Trable

Mia Monroeová nikdy neměla lehký život. Když se konečně osamostatnila, myslela si, že všechno bude jednodušší. Ale nebylo… Teď prchá před člověkem, kterého nechce už nikdy vidět. Utíká před minulostí, o níž se nesmí nikdo dozvědět. Zoufale se snaží najít lásku, o které dosud jen snila. Jordan Matthews naopak bere všechno na lehkou váhu. Má rád ženy, jednoduchý, uvolněný a bezproblémový život. Jenže pak potká Miu… zlomenou, zdeptanou a s takovou přítěží, jež je na jednoho člověka příliš. Čím více tuto dívku poznává, zjišťuje, že poprvé chce někomu pomoct. Že touží dozvědět se o ní víc. Když Mia poprvé uvidí Jordana, říká si, že je to přesně typ člověka, s nímž nechce mít nic společného: potetovaný drsňák, který vydělává peníze pokerem a po barech sbírá jednu ženskou za druhou. Jak je tedy možné, že se do něj zamilovala? Jenže pak ji minulost, před níž utekla, začíná rychle dostihovat: Neboť jestliže před něčím utíkáte, musíte se jednou zastavit… …a když se zastavíte, udeří na vás minulost plnou silou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206944/trable-IMh-206944.jpg 4.1299

Trouble (2013)

Vydáno:, Baronet

anibeni

Ale jo, jsem cíťa, takže knihu jsem dočetla v záplavě slz... nevadilo mi, že tam dle mého bylo pár "blbostí", nevadila mi ani přílišná vulgarita, nevadil mi ani až moc překombinovaný závěr týkající se hrdinčiny matky... prostě to byla kniha, kterou jsem si chtěla přečíst takhle hezky při neděli a to se mi povedlo..

LenysekC

Ta hoka nebyla poznamenaná oběť násilí, ale normální blbka. Když už do toho chceme tahat psychologii, tak šmrncnutá maniodepresí. A on totéž. Takže se k sobě vlastně vážně báječně hodili!
Navíc neskutečnej překlad. Některé věty jak z minulého století, následované přímou řečí s kupou vulgarit, na které navazuje naprosto spisovná čeština... Au.

lucie2952

Tak takhle se píše kniha! Čtivé a zajímavé už od první věty! Hlavní dvě postavy jsem si oblíbila okamžitě. Děj se odvíjel svižně, žádná nudná místa. Skoro u všech knih přeskočím pár vět/odstavců/, ale u této knihy jsem nepřeskočila ani tečku. V knize nebyly žádné pitomé popisy krajin, budov, lidí.. Kniha se soustředí pouze na děj. Samantha Towle perfetkně píše, už se těším jak se začtu do její další knihy.

ketvin

Skvělá kniha, ale tak nějak zabitá. Hlavní hrdinka skvělá, propracovaná, hlavní hrdina už bohužel tolik ne - nepřišel mi prostě úplně reálný, celou dobu mu něco chybělo, nějaká hloubka. Příběh byl zajímavý, stupňujici se, ale v té hlavní části, kdy mohl být úžasně napínavý, najednou nic. Prostě zabitý. Jsem tedy trochu zklamaná, protože kniha byla super, super a pak najednou nic... Škoda.

Maruš.D

Nádhera!!! Je to tak emotivní příběh, kdy se týraný stává sám tyranem.. velmi reálně napsané. Zápletka s matkou byla překvapivá. Obě postavy jsem si hned zamilovala a příběh jak by smet. Jsem moc ráda, že jsem knihu objevila a přečetla! :-)))

Rajka440

Knižka sa čitala velmi dobre. myslela som že to bude zas nejaký román o ničom. Ale ma prekvapila a príbeh mal niečo do seba. Prečítané jedným dychom:) Taká fajn odychovka akú som momentálne potrebovala:)

ves.lucie

Cteni dokonceno se slzami v ocich. Tohle byl krasny pribeh, plny narocnych temat, bohuzel tech co se deji kolem nas. Jordan je proste borec, te to nevzal a proste "happiky" na zaver vzdycky potesi :-)

Evka3814

Kniha se mi moc líbila. Pohádka,sice těžká témata,ale s krásným koncem. Přelouskala jsem to jedním dechem. Opět tato autorka nezklamala,fajn odpočinkové čtení

