Na obtíž

Vossovy byste jen stěží označili za „normální“ rodinu. Žijí ve zrekonstruovaném kostele, máma, která se ještě nedávno léčila z rakoviny, bydlí v suterénu a otec je ženatý s její bývalou ošetřovatelkou. A pak je tu Merit. Merit Vossová sbírá trofeje, které nevyhrála. Je to podivný koníček, pro ni má ale zvláštní význam. Když se vydá na garážový výprodej, aby pátrala po svém novém úlovku, místo trofeje tam narazí na Sagana. Jeho osobnost, humor a odzbrojující optimismus jí okamžitě učarují. Dalo by se skoro říct, že je to láska na první pohled. Dokud Merit nezjistí, že Sagan je tak trochu… zadaný. Samotářská Merit se po tomhle zjištění uzavře ještě víc do sebe. Jako by svůj život i svou podivínskou rodinu sledovala zdálky. Dokud neodhalí tajemství, které jí žádná trofej nikdy nevynahradí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404309/big_na-obtiz-fjv-404309.png 4.1710

Vydáno: , Yoli

Without Merit, 2017

Kniha Na obtíž

Kniholapka
19. listopadu

Kniha se mi četla dobře, děj plynul a přesto je zde něco, co mě nutí říci, že to není nejlepší kniha této autorky. Téma zajímavé, ale nedodělané nebo to možná bylo Merit? Občas mi vážně přišlo, že by stačilo, aby víc otevřela oči a vnímala pořádně věci okolo sebe. Trochu mi lezla na nervy, to se přiznám. Nechci vůbec zlehčovat to, co se v knize probírá, ale přišlo mi to moc rychle najednou dokončené.

1v8na

(+ SPOILER) Bylo to méně čtivé než Odvrácená tvář lásky (to byla kniha, kterou jsem četla hned před touto). Nicméně i přesto byla kniha fajn. Střídalo se zde nepřeberné množství emocí.
Námět byl fajn, i když bych ocenila, kdyby vysvětlení stavů deprese bylo víc než jen v dotazníku.
Dost mi přišlo, že každý si v rodině hrabal na vlastním písku. je dobré, že je poukázáno na to že rodina má držet při sobě a vše si spolu vyříkat a hlavně spolu mluvit, mluvit, mluvit a vysvětlovat a vyjasňovat si věci.
Co mi přišlo zábavné a zajímavé, bylo bydlení v kostele.
A Sagan? Ten mi byl sympatickej, jen na můj vkus trochu morbidní. Nicméně co se mi hodně líbilo, byly jeho kresby, které doplňovaly příběh.

NikolaSkop

Hezky pribeh ale od Colleen jeden z tech slabsich . Nato jake tema se zde resilo my prislo ze se vsechno vyresilo/uzavrelo az moc rychle :( ..

badliar_id

Do knihy jsem šla s tím, že je nejslabší ze všech jejích knih (co vyšly u nás), takže jsem neměla vysoká očekávání a víte co? Bylo to super. Ano, rozhodně to není její nejlepší kniha, ale už jenom tím, že jsou zde vážná témata to má v sobě tu moc mě ohromit.
Colleen je skvělá ve vysvětlování/popisování důležitých věcí a já ji za to zbožňuju.
Nebyla bych to já abych neměla nějaké problémy, ale jinak jsem si knihu fakt užila.
Ze začátku jsem byla dost zmatená, jak vás CoHo hned vrhla do víru dění, ale pak už to bylo postupně lepší a lepší.
Neskutečně mě štvala Meritina rodina a jak jí nevěřili, nevšímali si jí a byli odtažití. Tak moc mě to vytáčelo. Občas mě štvala sama Merit, vlastně mě štvali všichni :Dd. Jediný kdo ne a získal si mě hned za začátku byl Sagan (ps má tetování, takže to bylo hned jasný, protože kluci/muži + tetování jsou moje slabina). Byl hodný, pozorný a ze všeho nejvíce, všímal si Merit.
Jejich vztah byl strašně komplikovaný a odpovědi dostanete skoro až na konci, což mě neskutečně deprimovalo, ale jinak byli spolu strašně cute!!
Každopádně tu ani tak nejde o jejich vztah, jako o zdraví samotné Merit. Všechno bylo strašně fajn popsané a člověk se hned dozví nové věci. Konec knihy byl strašně hezký, protože si všichni všechno vyříkali, omluvili se navzájem a začali od začátku..
Fakt to byl silný příběh. Mně se to moc líbilo. I když jsem z toho neměla pocity stejné jako u Odvrácená tvář lásky nebo Námi to končí, tak jsem si to užila.
CoHo umí prostě napsat skvost!!
Než se pustíte do knihy, tak se koukněte na TW!!

Tyn_a

Colleen dokáže mezi řádky snad vše. Dokáže v jedné knize ve čtenáři vyvolat smutek, pocit štěstí, zármutek, vztek, lítost, bolest, pochopení.
V každé z jejich knih je nějaké poselství. Skryté, ale je tam a já si vždycky říkám, co by, kdyby hlavní postava změnila to a to, co by, kdyby se špatné chování projevilo dřív, nebo později. Situace z jejich knih nejsou až tak smyšlené, můžeme je potkat v reálném životě, kdekoliv kolem nás..

V "Na obtíž" jsem vystřídala emoce snad všechny...od smíchu až po slzy. Hlavní postavy mi bylo chvílemi líto, ať už proto, jak smýšlí o životě jako takovém, ale i proto, že v sobě nenalézá chuť něco změnit...aby se její, rádoby, špatný život přesunul na jinou, pozitivnější kolej.
Je obdivuhodné, že i přes všechny překážky (které se dají vyřešit jinak, efektivněji) Mer všechno zvládla na jedničku! Nakonec jsem ji i fandila...

Fanoušky Colleen kniha určitě neodradí, naopak :))

EvikU.

(+ SPOILER) O hvězdu méně, protože jiné knihy se mi líbily o kapku víc. Tahle mi na začátku přišla trochu divná, asi nejvíc to, že bydleli v kostele. Že tam bydleli všichni, bejvalá manželka i současná. Ale stejně na to všechno jsem se uprostřed chňapla a nepustila.

Moc hezké téma o depresích a o tom, že problémy v rodině se mají řešit a mluvit o nich, jinak narostou do obludných rozměrů, které mohou vést i k sebevraždě nebo pokusu k sebevraždě. Doporučuji.

hlavajda93

Knížky od Colleen mám ráda, ale tato mě zas tak nezaujala. Začátek byl dost zvláštní a přišlo mi, že se to pořádně rozjelo až ke konci.

Vlaďkaa4

Každá rodina má své kostlivce, jediné ponaučení mluvit mluvit mluvit. I když si myslím, že Merit byla tak trochu sebestředná.