Kdo věří na zázraky

Gábina je docela obyčejná holka z malého města, která studuje vysokou školu, má skvělého kluka a velké plány do budoucna. Co víc si přát? Jenomže život není vždycky růžový. Jednoho dne zjistí, že láska jejího života není vlastně tak dokonalá, jak si původně myslela. Lépe řečeno, ona pro něj není ta jediná na světě… Naštěstí je tu Jakub, který má oči jen pro ni, a jak to tak vypadá, snesl by jí modré z nebe. Po počátečním odmítání se pomalu sbližují a Gábina postupně zjišťuje, že Jakub je ten pravý. Svatba a dvě děti na sebe nenechají dlouho čekat a Gábina i Jakub se ocitají ve víru rodičovských povinností a partnerského života. Najednou řeší spoustu patálií, které běžně vztahy doprovázejí, ať už jsou to starosti o děti, nebo o prarodiče, rodiče a sourozence. Do vztahu proniká všednost. Některé problémy jsou však horší než jiné, jako například mimomanželský vztah, nemanželské dítě a nakonec i hrozící rozvod, smrt nejlepší kamarádky či nemoc syna. Naivní mladá žena se tak postupem času stává dospělou ženou, která je vystavena těžkým životním zkouškám, její náhled na život a na jeho smysl se mění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435402/big_kdo-veri-na-zazraky-6Z2-435402.jpg 4.3114

Kniha Kdo věří na zázraky

romika

Kniha se mi líbila trochu mi připomněla knihu Chci tě mít ve skříni od Simony Votyové. Jinak za mě mohla být postava Gábiny víc propracovaná a vlastně i Jakub,nějak jsem si k nim úplně nenašla vztah,přišlo mi že o nich samotných vůbec nic nevím.

lalela

Knížku jsem těžce dočítala, jen abych ji nemusela zařadit do škatulky nedočteno. Mnoho bylo nevyřčeno, mnoho bylo nevysvětleno, mnoho nedovysvětleno. Ač toto nebyla prvotina paní spisovatelky, mohla bych děj knihy přirovnat ke slohové práci žáka střední školy. Zápletka byla zajímavá, ale tak nějak těžce průhledná. Žádný překvapivý boom se nekonal, spoustu postav bylo v knížce zmíněno jen okrajově. Myslím, že bych ji mohla dát ještě šanci, ale nenadchla. O to víc mě mrzí, že je to opět spisovatelka z mého kraje.

Rou

Nebavil mě začátek, ale pak už se kniha četla dobře, žádná nuda a hluchá místa. Doporučuji nenechat se odradit začátkem a knížku přečíst.

marli58

Napřed se tak nějak děj táhl, ale pak se to rozjelo... Nakonec spokojenost. Proběhlo tam všechno - láska, manželství, děti, problémy v zaměstnání, kamarádky, vztahy s rodiči, nevěra, šikana (ta mě docela šokovala) a pak... no prostě život.

alnahu

Další výborná kniha.I tentokrát je ze života ,který se znhlavní hrdinkou Gábinou oprabdu nemazlí.Již jsem četla všechny knihy ,které autorka napslala a všechny mě oslovily.

KatkaLas

Asi mám novou oblíbenou spisovatelku. Píše s lehkostí a přeci se u jejích knížek dojímám, usmívám, no, zkrátka si je moc užívám a všem vám je doporučuju.

MiraRunaway

Jedna časová rovina. Popis 15 let života jedné ženy. Gábina je sympatická, pracovitá, dobrá žena, která někdy v životě dostává docela sodu....někdy v práci ...někdy doma.... První polovina mi připomínala romány od Lenky Lanczové. Místy jsem příběh hltala a pak se zase mnoho stran nudila. Za přečtení ale stojí. Totální odpočinek. Na volné dny ideální.

1alena1
29.12.2021

Červená knihovna dnešních dní, problémy, které máme okolo, celkem dobře dopadnou. Žádná velká literatura, ale čte se velmi dobře, nemusí si člověk lámat hlavu se souvislostmi ani časovými rovinami, prostě ideální kniha na volný čas, odpočinek, dovolenou apod.