Toledo Toledo komentáře u knih

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

(SPOILER) Četla jsem tento díl jako první ze série a asi se do dalších nepustim.
Předně mě upoutalo, ze autorkou je Češka, většinou jsem knihy podobného typu četla jen od zahraničních autorů, tak jsem se těšila, ze máme i něco takového u nás, děj zněl také slibně. Kniha mě povětšinou bavila, bylo fajn, ze tam nebylo moc kýčovych milostných scén.
Pak uz mám ale jen výhrady-konec byl dost vlažný. Tolik povyku pro takového “zločince”, který byl tedy velkým zklamáním. Za mě dost nepovedené. A říkat takovému chlapovi “plyšak” mi taky dost vadilo. Hodnotim jako průměr v tomto žánru.

25.08.2021 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

(SPOILER) Když jsem knihu poprvé viděla, skoro jsem se zděsila jejím počtem stran, říkala jsem si, zda to nebude natahované a nebude to ztráta času. A nebyla!
Děj mě skoro okamžitě vtáhl, nebyli tam nudné pasáže a cely život Thea jsem si maximálně užila. Každá etapa jeho života byla něčím zajímavá a děj krasne plynul. Trochu mě mrzelo, ze jeho pobyt v Las Vegas ho svedl na takovou cestu životem (zejména jeho závislost), která jsem myslela, ze návratem do NYC pomine.
Je to vlastně tragicky příběh, ale díky Hobiemu měl alespoň trochu nádech domova a pocitu, ze všechno třeba nakonec dobre dopadne.

24.08.2021 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Dlouho jsem se do příběhu nemohla začíst a přiznám se, že mě u čtení drželi hlavně pasáže z minulosti ohledně příběhu Nilse Kanta. Konec byl samozřejmě napínavý a postupně jsme se dozvěděli celý příběh, avšak celkově hodnotím knihu jako slabší. Po dalším dílu ze série už nesáhnu.

12.08.2021 2 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Autorka opět nezklamala, příběh naprosto parádní. Obě hlavní postavy mi byly moc sympatické a nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Doporučuji všechny knihy od této autorky, nudit se nebudete a všechny hrdiny knih si zamilujete.

25.07.2021 5 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Překrásný příběh o lásce, která obětuje všechno. Skoro jako pohádka, moc krasne napsané.
Budu se opakovat, ale tato autorka opravdu umí !

23.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

I druhý díl bravurně napsán, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.
Střídají se pasáže zalité sluncem a naději, aby je v mžiku vystřídala bezmoc a utrpení hlavních hrdinů. Každý příběh a dějová linka je jedinečný, všechny mě baví a nemůžu se dočkat posledního dílu.
Tato trilogie je prostě úchvatná a napsaná tak krásně a chytlavě, že není možné knihy a styl autorčina psaní neobdivovat.

14.07.2021 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tak to vypadá, že mám novou oblíbenou autorku :)
Druhá kniha, kterou jsem z této série četla a páni, to byla opět taková krása. Neotřelé téma, krásně napsané a jak ty muže vykresluje ve svých knihách ? Nejde je nemilovat.
S radostí jdu do dalšího dílu.

02.07.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Přenádherná kniha, opravdu jsem si celý příběh užila. Z románů, co jsem zatím četla určitě jedna z těch povedenějších, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Sympatické postavy, krásně vykreslené prostředí, prostě všechno do sebe skvěle zapadlo.
Určitě doporučuji

01.07.2021 5 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Neurazí, nenadchne. Navíc se mi kniha špatně četla - měla jsem klasicky tvrdou vazbu (ne el.verzi) a byla jsem občas zmatená, kdo mluví, o kom se mluví apod. Prostě mi to úplně nesedlo.
Příběh hodně vlažný, konec aspoň trochu akční a překvapivý závěr. Posledních cca 40 stran fajn, jinak jsem se s tím trochu trápila - ještě že to nebylo tak dlouhé.

30.06.2021 2 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Řekla bych, že o trochu slabší díl než ty předchozí, ale vůbec ne špatný. Ubylo erotických scén a naopak jsme dostali více akce a pohledů do minulosti. Celou sérii hodnotím kladně, slupla jsem všechny díly jako malinu :)

29.06.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem četla něco tak krásně napsaného. Silné osudy všech postav vás nutí číst dál a dál a každou stránku si užijete na maximum. Reálnost příběhu a styl psaní vás naprosto vtáhne a vy se ocitnete v tomto nelehkém období na tomto historicky výjimečném místě. Jednoduše bravo, už se nemůžu dočkat dalších pokračování.
Obdivuji autorku za sesbírání historických materiálů a reálných výpovědí a následné přetvoření v tento skvost.

25.06.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Pěkná knížka i když asi pro mladší čtenáře. Příběh se rozjel až tak v polovině a pak to začalo být zajímavé, ale jinak spíše taková pohádka. Za mě slabší kniha od Colleen, určitě má lepší.

23.06.2021 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pro mne první kniha z žánru fantasy a musím podotknout, že to byla taková pěkná pohádka. Doporučovala bych spíše mladším čtenářům, mě příliš nezaujala...

17.06.2021 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se četla sama, moc mě to bavilo, ale páni, skoro jsem z toho měla depresi :)
Úplně si mi z té bezmoci, která na mě občas z knihy dýchla stahovalo hrdlo. Asi i z toho důvodu, že si to úplně dokážu představit, bylo to hrozně reálně napsané.
Je mi líto, jestli tohle někdo zažívá v "reálu", protože jen číst o takovém životě, mě fakt dostalo...

14.06.2021 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pro mě zatím nejlepší díl s detektivem Joonou co jsem ze série četla.

11.06.2021 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Další parádní čtení s detektivem Joonou. Příběh opět prvotřídní, čekala jsem, co z toho vyjde na konci za překvapení - nikdy to u Larsa Keplera netuším :) . A navíc to vypadá, že se tam začíná rýsovat i něco málo z Joonova života, protože prozatím toho o něm moc nevíme.

03.06.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Kniha nebyla vůbec špatná, akorát ten konec mi přišel nějak uspěchaný. Vlastně si nic neřekli a hned bylo všechno vyřešeno. T
Postavy byly sympatické, příběh trochu pokulhával. Celkově byly ty rozepře v obou rodinách takové nedotažené a moc jsem je nepochopila.

21.05.2021 3 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Hned po konci úvodního dílu jsem musela skočit na další a opět to bylo parádní čtení. Líbí se mi, ze dej ubývá, nejsou tam žádné přehnaně natahovane pasáže a celkově mě to opět moc bavilo. Konec zas napínavý, takže se jdu rovnou vrhnout na finále.

19.05.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Po dlouhé době skvělý příběh z této kategorie knih. Napětí, vášeň a sex - všechno tam bylo správně naporcované a já se už nemůžu dočkat dalšího dílu.
Jako úvod skvěle našlápnuté a po dlouhé době jsou mi sympatické i obě postavy.

19.05.2021 5 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Knížku jsem přelouskala za den, moc pěkně se četla a čekala jsem, co se tam ještě stane i když byl děj vcelku předvídatelný.
Trochu mě rozčilovala postava Erin svou tvrdohlavostí. Možná zkusím další díl ze série, nebylo to úplně špatné.

17.05.2021 3 z 5