Dům, ve kterém jsme vyrůstali

Birdovi bydlí v malebné anglické vesničce v domě se zahradou. Čtyři děti – pragmatická Meg, zasněná Beth a dvojčata Rory a Rhys – chodí do místní školy a po večerech sedávají u společných večeří s milujícími rodiči – hodným tatínkem Colinem a veselou, trochu praštěnou maminkou Lorelei. Jejich dětství je jako z pohádky, dokud do něj jednoho osudného velikonočního víkendu nezasáhne tragédie. Rodina se začíná rozpadat, děti dospívají, odcházejí a z matčiny nevinné sběratelské vášně se stává patologická posedlost. Po letech se Meg do domu vrací. Jaká tajemství se tady skrývají? Má rodina ještě šanci? A co se vlastně tehdy o Velikonocích stalo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291624/big_dum-ve-kterem-jsme-vyrustali-cIe-291624.jpg 4.3143

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The House We Grew Up In, 2013

Kniha Dům, ve kterém jsme vyrůstali

alexis818
včera

Velmi zajímavý příběh jedné rodiny, která má mnoha tajemství. Dávám čtyři, protože knihy předešlé od této autorky byly pro mne lepší. Ale doporučuji.

Zorka

Tato knížka zpracovává aktuální, ale ne příliš obvyklé téma. A nutno říci, že opravdu velmi poutavou a uvěřitelnou formou. Doporučuji přečíst všem, kteří mají kolem sebe lidi s nechutí vyhazovat staré věci.

Zuknihomol

Krásná kniha plná zvratů, spletitých vztahů, duševních bolístek a lidské nedokonalosti. Kniha, která je zvláštní, ale dokáže čtenáře upoutat. Vcítila jsem se do postav, bohužel kromě Rhyse, podařilo se mi to dokonce i do Lorelei. Líbilo se mi, jak se postavy vyvíjely a měnily a upřímně jsem byla šťastná za to, jak kniha nakonec dopadla. Pokud se vám líbí knihy o rodinných tajemství, myslím, že tuhle si zamilujete. Doporučuji :)

Lucc93

Zvláštní kniha, která měla, dle mého, velmi ponurou atmosféru. Od poloviny jsem měla i dost velký problém knihu dočíst. Ale nakonec jsem se kousla a zvládla to. V podstatě je v knize kladen velký důraz na rodinné vztahy, psychické problémy postav.. Nemůžu říct, že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale četla jsem už lepší knihy.

RADOST

Nádherná kniha, plná empatie a lidskosti. Kniha o rodině, spletitých vztazích, o závislosti, o návratu ke kořenům. O zrání, pochopení a symbolickém rodinném vzkříšení. Kniha poeticky smutná, moudrá, poučná. Díky za ni.
" Žít s Lorií bylo jako žít s člověkem smíchaným z vaší oblíbené babičky, cáklé spolužačky ze šesté třídy a učitelky, která vám odpustila domácí úkol, protože měla zrovna narozenny. Bylo to jako žít se všemi nejlepšími a nejbarevnějšími lidmi, jaké jste kdy poznali, spojenými do jednoho."
"Tenhle dům se o mě stará, dělá pro mě víc než kdokoli z téhle rodiny."

Toňula

Autorky jsem objevila náhodou a byla pro mne příjemným překvapením. Její příběhy nepostrádají originalitu, přesto jsou čtivé a především plné lidskosti. Ani tato nebyla výjimkou.

JANIDE

Silný zážitek....

sonkovaj

Působivá kniha. Nemám důvod nedat nejvyšší hodnocení. Ještě nikdy jsem nečetla o podobném tématu chorobného shromažďování věcí a moc mě to zaujalo. Zvláště pokud máte někoho podobného v rodině, bylo by dobré si tuto knihu přečíst, protože ho můžete alespoň částečně pochopit. Je to kniha, kterou řadím do kategorie NEZAPOMENUTELNÝCH.