Toledo Toledo komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Určitě jedno ze slabších děl od této autorky. Téma bylo opět těžké a smutné, ale samotný příběh mě nezaujal. Působilo to na mě nemastně neslaně i když postavy byly sympatické.
Co bych knize vytkla byli básně, to byl podle mě velký přešlap a vůbec se mi nelíbili.
Spisovatelku mám ráda, vím, že to umí lépe, takže se budu těšit na další počiny.

12.05.2021 3 z 5

Stejně tak, jako u předchozích dílů, musím dát plný počet hvězd i když bych řekla, že byl díl o chlup slabší, než ty předchozí. Většinu knihy jsem pročekala s napětím, jak bude vypadat soud samotný. Na to, že se prvních cca 400 stran nic závratného nedělo, jsem však stále s chutí četla, což bylo i pro mě překvapující.
Jinak opět promyšleno do detailu a skvěle napsáno.

11.05.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Bravo ! Ani druhý díl jsem nemohla dostat z ruky. Děj byl opět famozní a na konci přinesl nečekané zvraty. Btw. pokaždé když čtu tuto sérii, mám chuť si jít udělat obložené chleby a kávu ;)

03.05.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jsem naprosto unešená. Na začátku mi chvilku trvalo se začíst a bylo tam na mne mnoho postav, ale jakmile jsem se přes to dostala, nemohla jsem knihu odložit. Bylo tam rozjeto tolik linek a pátrání, aby do sebe v konci vše krásně zapadlo. Skvělé, nemohu hodnit jinak než 5*. Dlouho mě takto žádná detektivka nenadchla.
Moc se mi také líbilo, že se pátrání ujala dvojice žurnalista a hacker. Po všech těch policejních sborech velmi osvěžující.

28.04.2021 5 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Kniha mě většinu času co jsem ji četla nudila. Nějak nevím, co bych tady vypíchla, jako klad, protože to bylo dost vlažné. Od autorky už jsem četla daleko lepší knihy, tuto hodnotím spíš záporně.

19.04.2021 2 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Top kniha, která by podle mě měla být povinna pro všechny. Rozbíjí zastaralé stereotypy a nutí vás se zamyslet. Ja jsem si ji opravdu užila a bez váhání doporučuji všem, kdo se zajímá o dění ve světě.

18.04.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Miluji autorky styl psaní a to, s jakou lehkosti se pak knihy čtou. V tom mě nikdy nezklame.
Co se příběhu týče, tam jsem ubrala hvězdy, protože mi téma nebylo a není blízké. Nepochopím, ze se takto krásný vztah, muze téměř zničit kvůli nemožnosti mít dite. Hrozné mě to celou dobu štvalo. Určitě mě to však neodradí od dalších autorcinych knih, protože věřím, ze budou opět báječné.

18.04.2021 3 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Moc pěkná kniha s těžkým tématem. Přečteno jedním dechem, postava Jordana byla velmi sympatická a na konci zvrat, který jsem nečekala. Co bych knize vytkla je obálka, která zavání teenage románem, ke kterému to má právě díky námětu podle mě daleko.

03.04.2021 4 z 5

Zlomená láska Zlomená láska M. J. Summers (p)

Příběh Luca a Meghan mě bohužel příliš neuchvátil. Přišel mi nudný, žádná extra akce a postavy nemastné neslané. Už jsem z této série četla lepší.

31.03.2021 2 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Nevím, co k této sérii ještě dodat, každý díl je prostě super a tento nebyl výjimka. Opět nečekaný zločinec a skvělý závěr. Doporučuji.

28.03.2021 5 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Moc se mi líbily obě knihy, bylo to takové syrové a vulgární, ale mě to prostě bavilo :)

22.03.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tak tady jsem slapla trochu vedle, tato kniha se moc nepovedla. Cely ten příběh na mě působil proste divne, nebylo to ani vtipné ani moc romantické. Hodně věci jen tak natuknutych, ale dále už se jim autorka nevenovala (téma Valerie apod). Za mne nemastne, neslane. Určitě mne to nepřesvědčilo k druhému pokračování.

20.03.2021 2 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Jedna z nejlepších knih pro ženy, co jsem kdy četla. Až mne mrzelo, ze tak rychle skončila, klidně bych příběhu dala ještě par stránek navíc.
Krasne napsané, proste ach !

20.03.2021 5 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Detektivka za mne velmi povedena a i když se jednalo o delší čtení, nenudila jsem se. Vraha jsem neuhodla a konec byl pro mne překvapeni.
Jediné co mi trochu vadilo, byla dějová linka sestry detektiva, podle mne tam nemusela být...

19.03.2021 4 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Bohužel musím stejně jako čtvrtý díl hodnotit takhle nízko, protože to bylo úplně zbytečné pokračování. Opět mi přijde, že skoro nic nestalo (až tedy na menší zvrat na konci).
Dlouho jsem nečetla takhle uměle natahovanou sérii a přiznám se, že mne to mrzí, protože první díl byl opravdu super.

08.03.2021 2 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Tak tohle čtení hodne bolelo. Četla jsem dal, protože jsem pořad čekala, ze se něco stane, ale upřímně? Nebyla tam snad jediná pasáž, kterou bych si užila. Proste nuda, pořad dokola to samé.
No, uvidíme co poslední díl, ale tohle byl proste preslap, totální ztráta času.

04.03.2021 2 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Hodnotím hůře než první díl, protože mi přišlo, že se toho vlastně ani moc nestalo. O hlavních postavách jsme se toho moc nového nedozvěděli a bylo to pořád jak na houpačce. Trochu tomu pomohl závěr, který nějaké pasáže objasnil, ale jinak to byl průměr.
Trochu zklamání po (za mne) skvělém prvním dílu.

03.03.2021 3 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Úvodní díl série mě upřímně nadchl a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Rozmanité postavy, které se nám v dalších dílech věřím ještě vybarví, poutavý příběh a intimní scény pěkně napsány.
S nadšením se pustím do druhého dílu.

03.03.2021 5 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Úvodem musím poznamenat, že jsem knihu nedočetla (cca po 70% jsem od ní upustila), takže je potřeba brát mé hodnocení s rezervou...
Prostě mi to přišlo celé tak nějak nazajímavé, do čtení jsem se musela nutit (opravdu jsem tomu chtěla dát šanci), ale nakonec jsem si řekla, proč ztrácet čas knihou, která mi nic nedává, když mám na seznamu tolik jiných zajímavých :)
Věřím, že pro spoustu lidí to může být inspirativní a hluboké čtení, já tam pro sebe však nic nenašla.

02.03.2021 1 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak 90% knihy jsem si říkala, že je to takový klasický thriller / detektivka. Konec mne ale šokoval a určitým způsobem i změnil pohled na knihu. Na konci to opravdu byl obrat o 180 stupňů !
Ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat ve všech postavách, ale nakonec si to všechno sedlo.
Moje první přečtená kniha od tohoto autora a hned vydařená.

02.03.2021 4 z 5