TerezaMondeková

KRÁSA!!
Miluju knihy od této autorky. Patří k ým oblíbeným. Jenom je škoda, že je jich tak málo. Doufám, že tato autorka bude dál psát, protože když od ní vyjde nějaká kniha, tak mi veřte, že stojí zato si to přečíst. Každý příběh, která tato autorka vymyslí je úžasný. Má skvělou zápletku, jsou tam překvapivé okamžiky, jsou plné nečekaných zvratů a překvapení, že se tomu ani nedá uvěřit. Chtěla bych být taková. Můj sen je stát se spisovatelkou knih, podobných jako je tato. Chtěla bych být jako takový autoři, co vás inspirují k tomu aby jste se staly spisovateli a ukazovali ostatním lidem, že toto povolaní je kouzelné. Mužete pustit svoji fantazii a představivost z řetězů a napsat, co jenom chcete. A za svůj sen budu bojovat. Doufám, že i mé knihy se tady jednou objeví. Udělám, všechno proto aby to tak bylo.
Knihu, jsem dočetla ve tři ráno. Nemohla jsem se odtrhnout. Kniha je dokonalá. Líbí se mi, že není předvídatelná. Znova tam byla i dokonalá zápletka a tajemství, co vyšlo najevo mě šokovalo. Zůstala jsem sedět s otevřenou pusou. Kniha je dokonalá.
Obálka se mi líbí. Není to tak, že bych z ní sedala na zadek, ale je pěkná, ale ostatní se mi líbily víc. Zato název je dokonalý.
Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala. Ne jenom že se mi líbilo její jméno Mia, ale proto, že čím vším si musela projít, tak z toho višla s hlavou vzhůru jako vítěz. Je mi jí hrozně líto, že měla takovýhle život. Nejradši bych jejího otce a přítele zato co jí dělali zabila. Obdivuju, že se s tím dokázala takhle vypořádat. Obdivuju její odhodlání, bojácnost a charakter.
Hlavní hrdina se mi taky líbil. Jediný co mě naštvalo je, že je to zase ten typický děfkař. Veme a odkopne. Podle mě je to takhle v každé knize. Stejný scénář. Kluk, co používá holky jenom na sex pak je odkopne, ale pak se najednou objeví jedna holka a on si uvědomí že je to jeho životní láska. To mi trochu vadí. Nedokážu taky pochopit, že když od takových kluků ta holka jenom na chvilku odejde, tak oni jdou do baru tam si najdou jinou a vyspí se s ní, ale pak jenom jako argument používají, že na tu svou lásku každý den mysleli a že jí pořád muluje. To nepochopím. Ale zase se mi u tohohle hlavního hrdiny líbilo, že ji doslova ochraňoval. Postupně se mi začal docela líbit. I když jsem mu nedávala moc velké naděje. Podle toho jak začínala jeho první kapitola. Ti co četli ví o čem mluvím.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Rozhodně když vyjde nějaká kniha od této autorky, tak si ji okakmžitě přečtu. Doporučuji.

tess.de.veles
11.12.2017

Líbiva kniha :-)

jani.ruzicko
17.09.2017

Vážné téma, drsné. Vyústění celkem nečekané. Čtivé. Líbilo se mi střídání pohledů. :)

nani_nka
24.08.2017

Nejak som si predtým než som začala čítať túto knihu neuvedomila, že ide o knihu od Towle, ktorá napísala aj Bourliváka - pre mňa veľmi nudnú knihu. Vedieť to skôr, asi sa do tejto knihy ani nepustím a urobila by som dobre. Už od začiatku som nechápala ako sa môže Mia po smrti svojho otca tyrana dať dokopy s priateľom, ktorý ju týra a psychicky ničí. Našťastie sa uvedomila, utiekla a vydala sa hľadať svoju mamu, ktorú nepoznala. Ubytuje sa v hoteli, ktorý patrí Jordanovej rodine a tu sa zoznamuje s Jordanom. Oceňujem knihy písané z pohľadu oboch hrdinov, ale čítať o tom ako sa Jordanovi stále postaví, keď Miu uvidí, keď Mia urobí to a tamto ma teda vôbec neohúrilo. Knihu som dočítala, ale nabudúce si už dám pozor na knihy od tejto autorky.

ardeas
24.05.2017

Hm... bolo to celkom zaujímavé. Na to, koľko je tam konfliktov sa to autorke podarilo schopne zachytiť. Veľmi dobre zvolené členenie kapitol s pohľadmi na dej hlavnej dvojice, ktoré dodávali dynamiku. Môžem odporučiť. Prečítané za deň.

Lucik87
29.01.2017

Čtivé, svižné tempo. Ale jaksi mě kniha ničím neoslovila. Nezůstane mi v paměti, abych jednou ohroměně řekla: "Tu jsem četla a byl to nářez," Obvyklý průměr, plný romantiky, detailního popisu soulože a náhlého rozuzlení. Na který samozřejmě musí navazovat usmiřovačka. Od jistého okamžiku jsem přestala počítat, kolikrát autorka zmínila slovo "pták". Ach jo.

Vanessa777
18.01.2017

Kniha měla docela dobrý dej, super napsané z pohledu Jordana , občas úsměvné pasáže, občas jsem až kroutila očima. Příjemná a oddychová knížka...

Makulka1992
30.12.2016

Ze zacatku knihy mi prislo,ze misto romaticke oddechovky,jsem do ruky vzala fetackou knizku plnou nasili... Ano opravdu Mia mi prisla podle popisu jako fetacka. Tim jak se dej rozjizdel jsem si uvedomila ze to byla scestna myslenka a Mia byla vlastne jen v kruhu nasili ze ktereho nemohla-nechtela ven. Diky bohu ze se ji rozsvitilo a utekla. Jordan no ten podle popisu stal za hrich :D... Dejove parada,trosku nerealne stejna mama takova nahoda... Ale jinak parada,doufam ze brzy bude u me v knihovne ;)

michaela8804
29.12.2016

Začátek je dost drsný. Chvílemi jsem si klepala na čelo. Nedokázala jsem se do Mii vžít, ale postupem času se mi příběh začal líbit. Oceňuji, že je kniha napsaná z pohledu Jordana i Mii. Byl to naprosto odlišný příběh, na které jsme zvyklá, ale asi jsem moc velký slaboch, abych se pouštěla do dalších podobných. Nemám na to nervy.

