Bez rozloučení

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409974/big_bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4.2494

Play On 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Play On, 2017

Kniha Bez rozloučení

Kiuska

Od autorky jsem už před několika lety četla sérii Dublin Street a Hrdinu, které se mi moc líbily, tak jsem si řekla, že vyzkouším, jaká bude její další kniha. Dostalo se mi něco trochu jiného než v předchozích knihách, ale to vůbec není na škodu, spíše naopak. Už tu najdeme více životních útrap, pocit viny, zoufalství, ale nakonec i boj, jak se vymanit ze stávajícího života a jít si za svým. Bohužel musím říct, že jsem si tolik neoblíbila hlavní hrdinku, nestotožnila se s ní. Nora mi nebyla vždy úplně sympatická, a i když si prožila své, tak její téměř nekonečné sebetrýznění mě trochu ničilo. Je to ale super kniha v tom, že jak přemýšlíte nad jejím životem, co vše by udělala jinak, tak tím přemýšlíte i nad svým. Zda si opravdu jdete za svými sny a jak je důležité cítit se šťastný. Aiden byl ale na druhou stranu úžasný. I nějaká ta intrika se tu najde, i když je vám od začátku jasné, jak to s tou zápletkou asi je. Zkrátka jde o velmi pěknou a trochu okořeněnou romantiku s chvílemi, ktere vás nutí se zamyšlení. Takže jsem si čtení moc užila a k autorce se jistě ještě vrátím.

beruzzka

mohlo to byt klidne o tu treti cast kratsi. libila se mi moc myslenka, mlada divka, potrebuje utect z domu, ackoliv pribeh otce, ktereho nemuzou nechat vterinu samotneho? proc?
ale to dal? prilis se to vleklo, az moc naivni pribeh.

Siwan
28.10.2021

Jasný rukopis Samanthy Young se nezapře. A já ho mám rada. Prostředí Edinburghu mám taky moc ráda a i vývoj Nory a Aidna je fajn. Ale v tomhle románu je tolik utrpení, že by to vystačilo na tři romány. Jsem zvyklá, že si tahle autorka libuje v traumatech, ale tady je toho fakt už moc. Vlastně tolik, že vůči tomu člověk začne být trochu imunní. Což je škoda. Asi je to tím, že kdo od ní četl sérii Dublin musí to s tím chtě nechtě porovnávat.
A za mě vyloženě zbytečné a rušivé překládat "skotský přízvuk". Hlavně proč ho proboha překládat jako moravský hantec?? Takže finále ok, ale na tuhle autorku málo.

princesse
27.10.2021

Příjemné čtení, ubíhalo to neskutečně rychle a rozhodně času nelituji. Malinko mi tam vadilo nářečí některých postav, ale i to se dalo.

Raislin
10.10.2021

Kniha je hezky napsaná, čtivá. Děj je na mě plný osobních tragédií. Chápu, že nějaká událost se stane, ale tady je toho utrpení až moc i když někdo může mít tolik smůly. Já chci radši číst pozitivnější knihy.

anna7852
22.08.2021

Nevim,Samanthu mam moc ráda.
Série Dublin a Hrdina dokonalé,tohle nevim no.
Na jednu stranu se mi to líbilo,ale na druhou stranu to bylo zvláštní.

Nel-ly
15.07.2021

Série Dublin Street byla víc podle mého gusta... a bylo tam méně pokusů přeložit skotský přízvuk, ale vím, že to se prostě v češtině nedá udělat ke spokojenosti čtenáře. Ale čte se to vážně šíleně :D
Za mě tam bylo až moc náhod a traumat, ale chápu smysl příběhu i všechny časové linie, které se musely stát. Ukápla i slzička.
Asi bych raději, aby autorka konec vyřešila trochu jinak... takhle mi to přišlo trochu moc nucené, přetažené za vlasy a... no byla to škoda, mohla se víc soustředit na hrdinku, která většinu knihy byla velká chodící deprese.
Kniha se četla krásně, miluju, že se příběhy odehrávají ve Skotsku, ale místo v srdci u mě autorka získala sérii Dublin street a ta je za mě nepřekonaná, ale jsem ráda, že to zkouší zase trochu jinak.

_ld91
05.07.2021

Prvních sto stran des, chtěla jsem se na tu knížku vykašlat. Překlad nářečí Jima a Roddyho úplně sileny, strasne se mi to nelíbilo a nebavilo mě to číst. Pak už se z toho stala velice příjemná oddechovka, kterou jsem docetla v podstatě na jeden zátah. :)