Bez milosti

Po otcově tragické smrti se život Julie Farentinové podobá noční můře. Kromě vlastních problémů čelí i tomu, že její mladší sestra Shaylee upadá do drogové závislosti. Zoufalá matka se rozhodne poslat dceru do elitní internátní školy, která se specializuje na problémové děti. Julia však matčiny naděje nesdílí: v Akademii totiž před šesti měsíci záhadně zmizela studentka a říká se, že to nejspíše souvisí s nestandardními výchovnými postupy tohoto ústavu. Shay je zapsána ke studiu, ale od prvního okamžiku ji svírá strach, že kdosi sleduje každý její krok. Znejistělá Julia se rozhodne nastoupit do sestřiny školy jako učitelka. Na první pohled je Akademie špičkovým vzdělávacím zařízením, ale Julia záhy zjistí, že zde působí jakási fanatická sekta, pro niž je náprava problematických studentek pouhou zástěrkou k prosazování vlastní víry. Může s tím nějak souviset nález mrtvé studentky? Zabila se nešťastná dívka sama, nebo ji někdo zavraždil? Julia se rozhodne odhalit pravdu. A pak se záhadně ztratí další dívka, vzápětí je nalezena další mrtvola. Teď už nikdo nepochybuje, že se elitní škola stala dějištěm něčího ďábelského plánu. Julia pokračuje v pátrání, mimo jiné i proto, že si ji krvežíznivý vrah pravděpodobně zvolil za svou další oběť…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46649/big_bez-milosti-qlD-46649.jpg 4.2197
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino

Without Mercy, 2010

Kniha Bez milosti

Zlatinka.Emilly

Lisa opět nezklamala, napětí provází knihu od začátku do poslední stránky. Závěr knihy mě překvapil. No jasně, i tohle se stává. Je asi pokračování, že jo???

petrzel

Perfektní příběh který mě od začátku do konce nepřestal překvapovat.

anibeni

Tento thriller ze zajímavého prostředí se mi četl dobře.. Bylo to napínavé až do posledních stránek a odhalení pro mě nečekaného vraha bylo trošku šokující.. Nicméně - kdyby nebylo epilogu, bylo by to asi lepší..

sipkulka
20.08.2021

Lisa Jackson opět nezklamala. S velice propracovanou zápletkou, která až do konce drží člověka v napětí. Nechci psát spoilery, každopádně si myslím že koncem knížky budete trošku zaskočeni jedná se totiž o parádní konec ;).
Hvězdičku ubírám pouze za občasnou vleklejší pasáž, která celou knihu zbytečně natahuje.

katy238
06.08.2021

Romantický thriller Bez milosti autorky Lisy Jackson je další knihou této populární autorky, která dělá čest svému žánru. Příběh dvou sester rozdělených osudem i činy vás zavede do hlubin oregonských lesů, kde se nachází Internátní škola svaté Alžběty. Zde však nečekejte čáry a kouzla (možná jenom ty čáry), ale bandu agresivních mladistvých delikventů. A mezi nimi se rozpoutává hrozba, která může kdykoliv pohltit kohokoliv z nich, učitele nevyjímaje. Je načase začít jednat, než bude navždy pozdě.

Bez milosti je jednodušší čtení a romantiky je tam na thriller více než dost, ale akcí se zde také nešetří. Je však nutné počítat s tím, že vás autorka zavede na omezené území mezi trochu omezené postavy a s tímto materiálem pak dějově pracuje na více než 500 stranách. Něco je přitaženo za vlasy, něco je nepravděpodobné a něco vyloženě na hlavu, ovšem jako odpočinkové čtení je to ideální. Kniha navíc neobsahuje nijak drastické výjevy, romantické duše tedy nebudou raněny. Za mě to bylo příjemné čtení a nemám důvod se k dalšímu počiny autorky nevrátit. Naopak. Jsem zvědavá, do jakého dalšího šíleného prostředí zakomponuje scény dlouhých pohledů do očí.

Leona333
02.04.2021

Tak nevím. Autorka se sice snažila dát do děje určitou rafinovanost, napětí, dokonce i romanci..., pod záštitou dobře vybraného místa - prostředí, ale kdyby tam z některých uvedených věcí bylo o něco méně, asi bych měla ze čtení této knihy lepší dojem.

Janík511
22.03.2021

Parádní kniha s parádním dějem. Neskutečně jsem si knihu užila a musela jsem číst téměř bez ustání. Lisa se touto knihou vyznamenala a příjemně jsem se u ní naladila. Kéž by takových knih bylo více. Za mě *****. Dala bych i více :-).

Nikol92
07.03.2021

Zajímavá knížka, nicméně kdyby byly některé pasáže méně rozvité bylo by to možná lepší. Příběh se tak zbytečně natahuje. Překvapivé rozuzlení ke konci z hlediska Shay. Na večery ke čtení určitě doporučuji.