Kdo věří na zázraky

kniha od:

Kdo věří na zázraky https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435402/bmid_kdo-veri-na-zazraky-G8E-435402.png 4.2 160
Koupit Koupit eknihu Bazar

Gábina je docela obyčejná holka z malého města, která studuje vysokou školu, má skvělého kluka a velké plány do budoucna. Co víc si přát? Jenomže život není vždycky růžový. Jednoho dne zjistí, že láska jejího života není vlastně tak dokonalá, jak si původně myslela. Lépe řečeno, ona pro něj není ta jediná na světě… Naštěstí je tu Jakub, který má oči jen pro ni, a jak to tak vypadá, snesl by jí modré z nebe. Po počátečním odmítání se pomalu sbližují a Gábina postupně zjišťuje, že Jakub je ten pravý. Svatba a dvě děti na sebe nenechají dlouho čekat a Gábina i Jakub se ocitají ve víru rodičovských povinností a partnerského života. Najednou řeší spoustu patálií, které běžně vztahy doprovázejí, ať už jsou to starosti o děti, nebo o prarodiče, rodiče a sourozence. Do vztahu proniká všednost. Některé problémy jsou však horší než jiné, jako například mimomanželský vztah, nemanželské dítě a nakonec i hrozící rozvod, smrt nejlepší kamarádky či nemoc syna. Naivní mladá žena se tak postupem času stává dospělou ženou, která je vystavena těžkým životním zkouškám, její náhled na život a na jeho smysl se mění.... celý text

Komentáře (54)

Komentáře 54 Recenze 0

ANDY28
ANDY28
07.09.2023 5 z 5

UPS! Byla to s nimi zase jízda, ale krásná.

Ivka14
Ivka14
04.09.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale nějak mě ten příběh nezaujal. Gábina mi místy přišla dost naivní.


Merlinit
Merlinit
27.08.2023 3 z 5

Ach jo. Těžko uvěřitelné, kostrbaté, naivní.

tittanie
tittanie
16.08.2023

Od autorky jsem četla Violku, která se docela dala číst. Aspoň to byla oddechovka, ale tohle je podle mě hloupost.
Nemožné absurdní situace. A ten konec mě opravdu vytočil. Víc psát nebudu, protože jsem fakt naštvaná a úplně nechci, aby můj komentář odradil někoho, komu by se kniha mohla líbit.

JHoralka
JHoralka
04.08.2023 4 z 5

Krásný a čtivý příběh. Moc se mi to líbilo. Od autorky je tohle moje druhá kniha - četla jsem už knihu Violka (taky krásná kniha). Určitě si přečtu od autorky další její knihy.

Vžila jsem se do života Gábiny. Něco jsem odhadla, jak to nejspíš bude, ale byly tam také části, které jsem nečekala.

Doporučuji.

qwerb
qwerb
04.04.2023 3 z 5

Kniha mi připomněla příběhy spisovatele Stanislava Rudolfa, které byly kdysi velmi populární. Dnes už tato témata až tak nevyhledávám, ale knížka za přečtení stojí, ale i když je dějově dost jednoduchá a předvídatelná.

JancaMia
JancaMia
31.12.2022 4 z 5

Jak mě bavila Violka a opuštěný dům , tak zázraky moc ne. Nicméně román je to i tak moc krásný .

mira399
mira399
23.10.2022 4 z 5

Hezky se mi příběh četl. Ze začátku to vypadá jako dívčí romance,ale pak hlavní hrdinka dostává naloženo...Od autorky už jsem četla Violku a i tahle knížka je povedená a čtivá.

vera5841
vera5841
07.09.2022 4 z 5

Velmi čtivý příběh ze života. Začátek je naivní románek pro dívky, ale nakonec se dostaneme do těžkého příběhu běžné ženy. Hlavní hrdince život nakládá jedno trápení za druhým, až příběh může působit trošku nereálně, ale i realita umí být krutá. Stejně tak má Gábina velkou smůlu na chlapy, ale dle mého si za to může především sama. Je trochu naivní a snaží se žít dokonalý život a proto většinu nedokonalostí raději přehlíží nebo omlouvá a pak jí zůstanou oči pro pláč.
Věřte na zázraky! Dějí se...