Lkova
28.12.2016

Kniha začíná tím, že si Mia oddychne, protože umřel její otec (tyran). Což by bylo skvělé, konečně bude moct žít normálně, i když asi dá trochu práce se z toho psychicky dostat, ale představa nového života jí určitě pomůže a... ŠPATNĚ! Hned v další kapitole už má totiž Mia přítele... a náhodou je to zase tyran! Na přečtení těch pár stránek, kde se hlavní hrdinka nechá beze slova mlátit - i když si uvědomuje, že je to špatně - jsem musela vynaložit velké úsilí. A když je smířená s tím, že se svým přítelem stejně zůstane až do smrti (což může být klidně další den), už jsem jednou rukou zavírala knížku.
Ale nakonec se díkybohu opravdu vzchopí a odejde. Žít nový život. Zase. A tam... potká dalšího borce, a i když má s chlapama jen ty nejhorší zkušenosti, stačí jeden jediný pohled na to, aby se znova zamilovala!
Vzdala jsem to, hlavní hrdinka je mi protivná jak ještě nikdo.

misulka680
17.10.2016

Kniha se četla sama. Postavy jsou dobře popsané, téma knihy není ohrané. Kniha je psaná z pohledu Mii i Jordana a to se mi moc libilo. Super kniha na vikend.

Mellisek
30.09.2016

Po dlohé éře erotických románků konečně nějaký překvapivý, M. a J. jsou super, oba charaktery jsou dobře napsané. Byť jsem nepochopila z jakého důvdu se objevil F. v poslední části knihy protože to bylo trochu zbytečné. Moc jsem od knihy nečekala, ale opravdu se mi líbila a to i stylem jakým byla kniha napsána. :)

NeradovaKatka
19.09.2016

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, ale příjemně mě překvapila, taková příjemná oddechovka.

Lalina3
02.08.2016

Úžasná kniha! Měla jsem ji přečtenou nejrychleji ze všech knížek, které jsem kdy četla.
Začátek mě nachvilku vyděsil, násilí nemusím. Ale pak...Wow! Opravdu nemám slov. Jejich vztah se suprově vyvíjel. Jordan byl dost perverzní. :D Musím uznat, že se začátku mi vyhovovali oba pohledy, ale pak už jsem měla o dost radši ten Jordanův. :D Ke konci mě strašně vyděsilo, jak se ,pohádali' (nechci dělat spoilery, proto tohle nicneříkající slovo), ale naštěstí to skončilo happyendem. :)
Kniha se perfektně čte, moc doporučuji!

hruskovalucie93
01.08.2016

Hezká kniha, pro mě taková oddychovka s happyendem. Skvěle se četla.

CHESS
03.06.2016

Tak jsem si mylně myslela, že jde zase o podobné téma jako jsou odstíny. Ale vůbec to tak nebylo. Byla jsem mile překvapená a určitě si jí přečtu znovu. Velice rychle děj ubíhá a brzy jistě budete toužit po dalším dílu :)

NatyDee
15.05.2016

Příběh týrané dívky, která našla svého prince a děvkaře, který si uvědomil, co je to láska dalo by se říct. Nemůžu říct, že se mi knížka nelíbila ani že byla úžasná byla tak nějak uprostřed. Je pravda, že Mia mě překvapila, potom, co prožila v dětství, tak si našla stejného partnera. Jordan, klasický playboy, co dodat. Celé je to o vypořádání se s minulostí a jít dál, což se oboum splnilo, takže happy end....

Mišule_11
22.03.2016

Kniha mě zaujala, tak že jsem ji přečetla za jeden jediný den! :) Líbila se mi nejen svým dějem, ale i tím, jak na mě zapůsobila! A Mii i Jordana mi bylo líto, ale rozhodně si k sobě perfektně sedli! :)

milst
26.02.2016

Krásná knížka, rozhodně stojí za přečtení.

cukrovka
23.02.2016

Zajímavé čtení o více problémech (týrání, bulimie, hazardní hra). I když by tyto problémy zasloužily probrat hlouběji, i v tomto podání se mi to líbilo. Přece jenom mám ráda romantiku a happyendy.

Ditules
11.02.2016

Ona - inteligentní týraná bulimička s temnou minulostí, on - děvkař s temnou minulostí. Hodně sexu a klasický happy-end s polepšením :) Nicméně při čtení se nenudíte.

Katuschkaaa
09.02.2016

Po dlouhé době knížka z žánru Young Adults, která se mi líbila... ano, je to celé naivní, ale Mie i Jordanovi jsem fandila a líbila se mi zápletka i ten konec... taky oceňuji, že má kniha pouze jeden díl, takže to nebylo zbytečné roztahované...