Solvejžin slib

Po těžké nehodě a smrti svého snoubence se Solvejžin svět ocitl v troskách. Vrací se na Lejongard za svou matkou a babičkou s rozhodnutím, že všechen svůj čas a úsilí věnuje panství. Má sice mnoho nápadů, ale netuší, jak je uskutečnit. Slavné časy jejich hřebčince jsou dávno pryč a šedesátá léta vyžadují nový, moderní přístup k chovu koní. Nenadálý host z Ameriky a jeho atraktivní průvodce ze Stockholmu otevřou Solveig dveře do nového světa. Dokáže však překonat smutek ze ztraceného štěstí? Pokusí se znovu o nový začátek – Lejongardu i velké lásky? Solvejžin slib je třetí, závěrečná část švédské rodinné ságy o rodu Lejongardů a jeho panství, jež líčí osudy několika generací šlechtického rodu v průběhu 20....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454379/big_solvejzin-slib-CqS-454379.jpg 4.239

Paní ze Severu 3.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Frauen vom Löwenhof 3: Solveigs Versprechen, 2018

Kniha Solvejžin slib

Kanimůra2
13.12.2021

Celou knížku jsem čekala na zápletku. A tu závěrečnou si už mohla paní spisovatelka odpustit. Kdyby kniha mělo o 100 stránek méně, určitě by jí to pomohlo.

Nika151
13.12.2021

Třetí díl splnil má očekávání a je to krásné zakončení celé trilogie. Z knihy dost vyznívá samostatnost a pracovitost žen, že dokáží vést panství stejně dobře jako muži. Solveig přijme zásadní rozhodnutí, které mění podobu celého Lejongardu a vede ho do nové doby. Setkáváme se i s Agnetou, Mathildou, Magnusem..

tittanie
10.12.2021

Jsem ráda, že jsem se pustila do čtení i třetího dílu. Přišel mi daleko lepší než díl druhý. Kniha byla zajímavá a velice dobře se četla. Naopak mi vadila zápletka na konci. Přišla mi zbytečná a jenom natahovala knihu o další stránky.

Toňula
30.11.2021

Poslední díl ságy je stejně čtivý a romantický jako předchozí, sympatická hrdinka překonávající těžkosti osudu, jen v závěru trochu moc sladkobolné, ale v dnešní smutné době působící jako pohlazení na duši.

burei
03.11.2021

Na třetí díl jsem byla zvědavá, četla jsem dál a dál najednou, ale je pravda, že místy už byl děj velice rozvláčný a zbytečně popisované detaily mě chvílemi nudily. Ale závěr měl spád, pěkné čtení, i když nevím, jestli se ještě jednou k těmto knihám vrátím.

cérka
01.11.2021

Důstojné zakončení romantické rodinné ságy.
Musím ovšem podotknout, že během četby mi několikrát přišla na mysl myšlenka "ale no tak, tohle jsme si mohli odpustit". Některé věci si hold ráda a mnohem raději domyslím.
Nicméně, poslední díl mě oslovil mnohem více než ten předešlý a tím pádem mi na tuto ságu zůstanou pěkné vzpomínky :).

Mathiola8
30.09.2021

Moc hezká rodinná sága. Bavilo mě to. Asi nejvíc mě nadchl díl první, jelikož v něm byla hlubší historie. Další dva díly byly zase psány s větší lehkostí. Pěkné srovnání života žen v průběhu dob. Doporučuji

Szilvia1
01.09.2021

Třetí díl a zároven i poslední díl Paní ze Severu byl pěkně napsaný,čtivý a krásný.Je to o znovu nalezení života z nelehké situace jako je autonehoda,ztráta milého a babičky,a predevším skoro ztráta střechy nad hlavou.Musí přijít na to,jak se z takové situace vyjít zase na výsluní,ale Solvejži se to podaří,a ještě si najde svoji životnou lásku.je to pěkná knížka.Doufám,že i další série bude tak pěkně napsaná.