knihovniceS
knihovniceS
07.09.2022 5 z 5

Kdo věří na zázraky
Další nádherný příběh od této autorky. Prvotina Violka se mi moc líbila a „zázraky“ jsou ještě lepší. Příběh Gábiny se rozvíjí a krásně se čte. Holka to neměla jednoduché, život se s ní nemazlil. Prožívala krásné i méně krásné chvíle, vystudovala, vdala se, stala se matkou, učila na základní škole, kde poznala šikanu i u vlastního synka. „Bojovala“ s ředitelkou, změnila místo ... Slzy a sevřený krk jsem měla, byla jsem napnutá, stalo se toho hodně, nebudu víc prozrazovat, příběh opravdu doporučuji. Dávám 5 hvězd, kdyby to šlo, dala bych i víc.

marie3541
marie3541
18.07.2022 4 z 5

Tohle je první kniha od této autorky,kterou čtu . A určitě si ještě přečtu něco dalšího . Ze začátku to bylo takové nemastné neslané , ale pak se příběh rozjel a já se začetla. Příběh hlavní hrdinky Gábiny je jak ze života. Láska ,manželství , děti , krize....... Ale opravdu se čte hezky. Konec byl za mne trošku úspěchaný, ale kniha jako celek se mi opravdu líbila. Ráda čtu příběhy a knihy od českých autorů.

Zoulinda
Zoulinda
10.07.2022 5 z 5

Krásná, čtiva nečekaná...

romika
romika
27.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila trochu mi připomněla knihu Chci tě mít ve skříni od Simony Votyové. Jinak za mě mohla být postava Gábiny víc propracovaná a vlastně i Jakub,nějak jsem si k nim úplně nenašla vztah,přišlo mi že o nich samotných vůbec nic nevím.

lalela
lalela
25.04.2022 2 z 5

Knížku jsem těžce dočítala, jen abych ji nemusela zařadit do škatulky nedočteno. Mnoho bylo nevyřčeno, mnoho bylo nevysvětleno, mnoho nedovysvětleno. Ač toto nebyla prvotina paní spisovatelky, mohla bych děj knihy přirovnat ke slohové práci žáka střední školy. Zápletka byla zajímavá, ale tak nějak těžce průhledná. Žádný překvapivý boom se nekonal, spoustu postav bylo v knížce zmíněno jen okrajově. Myslím, že bych ji mohla dát ještě šanci, ale nenadchla. O to víc mě mrzí, že je to opět spisovatelka z mého kraje.

Rou
Rou
15.04.2022 4 z 5

Nebavil mě začátek, ale pak už se kniha četla dobře, žádná nuda a hluchá místa. Doporučuji nenechat se odradit začátkem a knížku přečíst.

marli58
marli58
01.04.2022 4 z 5

Napřed se tak nějak děj táhl, ale pak se to rozjelo... Nakonec spokojenost. Proběhlo tam všechno - láska, manželství, děti, problémy v zaměstnání, kamarádky, vztahy s rodiči, nevěra, šikana (ta mě docela šokovala) a pak... no prostě život.

alnahu
alnahu
31.03.2022 5 z 5

Další výborná kniha.I tentokrát je ze života ,který se znhlavní hrdinkou Gábinou oprabdu nemazlí.Již jsem četla všechny knihy ,které autorka napslala a všechny mě oslovily.

KatkaLas
KatkaLas
27.02.2022 5 z 5

Asi mám novou oblíbenou spisovatelku. Píše s lehkostí a přeci se u jejích knížek dojímám, usmívám, no, zkrátka si je moc užívám a všem vám je doporučuju.

MiraRunaway
MiraRunaway
01.01.2022 3 z 5

Jedna časová rovina. Popis 15 let života jedné ženy. Gábina je sympatická, pracovitá, dobrá žena, která někdy v životě dostává docela sodu....někdy v práci ...někdy doma.... První polovina mi připomínala romány od Lenky Lanczové. Místy jsem příběh hltala a pak se zase mnoho stran nudila. Za přečtení ale stojí. Totální odpočinek. Na volné dny ideální.

