Bez rozloučení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409974/bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4.493
Série:

Play On (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

Play On (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Bez rozloučení

Přidat komentář
Zuke86
dnes

Jsem plná emocí. Knížka byla skvělá a lehce se četla. Nevím proč jsem měla problém s překladem skotského přízvuku Jima a Roddyho. Nějak mi to tam nesedlo ale to je jediná maličkost, za kterou ovšem nemůže autorka. Příběh byl dojemný, nebyla to jen tak nějaká jednoduchá erotika, mělo to hloubku. S Norou jsem hned navázala jakési spojení, možná proto, že jsem v podobném věku. A Aidan... ten ani nepotřebuje komentář ;)

Nuttelka
dnes

Teda, to jsem zase citově vyždímaná... Na svůj věk toho Nora strašně moc prožila, když byla s Jimem, dobrý, ale jak poznala Aidana se Sylvií, moje srdce dostalo zabrat. Knihy od Samanthy miluju a tato kniha není výjimkou, doporučuji.

Kikina182
15. září

Bez rozloučení je svým způsobem jiná kniha než autorčina série Dublin Street, ale zároveň je svým způsobem stejná. Autorka v této knize pracovala s tématy, které byly závažnější než v předchozí sérii, ale nevynechala ani typickou milostnou zápletku. Ale rozhodně se nejedná o horší nebo lepší knihu, než autorčiny předchozí. Je zkrátka jiná, ale rozhodně moc povedená a já se k ní stejně jako ke všem ostatním knihám od Samanthy Young moc ráda vrátím. A rozhodně můžu i doporučit a to ať se vám předchozí autorčiny knihy líbily nebo nikoli. Tahle by podle mě mohla zaujmout mnohem víc lidí.

Tereza18
08. září

Kniha se od předešlé série Dubling Street liší větší propracovaností, menší dávkou sexu a i větší délkou - včetně rozdělení na tři části. Autorka mi v případě tohoto příběhu přišla taková vyzrálější, dá-li se to tak nazvat. Víc rozpracovala psychiku a celý příběh hlavní hrdinky - včetně docela dlouhého pohledu do minulosti. Aidan byl možná až moc dokonalý (klasika - bohatý, chytrý, extrémně pohledný, chápavý, milý, dřív byl hajzlík , ale teď... bla bla...). V rámci žánru se to ale čte hezky a částečně jsem se v hlavní postavě našla. SPOILER:
Smrt Jima byla pro autorku asi ideální řešení, ale přeci jen by bylo o něco realističtejší, kdyby se prostě rozvedli. Takhle se jejich vztah vlastně vyřešil během pár řádků. Vztah s matkou se taky nemusel nutně tak hladce napravit. Vím, že tyhle typy knih obsahují spoustu klišé a vše se v nich vlastně vždycky dobře vyřeší, ale někdy by to nemuselo být až tak super.

Mellisek
24. srpna

Youngová prostě nezklame. Zajímavý námět - dlouhá časová linie. A krásný romantický příběh

LenRan
25. dubna

Dlouho jsem čekala, jestli kniha vyjde v češtině, evidentně marně, takže jsem se do toho pustila "po slovensky" a jsem úplně unešená krásou tohoto příběhu. Málokdy se mi stane, že bych se tak sžila s hlavní hrdinkou, fandila jsem jí od začátku příběhu s Jimem a později i s Aidnem. Bylo tam všechno co tam má být, zlomená a osamělá dívka, která se dokázala postavit osudu a nakonec i sama sobě. Měla jsem slzy v očích když jsem to dočetla, určitě se k ní časem vrátím.

fidáš
14. března

Moc pěkně se to četlo. Tuto autorku mám ráda. Taky by bylo fajn, kdyby v Česku fungoval Ikar tak jako na Slovensku. Opravdu nechápu proč na Slovensku vychází tato literatura o tolik dřív než u nás, pokud vyjde vůbec.

gimaf
10. března

Zaujímavý príbeh zo súčasnosti. Štandardne dobre napísaný román o láske, vášni, smiechu, žiali a strate. Román zahŕňa aj vzťah k rodičom, priateľom a lásku k rodisku. Preklad do slovenčiny zodpovedá štandardu slovenských prekladov.