Dům, ve kterém jsme vyrůstali

Birdovi bydlí v malebné anglické vesničce v domě se zahradou. Čtyři děti – pragmatická Meg, zasněná Beth a dvojčata Rory a Rhys – chodí do místní školy a po večerech sedávají u společných večeří s milujícími rodiči – hodným tatínkem Colinem a veselou, trochu praštěnou maminkou Lorelei. Jejich dětství je jako z pohádky, dokud do něj jednoho osudného velikonočního víkendu nezasáhne tragédie. Rodina se začíná rozpadat, děti dospívají, odcházejí a z matčiny nevinné sběratelské vášně se stává patologická posedlost. Po letech se Meg do domu vrací. Jaká tajemství se tady skrývají? Má rodina ještě šanci? A co se vlastně tehdy o Velikonocích stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291624/big_dum-ve-kterem-jsme-vyrustali-cIe-291624.jpg 4.3162

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The House We Grew Up In, 2013

Kniha Dům, ve kterém jsme vyrůstali

JancaKube
15.10.2022

Tak já nevím. Když jsem knihu začala číst byla jsem z ní naprosto nadšená. Bohužel to trvalo maximálně jednu třetinu. Potom už jsem se spíš nudila. Nějak mě vůbec nezajímalo co s hrdiny bude. Chtěla jsem samozřejmě vědět co se stalo Rhysovi a trochu mě štvalo, že to autorka neodkryvala nějak postupně. Celé jsme jsem to dozvěděli najednou a žádný wow efekt se nekonal. Bylo to nějaké rychle, neuvěřitelné a neskutečné. Prostě jsem tomu nevěřila. Čekala jsem kapitolu psanou z Rhysova pohledu, která by nám toho spousta vysvětlila a my bychom pochopili jeho chování. Ta bohužel chyběla. Celkově slabší kniha.

ela1972
08.03.2022

Knihu bych si dle vzhledu asi nikdy ke čtení nevybrala. Na doporučení jsem si ji půjčila a jsem ráda. Je to zajímavý příběh jedné rodiny, ve které nikdo není bez chyb.

alexis818
18.10.2021

Velmi zajímavý příběh jedné rodiny, která má mnoha tajemství. Dávám čtyři, protože knihy předešlé od této autorky byly pro mne lepší. Ale doporučuji.

Zorka
17.09.2021

Tato knížka zpracovává aktuální, ale ne příliš obvyklé téma. A nutno říci, že opravdu velmi poutavou a uvěřitelnou formou. Doporučuji přečíst všem, kteří mají kolem sebe lidi s nechutí vyhazovat staré věci.

Zuknihomol
05.09.2021

Krásná kniha plná zvratů, spletitých vztahů, duševních bolístek a lidské nedokonalosti. Kniha, která je zvláštní, ale dokáže čtenáře upoutat. Vcítila jsem se do postav, bohužel kromě Rhyse, podařilo se mi to dokonce i do Lorelei. Líbilo se mi, jak se postavy vyvíjely a měnily a upřímně jsem byla šťastná za to, jak kniha nakonec dopadla. Pokud se vám líbí knihy o rodinných tajemství, myslím, že tuhle si zamilujete. Doporučuji :)

Lucc93
12.08.2021

Zvláštní kniha, která měla, dle mého, velmi ponurou atmosféru. Od poloviny jsem měla i dost velký problém knihu dočíst. Ale nakonec jsem se kousla a zvládla to. V podstatě je v knize kladen velký důraz na rodinné vztahy, psychické problémy postav.. Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale četla jsem už lepší knihy.

RADOST
09.06.2021

Nádherná kniha, plná empatie a lidskosti. Kniha o rodině, spletitých vztazích, o závislosti, o návratu ke kořenům. O zrání, pochopení a symbolickém rodinném vzkříšení. Kniha poeticky smutná, moudrá, poučná. Díky za ni.
" Žít s Lorií bylo jako žít s člověkem smíchaným z vaší oblíbené babičky, cáklé spolužačky ze šesté třídy a učitelky, která vám odpustila domácí úkol, protože měla zrovna narozenny. Bylo to jako žít se všemi nejlepšími a nejbarevnějšími lidmi, jaké jste kdy poznali, spojenými do jednoho."
"Tenhle dům se o mě stará, dělá pro mě víc než kdokoli z téhle rodiny."

Toňula
03.06.2021

Autorky jsem objevila náhodou a byla pro mne příjemným překvapením. Její příběhy nepostrádají originalitu, přesto jsou čtivé a především plné lidskosti. Ani tato nebyla výjimkou.