Tiché zlo

Caleb Zelic pronásleduje vraha svého nejlepšího přítele. Nikdy nezapomene žádnou tvář. A to mu může zachránit život. Calebův přítel z dětství a obchodní partner Gary byl brutálně zavražděn. Zlámali mu prsty, prořízli krk. Navíc policie podezírá Caleba, že on je vrah. Cítí se vinen za Garyho smrt, touží po pomstě a chce dokázat svou nevinu, pustí se tedy do pátrání na vlastní pěst. Caleb a jeho přítelkyně Frankie, bývalá policistka, se vydají po jediné stopě, kterou mají – jméno Scott. Nikdo neví, kdo je Scott. Ale Scott je vždy napřed. Jenomže Caleb je hluchý. V tichu, které ho obklopuje, se naučil porozumět lidem skrze signály skrývající se za každým úsměvem, grimasou, dotykem. Jenomže neslyšená a špatně odezíraná slova mohou způsobit problémy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403077/big_tiche-zlo-Vjc-403077.jpg 3.354

Caleb Zelic 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Resurrection Bay, 2015

Kniha Tiché zlo

Ava365

Zvláštní detektivka. Nečte se to úplně lehce a chvílemi se musí člověk vracet, aby se zorientoval v textu a pochopil, kdo co říká. Ale to souvisí s deficitem hlavního hrdiny. Závěr je trochu moc akční, ne moc uvěřitelný, ale autorka se snažila o překvapivost, a to se jí povedlo.

Toledo
30.06.2021

Neurazí, nenadchne. Navíc se mi kniha špatně četla - měla jsem klasicky tvrdou vazbu (ne el.verzi) a byla jsem občas zmatená, kdo mluví, o kom se mluví apod. Prostě mi to úplně nesedlo.
Příběh hodně vlažný, konec aspoň trochu akční a překvapivý závěr. Posledních cca 40 stran fajn, jinak jsem se s tím trochu trápila - ještě že to nebylo tak dlouhé.

kačenka80
19.05.2021

Kniha celkem nudná. Žádný spád nebo napětí a vše lehce předvídatelné. Nejvíc mi vadil hlavní hrdina, který snad na každé stránce zvracel nebo se mu chtělo zvracet.

channah007
13.03.2021

Na základě anotace jsem čekala víc. Chvílemi jsem se ztrácela v myšlenkových pochodech, chvílemi docela napínavé momenty, kdy se nešlo odtrhnout.

Kocourek
18.01.2021

statečně jsem začala, ale jedna z mála knih, které jsem v polovině odložila a už dočítat nebudu.

vla.sta
29.01.2020

Mně se knížka líbila, přišlo mi, že nelehká vztahová linka příjemně okořeňuje detektivní zápletku. Líbil se mi i jazyk a přebal mi taky přišel skvělej. Hvězdičku ubírám za to, že se tam místo termínu znakový jazyk používá mám pocit znaková řeč. Ale jsem na to vysazená, protože mi správné názvosloví a důvody k němu vtloukávali do hlavy na vejšce.

jiri77
21.01.2020

Velmi nepřehledné a nezáživné. Kniha mě vůbec nebavila. Chvíli po přečtení,jsem už ani nevěděl o čem byla. Kniha vůbec nesplnila ,co jsem od ní očekával a určitě už nebudu v dalších pokračovat. Jednu hvězdu jen za to,že jsem to dočetl do konce.

ArwenAragorn
11.01.2020

Je to tak 2,5*
Kniha se četla lehce a byla docela svižná a napínavá. Caleb mi moc neseděl, nevím, jestli postava hluchého je zrovna v tomto případě ideální. Ale chápu, že autorka chtěla přijít zase s něčím novým, čím by současné thrillery ozvláštnila. A hlavně pointa thrilleru mi přišla banální. Jakoby autorce v závěru došel dech.