Než jsem zemřela

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přežila nehodu – ale neměla. Ponurý psychologický thriller od autora Ledových sester Kath žije spokojený skromný život s manželem a plachou dcerkou na samotě hluboko krásných, byť bezútěšných vřesovišť v Dartmooru. Pak se ale náhle probouzí z kómatu – s neurčitou vzpomínkou na autonehodu a s dočasnou ztrátou paměti. Něco je špatně. Její blízcí jí nepohlédnou do očí. Jak se Kath postupně navracejí střípky paměti, uvědomuje si, že to, co se jí přihodilo, rozhodně nehoda nebyla. Její svět pohlcují temnota, hrůza a panika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452123/big_nez-jsem-zemrela-T3a-452123.jpg 3.895
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Motto
Originální název:

Just Before I Died, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Než jsem zemřela

konicekbily
13. června

Originální zápletka dávala předpoklad, aby autor do pochmurné krajiny mohl rozvinout zajímavý příběh. Domnívám se ale, že se mu to úplně nepodařilo - chvílemi jsem se trochu nudil. Asi nejsem naladěn na tento typ příběhu - nejasný rozvíjející se děj s těžko pochopitelnými náznaky. Ale další knihu autora si rád přečtu.

Amitiel76
26. května

Katarina přežila svou vlastní smrt. Když se ale probere z kómatu, jako by někdo její vzpomínky na osudnou nehodu vymazal. Co k ní vedlo? Byla to opravdu nehoda na zledovatělé silnici? Nebo do vodní nádrže vjela dobrovolně? Nebo se stalo něco úplně jiného? Vzpomínky se jen nejasně vynořují z mlhy. A proč je nyní její milovaný manžel tak chladný a odtažitý? A chování její malé autistické dcerky tak znepokojující?
Má třetí kniha od tohoto autora, a opět jsem nadšená. Jeho knihy jsou naprosto úžasné. Tajemné, napínavé, trochu mysteriózní a místy až doslova hororové. S dokonalými popisy krajiny a prostředí. Nádherné lokality, které vás inspirují vyhledat je na netu. Děj pozvolna graduje, a nutí vás otáčet stránku za stránkou a nepustit z ruky. Naprosto vás pohltí. Celou dobu si v hlavě tvoříte nějaké teorie a závěry, aby jste na konci zjistili, že jste se úplně mýlili...
Lokalita Dartmoorského národního parku, jeho nekonečná vřesoviště, mokřady, bažiny a četné menhiry, mi naprosto učarovaly. Autor umí vždy navodit přímo dokonalou atmosféru.

"Ach, modré světýlko, je hluboká noc.
Ach, prosím, prosím tě, bojím se moc... "


HanulkaK.
16. dubna

Velice originální, tento thriller mě opravdu bavil.

SilvieSisinka
18. února

Kdyby kniha měla o půlku stránek méně možná by to bylo lepší.Strasne dlouho nudné,roztahane.
Posledních pár stránek napínavých,jinak průměr.

wlado
05. února

Tremayneho knihy sú na rozdiel od väčšiny ostatných kníh, ktoré sa označujú ako trilery, originálne a neobvyklé. Kniha ponúka postupné rozuzlenie komplikovaného deja, ktorý je podfarbený úžasnou atmosférou Dartmooru. Určite odporúčam a nedajte sa odradiť pomerne vlažným bodovým hodnotením.

Olous1
01. února

Bohužel, já jsem se vůbec nemohla začíst, mrzí mě to ale odkládám. Snad někdy příště.

Anniee
18. ledna

Tohle bylo… divný. Nějak zvláštně utahaný a zdlouhavý, že mě na konci už vlastně vůbec nezajímalo kdo co a proč, jen to, že to konečně končí.
Jinak námět a prostředí Dartmoorského národního parku děsně fajn, jen kdyby ta knížka byla klidně o půlku kratší!

Rade
09.12.2021

Co se mi líbilo nejvíc? Pochmurná, strašidelná atmosféra nehostinných náhorních planin a vřesovišť v národním parku Dartmoor. Záhadné keltské kamenné kruhy, pověsti o čarodějnicích, věčná mlha, chladno a nevlídno, díky knize jsem objevila pro mě dosud zcela neznámý kout Anglie. Takže jsem se díky google mapám i fotkám mohla v této neuvěřitelně působivé krajině projít a vše si při četbě představovat.
Zprvu celkem povedený příběh s velmi silnou dávkou pomalu se plížícího strachu a očekávání všech možných hrůz a tajemných záhad. Jenže nakonec dost překombinovaná zápletka, kterou bych možná skousla u Agathy Christie, ale do moderního psychologického thrilleru, jak je kniha označena, se mi moc nehodila…
Tři plus.

1