1alena1
1alena1
29.12.2021 4 z 5

Červená knihovna dnešních dní, problémy, které máme okolo, celkem dobře dopadnou. Žádná velká literatura, ale čte se velmi dobře, nemusí si člověk lámat hlavu se souvislostmi ani časovými rovinami, prostě ideální kniha na volný čas, odpočinek, dovolenou apod.

sahha
sahha
10.11.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila. Určitě více než Violka. Je to odpočinková knížka, která se čte sama. Žádné zápletky a složitosti v ní nehledejte, přesto se čte sama.

Toňula
Toňula
08.11.2021 4 z 5

Milá knížka české autorky, která mě příjemně překvapila. I když zápletka nebyla příliš originální, dokázala jsem se úplně ztotožnit s hrdinčinými pocity, s jejím přístupem k životu i k řešení problémů, se kterými se potýká..

ladyka
ladyka
13.08.2021

Kniha od autorky Violka se mi moc líbila,četla se lehce,ale nebyla plytká. Proto jsem se chutí pustila i do Kdo věří na zázraky,ale asi ve třetině jsem přestala a zbytek jen dolistovala (pří zjištění zápletky jsem byla nakonec ráda,že jsem nemarnila čas dalším přečtením). Příběh samotný špatný nebyl,ale nesedlo mi jednoduché podání. Odpočinková nenáročná knížka mi čas od času nevadí,ale musí mi něco dát. Tady jsem ale nenašla nic.Kdybych měla hodnotit přečtenou část,víc jak 2 * nedám,ale z důvodu nepřečtení nehodnotím.

Buchtičkajani
Buchtičkajani
12.08.2021 3 z 5

Je až neuvěřitelné, kolik toho ženy vydrží. Příběh ze života, jednou je líp, jednou hůř.

Ronnie68
Ronnie68
26.07.2021 4 z 5

Taková kniha ze života se šťastným koncem...

lucakuca
lucakuca
02.07.2021 3 z 5

Tak tohle byla patentovaná technika woodoo, jak poslat hlavní hrdinku ke dnu: najdi a bodni!
Vážně! Co by mohla ještě naše Gabča zažít? Jo tohle! Pich do srdce! A co tohle? Jooo pich do ruky! Ale Gabča je silná jak Rambo a po každém životním trápení, který ji zasadí její woodoo stvořitelka, vstane a bojuje dál a dál a dál a... Pich bum a zvednout! Pich bum a zvednout!

Jajina564
Jajina564
07.05.2021 5 z 5

Krásný příběh ze života

L.Helena
L.Helena
06.05.2021 3 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem si potřebovala odpočinout od thrillerů a detektivek, které jsem většinou poslední dobou četla. Jenže jsem si připadala, jako bych četla čtenářské příspěvky z levných časopisů pro ženy. Popis životních situací, které slyšíte všude kolem. Ke konci možná pár dramatičtějších momentů, ale nic světoborného. Kniha sice není žádný literární skvost, ale dobře se čte, a kdo si hoví ve sladkobolných příbězích ze života, ten ji určitě ocení. Já za sebe musím říct, že účel splnila, opět se s chutí vrhám na detektivky a thrillery!

Damaj
Damaj
20.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, jednoduchý, milý a přitom plný smutných i veselých chvil. Prostě takový hodně ze života.
Autorčina kniha Violka mě asi bavila o něco více, ale už se těším na další její knížku.

m.valova
m.valova
13.04.2021 5 z 5

I přes smutnější pasáže se mi knížka líbila,určitě kopíruje spoustu životních zkušeností a příběhů nás obyčejných lidí a po jejím dočtení si tak nějak říkám,že člověk a obzvláště žena musí vydržet a snést náklad starostí a klacků pod nohy, jako takový menší kůň..

citronie
citronie
05.04.2021 1 z 5

Zkusila jsem knihu jako druhou od této autorky.Prvni jsem nedočetla. A žádná změna- tuhle jsem taky nedočetla nebo respektivě dočetla s přeskakováním spousty stranek se zbytečnými popisy nepodstatných detailů( typu - popis kavy- černá kouřici aromatická tekutina- no děs! a takových nesmyslů jsou tam kvanta). Tak na to fakt nejsem stavěná. Pro mě prostě opět slátanina pro náctileté- a to já nejsem. Ztráta času.

