Eco-friendly domov

Je vaše domácnost ohleduplná k životnímu prostředí? Tento inspirativní a praktický průvodce vám obrátí pohled na svět o 180° a pomůže vám krok za krokem změnit nejen váš styl bydlení. Úvodní část nejprve nastíní nezbytné základy vědomého života, čímž vás jako čtenáře provede přínosy plynoucími z vašeho rozhodnutí pro udržitelnost, a vysvětluje, jak používat tuto knihu a začlenit její zásady do každodenního života. Christine Liu, bloggerka a odbornice na téma udržitelného životního stylu, s vámi projde jednotlivé místnosti vašeho domu – obývák, kuchyň, ložnici a koupelnu – a nabídne tipy, triky a 18 projektů představených krok za krokem, díky nimž povedete styl života s menším dopadem na životní prostředí. Ať už tak, že si vyrobíte svou vlastní zubní pastu, vydáte se na cestu obnovitelných zdrojů energie, omezíte spotřebu plastů, založíte si vlastní bylinkovou zahradu, nebo upcyklujete staré kusy nábytku, existuje mnoho větších či menších kroků ke změně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/412904/eco-friendly-domovnb47PT-Y40-.jpg 4.56
Literatura naučná, Hobby, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno:, Via

Sustainable Home (2018)

Kniha Eco-friendly domov

Iki1

Velmi dobrý a přehledný úvod do problematiky. Autorka přinesla stručný výtah obsáhlých návodů, které můžeme najít na různých webových stránkách. Cenný je široký záběr a možnost okamžitého praktického využití. I když ne úplně se vším bych bezvýhradně souhlasil.

Zania

Knih o minimalismu a témat bez obalu jsem přečetla mnoho a musím říct, že jako jedna z mála zůstává v mé knihovničce. Některá fakta jsou až děsivá, donutí vás přemýšlet o jiném ekologickém způsobu žití. Jednoduché a praktické rady, návody i recepty. Určitě vyzkouším návody na přírodní kosmetiku. Doporučuji Všem, kteří se snaží o jednodušší, minimalistický a přírodě ohleduplný život :) .

Jajibloguje

Dnes sa na nás valia eko postupy snáď z každej strany. Je pravda, že som šetrila prírodu skôr intuitívne, ale nikdy som tomu nevenovala hlbšiu pozornosť. Kupovala som úsporné žiarovky a spotrebiče, nenechávala som dlho zažnuté, separovala som odpad a pri umývaní zubov som vypínala vodu.?
Nedávno sa mi vďaka známej dostala do rúk kniha Eco-friendly domov. Netajím sa tým, že o pár týždňov sa sťahujem do vlastného a rozhodla som sa preto žiť ešte zodpovednejšie. Táto kniha je návodom skôr pre úplných ekozačiatočníkov (čiže pre mňa ????) a poviem vám, poriadne mi otvorila oči.?
Kniha je členená do niekoľkých dôležitých kapitol (konkrétne je radená podľa izieb v byte alebo dome), pričom nás sprevádza veľmi poučný a zrozumiteľný text, kvalitné fotografie a kopec receptov či nápadov, čo sa môže robiť lepšie a ekologickejšie. Nie všetky návody a rady vám môžu sadnúť, ale doma už máme v zásobníku na vodu závažie a s maminkou sme si nakúpili vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré môžete vidieť na fotke.
Kniha ma oslovila najmä preto, že nemusím byť nutne eko práve ja (ako to mnohí nazývajú), ale môj domov a pevne verím, že taký bude.