Bez rozloučení

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409974/bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4.493

Play On (1.)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Play On (2017)

Kniha Bez rozloučení

Zuke86
dnes

Jsem plná emocí. Knížka byla skvělá a lehce se četla. Nevím proč jsem měla problém s překladem skotského přízvuku Jima a Roddyho. Nějak mi to tam nesedlo ale to je jediná maličkost, za kterou ovšem nemůže autorka. Příběh byl dojemný, nebyla to jen tak nějaká jednoduchá erotika, mělo to hloubku. S Norou jsem hned navázala jakési spojení, možná proto, že jsem v podobném věku. A Aidan... ten ani nepotřebuje komentář ;)

Nuttelka
dnes

Teda, to jsem zase citově vyždímaná... Na svůj věk toho Nora strašně moc prožila, když byla s Jimem, dobrý, ale jak poznala Aidana se Sylvií, moje srdce dostalo zabrat. Knihy od Samanthy miluju a tato kniha není výjimkou, doporučuji.

Kikina182

Bez rozloučení je svým způsobem jiná kniha než autorčina série Dublin Street, ale zároveň je svým způsobem stejná. Autorka v této knize pracovala s tématy, které byly závažnější než v předchozí sérii, ale nevynechala ani typickou milostnou zápletku. Ale rozhodně se nejedná o horší nebo lepší knihu, než autorčiny předchozí. Je zkrátka jiná, ale rozhodně moc povedená a já se k ní stejně jako ke všem ostatním knihám od Samanthy Young moc ráda vrátím. A rozhodně můžu i doporučit a to ať se vám předchozí autorčiny knihy líbily nebo nikoli. Tahle by podle mě mohla zaujmout mnohem víc lidí.

Tereza18

Kniha se od předešlé série Dubling Street liší větší propracovaností, menší dávkou sexu a i větší délkou - včetně rozdělení na tři části. Autorka mi v případě tohoto příběhu přišla taková vyzrálější, dá-li se to tak nazvat. Víc rozpracovala psychiku a celý příběh hlavní hrdinky - včetně docela dlouhého pohledu do minulosti. Aidan byl možná až moc dokonalý (klasika - bohatý, chytrý, extrémně pohledný, chápavý, milý, dřív byl hajzlík , ale teď... bla bla...). V rámci žánru se to ale čte hezky a částečně jsem se v hlavní postavě našla. SPOILER:
Smrt Jima byla pro autorku asi ideální řešení, ale přeci jen by bylo o něco realističtejší, kdyby se prostě rozvedli. Takhle se jejich vztah vlastně vyřešil během pár řádků. Vztah s matkou se taky nemusel nutně tak hladce napravit. Vím, že tyhle typy knih obsahují spoustu klišé a vše se v nich vlastně vždycky dobře vyřeší, ale někdy by to nemuselo být až tak super.

Mellisek

Youngová prostě nezklame. Zajímavý námět - dlouhá časová linie. A krásný romantický příběh

LenRan

Dlouho jsem čekala, jestli kniha vyjde v češtině, evidentně marně, takže jsem se do toho pustila "po slovensky" a jsem úplně unešená krásou tohoto příběhu. Málokdy se mi stane, že bych se tak sžila s hlavní hrdinkou, fandila jsem jí od začátku příběhu s Jimem a později i s Aidnem. Bylo tam všechno co tam má být, zlomená a osamělá dívka, která se dokázala postavit osudu a nakonec i sama sobě. Měla jsem slzy v očích když jsem to dočetla, určitě se k ní časem vrátím.

fidáš

Moc pěkně se to četlo. Tuto autorku mám ráda. Taky by bylo fajn, kdyby v Česku fungoval Ikar tak jako na Slovensku. Opravdu nechápu proč na Slovensku vychází tato literatura o tolik dřív než u nás, pokud vyjde vůbec.

gimaf

Zaujímavý príbeh zo súčasnosti. Štandardne dobre napísaný román o láske, vášni, smiechu, žiali a strate. Román zahŕňa aj vzťah k rodičom, priateľom a lásku k rodisku. Preklad do slovenčiny zodpovedá štandardu slovenských prekladov.