Tyrkysové oko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Náramek s ozdobou v podobě tyrkysového oka osudově spojil dvě sestřenice – Elišku Abrhámovou a Justýnu Jansovou. Co se vlastně skrývá za příběhem rodiny, jejíž předci byli zlatníci? Kdo k nim i po letech upíná svou nenávist a proč? Detektivka s názvem Tyrkysové oko rozkrývá staré rodinné křivdy, které měly zůstat zapomenuty… avšak nezůstaly. Ožily ve chvíli, kdy se Eliška a Justýna – vnučky prvorepublikové šperkařky – rozhodly prodat vzácnou sochu z tyrkysu, která byla jejich dědictvím. Mohly ji zpeněžit až ve chvíli, kdy se ocitnou v krizi a budou nutně potřebovat peníze. A to se právě stalo… Jedna z nich porodila nemanželské dítě, druhá se rozvádí, obě jsou na životním rozcestí a hledají směr. Jenže jejich cesty životem někdo bedlivě sleduje… a nic dobrého jim nepřeje. Napínavé kriminální drama se odehrává v moravském městě Přerov a rozplétá potemnělé osudy členů jedné navenek normální rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317229/tyrkysove-oko-CLr-317229.jpg 4.150
Žánr
Detektivky, Literatura česká
Vydáno · Čas
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Tyrkysové oko

Přidat komentář
intelektuálka
08.12.2018

Další z příběhů rodinných dramat s detektivní zápletkou...

Komplikované rodinné vztahy, tajemné dědictví a chtivost...

Ale i pochopení a odpuštění ... krev není voda...a to, co rodina skrývá, by mělo zůstat v ní...

orinka3
17.10.2018

Na mě trošku rozvleklé. Vadily mi ty příbuzenské propletence, ale to už je autorčina volba. Snad se v nich paní Chalupová od začátku orientovala líp než já:) Dobře se čtoucí kniha, pro lokálpatrioty zajímavá. Žádné velké překvapení na závěr. Čtení spíš pro ženy.

gatear
19.06.2018

Bylo to pro mne milé překvapení. Kniha se mi líbila. Určitě tuto spisovatelku si zapamatuji.

Evišťátko
09.04.2018

Pro mě je autorka překvapivý objev! Výborně sestavený příběh s krimi zápletkou , bravurně vykreslené jednotlivé postavy, kde každá má v příběhu své nezastupitelné místo.

medlovice
09.04.2018

Chamtivost. Od začátku mi byla Božena nesympatická. Zlá žena. která tyranizovala své okolí a nemilovala své děti.
Je zajímavé číst o Přerově, městě, které se mi nikdy nelíbilo svou zašedlostí .Autorka umí město popsat tak, že se ho učím mít ráda . Až se mi dostane nějaká její další kniha do rukou , přečtu si ji. Zajímavý obal , jen ten název pro detektivku moc nesedí , zařadila bych ji do ženských románků.

Dimas
10.03.2018

Napínavý příběh, který nutí k myšlence, jak může vygradovat páchané zlo.
Nebo jen malé "nedobro"...

orson
26.02.2018

Z počátku poklidný příběh s hodně složitým rodinným propletencem se změní v docela slušnou akci, kdy nebudete chtít knihu odložit a bude se bát o její hrdin(k)y. Četlo se to hodně dobře, ale přišlo mi to zbytečně komplikované a trochu přitažené za vlasy.

vikaa
08.02.2018

Žánr české psychologické detektivky Lence Chalupové sluší. Bavil mě složitý propletenec rodinných vztahů, náhled do řemesla zlatníků i brilantní závěr. Poslední třetinu knihy jsem zhltla rychlostí blesku i když jsem čtení neměla vůbec v plánu. Knihu rozhodně doporučuji a už teď se těším na Ptačí ženu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Lenka Chalupová
česká, 1973

všech 9 knih autora

Kniha Tyrkysové oko je v

Právě čtených1x
Přečtených64x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených3x
Knihotéce53x
Chystám se číst28x
Chci si koupit2x