Tiché zlo

Caleb Zelic pronásleduje vraha svého nejlepšího přítele. Nikdy nezapomene žádnou tvář. A to mu může zachránit život. Calebův přítel z dětství a obchodní partner Gary byl brutálně zavražděn. Zlámali mu prsty, prořízli krk. Navíc policie podezírá Caleba, že on je vrah. Cítí se vinen za Garyho smrt, touží po pomstě a chce dokázat svou nevinu, pustí se tedy do pátrání na vlastní pěst. Caleb a jeho přítelkyně Frankie, bývalá policistka, se vydají po jediné stopě, kterou mají – jméno Scott. Nikdo neví, kdo je Scott. Ale Scott je vždy napřed. Jenomže Caleb je hluchý. V tichu, které ho obklopuje, se naučil porozumět lidem skrze signály skrývající se za každým úsměvem, grimasou, dotykem. Jenomže neslyšená a špatně odezíraná slova mohou způsobit problémy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403077/tiche-zlo-Vjc-403077.jpg 3.914

Caleb Zelic (1.)

Resurrection Bay (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Tiché zlo

Blaufik

Myslím, že se nám zde rýsuje slibná série se zajímavým a hlavně neokoukaným hlavním hrdinou a i když jsem knihu hodnotila průměrně, tak si ráda přečtu i další díly. Už jen kvůli neohroženému Calebovi, který je i přes svůj handicap opravdovým sympaťákem.

majáček

V anotaci mě zaujala hlavní postava Caleb svým hendikepem. Chtěla jsem se dovědět, jak se s tím Caleb vypořádá. Bohužel jsem byla zklamaná už v úvodu. Plno postav a zmatený děj. Vše mi přeskakovalo a mísilo. Nevím, jestli to není náhodou překladem. Nedočetla jsem knihu.

betys6914

Svižná a akční detektivní jednohubka, z originálního prostředí a se zajímavými postavami. Skvěle zvládnuté téma neslyšícího hrdiny a využívání znakového jazyka. je opravdu vidět, že si autorka dala práci a vše si důkladně zjistila. Jen škoda, že tuto práci podrývá český překlad, který využívá zažitá nesprávná označení jako "znaková řeč" nebo "hluchý" aniž by se trochu zajímal o to, jak je to správně.

S.monika

Kniha se mi velice líbila! Příběh, jak už tu padlo, se odvíjel v rychlém tempu, za den knihu máte slupnutou, protože prostě čtete a čtete! Knihu dělá výjimečným její hlavní hrdina, který ztratil v dětství sluch, což obzvláštňuje děj a celé vyšetřování je tím zajímavější a spletitější. Líbilo se mi i zanesení do australského prostředí (už se mi trochu zajídá americké a severské thrillery)!
Můžu jen doporučit, když chcete něco rychlé, ale je to "při zemi" (žádný macho-detektiv, který jednou rukou střílí a druhou zachraňuje štěňata)!

Devil-Ivet

Kniha zněla lákavě. Hlavně téměř hluchý Caleb, který hledá vraha svého nejlepšího kamaráda. Bylo to kratičké, rychlé, čtivé a napínavé. Na můj vkus to mělo moc postav a někdy jsem se ztratila. Ale závěr byl skvělý, nečekaný a hodně napínavý. Na pokračování si určitě počkám, protože autorka píše velmi dobře.

aydam

Jedná se o říznou australskou detektivku se sympatickým Calebem, který je prakticky hluchý. Jeho postižení patří v záplavě jiných krimi příběhů k příjemnému ozvláštnění. Společně s obálkou mě kniha rozhodně zaujala. Příběh se odvíjí svižně - jde se rovnou na věc, akce střídá akci a není zde prostor pro žádná hluchá místa.

Autor knihy

Emma Viskic