.03.2021 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Opravdu výborný thriller, příběh od počátku graduje, hrdinčino vyprávění nás vtahuje do děje a nenechá vydechnout až do překvapivého konce. Super!!

12.03.2021 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Další pozoruhodný díl ságy o sedmi sestrách, přečteno jedním dechem - poutavé, čtivé, hluboce lidské vyprávění odehrávajíci se v zajímavých prostředích, opět dokazuje autorčinu hlubokou znalost nejen lidské povahy, ale i historie a cizích zemí!

08.03.2021 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Autorčiny knihy jsou pro mě vždy pohlazením po duši, obzvlášť ty historické. Po předchozích ságách je i Kavárna u Anděla zajímavým příběhem s milými hrdiny, členy rodiny a jejích nejbližšími, z nichž každý je osobností se slabými i silnými stránkami , každý vypráví že svého pohledu,takže celek tvoří pestrou mozaiku děje směřující až do relativně šťastného konce.

06.03.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knihu jsem dostala jako dárek, tudíž jsem neměla žádná očekávání, proto jsem nebyla zklamaná. I když jsem četla lepší thrillery, tento na prvotinu nebyl vůbec špatný - napínavé vyšetřování se sympatickou hlavní hrdinkou, čtivý, zajímavý příběh a překvapivé rozuzlení.

27.02.2021 4 z 5

Agatha Christie: Životopis Agatha Christie: Životopis Janet Morgan

Jako milovnice Agathy Christie oceňuji tento podrobný a pozoruhodný životopis přinášející plno nových informací a pohledů nejen na její tvorbu ,ale i na ni samotnou.

20.02.2021 4 z 5