Toledo Toledo komentáře u knih

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Druhý díl ze série, který jsem četla...přišel mi však o dost slabší než první. Harper jsem popravdě moc nepochopila a dost mi její chování vadilo. Jako oddechovka to ale špatné nebylo.

25.01.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Výborné čtení, moc jsem si tuto první knihu od autorů užila. Několikrát mě svedli na špatnou stopu, kdy jsem si říkala, že vím, kdo za únosem je, ale ve finále jsem stejně byla překvapená. Od začátku knihy tam byla akce a vlastně pořád se něco dělo, takže jsem se určitě nenudila.

25.01.2021 5 z 5

Eco-friendly domov Eco-friendly domov Christine Liu

Jako úvod do světa minimalismu a ekologie je to dobré, ale pro někoho, kdo se o toto téma zajímá už delší dobu, tam není nic nového. Jsou tam pěkně shrnuté základní body, ale kniha nejde nijak do hloubky. Co musím ocenit je minimalistický vzhled a pěkně utříděné kapitoly rozdělené podle místností v domě či bytě.

14.01.2021 3 z 5

Neztraťte motivaci v době blahobytu Neztraťte motivaci v době blahobytu Marian Jelínek

Kniha je rozdělená na spoustu krátkých kapitol, kde každá nastiňuje určité situace a představuje je - jak už osobní zkušenost autorů či příklad ze světa businessu, sportu apod. Na vás je, abyste si z toho vytáhli, co je pro vás důležité, nebo vás osloví. Nejedná se o rady typu "udělej to takhle a stane se tohle", spíš navádí k zamyšlení a může vést k utváření strategie co vyzkoušet jak na sobě, tak například i v práci, abychom byli spokojenější.
Co bych vytkla je titulka kniha, ta se opravdu nepovedla.

11.01.2021 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Pěkně napsané a napínavé hned od začátku. Pořád se v knize něco dělo, odkrývala se nová a nová tajemství až se došlo do nečekaného vyvrcholení (alespoň pro mne). Dobré relax čtení, žadné velké drama.

11.01.2021 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Precteno jednim dechem, hned me dej vtahnul a knihu jsem si uzila. 4* davam proto, ze jsem v minulosti cetla jiz lepsi romany pro zeny, tento vsak hodnotim jako povedeny. Cetla jsem s dlouhym odstupem od prvniho dilu, takze jednotlive dily serie nemuzu porovnat.

03.01.2021 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Kniha v sobě měla víc než pouze erotiku a plytkou zápletku, byla jedna z těch povedenějších. Příběh zajímavý, neobvykle zamotaný, ale samozřejmě s happyendem. Za mne plný počet hvězd, moc jsem si to užila.

30.12.2020 5 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Ale jo, proc ne :) Po delsi dobe roman pro zeny, ktery mne bavil a postava kovboje nadmiru sympaticka. Musim vsak ubrat jednu hvezdu za premiru erotickych scen v prvni polovine knihy - obcas to na mne uz bylo proste moc a sceny jsem preskakovala.

27.12.2020 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Kdyz jsem cetla o cem kniha bude, moc jsem se tesila -zapletka znela skvele, ale bohuzel jsem se u pulky knihy dost nudila. Zacatek jsem zhltla, ale kapitoly pote, co byl hlavni hrdina propusten z vezeni se hrozne vlekly a ja furt cekala, az se zacne neco poradne dit...konec byl opet fajn, ale celkovy pohled na knihu uz u mne nenapravil.

27.12.2020 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha jsem četla ještě jako školou povinná, ale dodnes mám na ní krásné vzpomínky a hodně mi toho v hlavě utkvělo.

23.12.2020 4 z 5

21 lekcí pro 21. století 21 lekcí pro 21. století Yuval Noah Harari

Po částečném zklamání z druhé knihy, jsem si tuto naprosto užila, stejně jako první Sapiens. Nejvíce mne zaujaly kapitoly ohledně terorismu a války. Skoro v každé kapitole však najdete nějaké "aha" co Vás donutí se zamyslet a možná na dané téma nahlížet jinak, než jste dosud nahlíželi. Těším se, co si pro nás autor připraví příště.

11.12.2020 5 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Musím hodnotit jen za 3*, protože mi jaksi nejsou známé motivy lidí. Jasně, bylo to tam nějak vysvětleno, ale podle mne to vůbec nedávalo smysl. Navíc mi některé pasáže přišli dost natahované. Celkově bych knihu nedoporučila, protože je na trhu spoustu jiných, daleko kvalitnějších detektivek.

01.12.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Musím se přiznat, že navzdory vysokému očekávání, mne kniha až tak moc neuchvátila. Postava Sawyer mi nebyla sympatická a dost se mi děj táhl. Předchozí díly mne bavily víc.

18.11.2020 3 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Druhý díl série jel v podoboném tónu jako první. Hodně věcí mi přišlo, že se vyřešilo velmi rychle, ale aspoň měl příběh ráz. Co musím vyzdvihnout (jak v prvním díle tak i tady) jsou humorné dialogy. Ty mne velmi bavily :)

29.10.2020 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Zajímavý román s možná však předvídatelným koncem. Moc se mi líbí postava Portera, takový snový chlap :) Příběh hezky plyne, ale něco mi tam chybělo takže dávám jen 4*

29.10.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Opět výborný díl, zase dávám plný počet hvězd. Jediné, co mne na konci vždycky trochu zarazí, jak najednou Kim všechno dojde, ale já nemám absolutně páru, jak k tomu došla, než to vysvětlí :) postava Kim mě velmi baví, je svá, sice trochu "divná", ale kvůli její minulosti se není čemu moc divit.

27.10.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Bohužel musím hodnotit takto nízko a to i přes to, že jsem se na knihu velmi těšila a byla mi doporučena mnohými přáteli. Ze začátku mě příběh bavil, ale pak jsem se musela do čtení opravdu nutit a nakonec jsem to vzdala zhruba ve 2/3...přišlo mi to ploché, bez jakékoli "akce" a vlastně jsem pořád čekala, zda se něco začne dít nebo ne.

13.10.2020 2 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Třetí díl a opět plný počet hvězdiček. Tato trilogie mě opravdu vtáhla a všechny knihy jsem přelouskala za dva dny. Skvěle napsané, nešlo se odtrhnout, pořád zde byla nějaká akce, takže je člověk celou dobu v očekávání co přijde a rozhodně se nenudí. Parádní čtení.

08.10.2020 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Opět jízda, stejně jako první díl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

08.10.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Výborné čtení, děj ubíhá velmi rychle a úplně mě to vtáhlo do děje - přečteno jedním dechem. Ze začátku jsem se také obávala nižšího věku hlavních představitelů, ale nakonec to ničemu nevadilo. Samozřejmě je to trochu přitažené za vlasy, ale já si to i přes to užila a těším se na další díly.

07.10.2020 5 z 5