Danago
Danago
14.03.2021 4 z 5

Pěkná oddechovka, takový zamotaný příběh jedné celkem běžné rodiny. Život je složitý, což knížka perfektně vystihuje. Určitě pěkný román pro ženy. Občas něco takového potřebuji, žádné veledílo, ale četlo se to velice lehce a dobře. Svůj účel, trochu si u knížky odpočinout, příběh splnil.

HaHy7
HaHy7
13.03.2021 5 z 5

Kdo věří na zázraky je opět trefa do černého předznamenávající skvělý, čtivý příběh ze života, který není jen sluncem zalitý, ale naplněn i zármutky, tak jak to v životě chodí - jednou dole, jednou nahoře.

marwinmh
marwinmh
08.03.2021 3 z 5

Kniha o životě jedné dívky/ženy, která se v životě potýká se spousty překážek (odchod otce, sestra v Thajsku, problémy na pracovišti, odcizení se starším synem....) na jednoho člověka až přespříliš, přesto se nevzdává a žije svůj život jak nejlépe dokáže a dočká se zaslouženého "šťastného konce". Ano, kniha se mi četla dobře, nenudila jsem se, ovšem na můj vkus toho všeho dění bylo až až a ten konec zalitý duhou byl jednoduše neuvěřitelný....

certik003
certik003
25.02.2021 4 z 5

Předchozí knížka autorky mi místy přišla ne úplně reálná, ale zato se mi strašně dobře četla. Tahle knížka byl uvěřitelná, pro změnu mi obzvlášť na začátku přišla jako napsaná pro náctileté a hůř jsem se do ní začítala. Jak ale děj postupoval, četla se knížka sama a moc jsem si děj užívala. Pokud si chcete u čtení odpočinout, doporučuju.

Janča089
Janča089
04.02.2021 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Hodně mi připomínala čtení od Lenky Lanczové.
Příběh ze života, který sleduje hrdinku v průřezu asi 15 let života, ve kterém není vše jen sluncem prosvícené.
Čtení jsem si užila.

Jurfinka
Jurfinka
28.01.2021 5 z 5

Kniha je taková oddechovka, hezky se čte... Člověk se cítí jako by s Gábinou žil pod jednou střechou...

Leniii
Leniii
26.12.2020 5 z 5

Je až neuvěřitelné, kolik toho musí jedna ženská vydržet. Ale to jsme my, vydržíme a zvládneme všechno :)
Příběh prostě ze života, jednou si dole a jednou si nahoře. Ale prostě důležitý věřit na zázraky, protože, kdo na ně věří, tomu se dějí ;-)

zdehan
zdehan
06.11.2020 5 z 5

Krásný příběh ze života který se čte jedním dechem místama i smutná tak jak to život přináší mužu jen doporučit.

sabca
sabca
04.11.2020 5 z 5

První kniha této autorky, kterou jsem četla a hned mě chytla za srdce. Několikrát mi i vehnala slzy do očí. Příběh Gábiny byl ze života. Kdo má rád romány pro ženy tak doporučuji

Štítky knihy

nevěra pro ženy partnerské vztahy manželství rodinné vztahy nemanželské děti české romány

Autorovy další knížky

Mirka Skočílková
česká, 1982
2019  82%Violka
2021  80%Opuštěný dům
2020  85%Kdo věří na zázraky
2023  82%Vesničanka
2024  %Červená nit osudu

Kniha Kdo věří na zázraky je v

Právě čtených3x
Přečtených208x
Čtenářské výzvě25x
Doporučených9x
Knihotéce165x
Chystám se číst114x
Chci si koupit16x
dalších seznamech4x