Bez milosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po otcově tragické smrti se život Julie Farentinové podobá noční můře. Kromě vlastních problémů čelí i tomu, že její mladší sestra Shaylee upadá do drogové závislosti. Zoufalá matka se rozhodne poslat dceru do elitní internátní školy, která se specializuje na problémové děti. Julia však matčiny naděje nesdílí: v Akademii totiž před šesti měsíci záhadně zmizela studentka a říká se, že to nejspíše souvisí s nestandardními výchovnými postupy tohoto ústavu. Shay je zapsána ke studiu, ale od prvního okamžiku ji svírá strach, že kdosi sleduje každý její krok. Znejistělá Julia se rozhodne nastoupit do sestřiny školy jako učitelka. Na první pohled je Akademie špičkovým vzdělávacím zařízením, ale Julia záhy zjistí, že zde působí jakási fanatická sekta, pro niž je náprava problematických studentek pouhou zástěrkou k prosazování vlastní víry. Může s tím nějak souviset nález mrtvé studentky? Zabila se nešťastná dívka sama, nebo ji někdo zavraždil? Julia se rozhodne odhalit pravdu. A pak se záhadně ztratí další dívka, vzápětí je nalezena další mrtvola. Teď už nikdo nepochybuje, že se elitní škola stala dějištěm něčího ďábelského plánu. Julia pokračuje v pátrání, mimo jiné i proto, že si ji krvežíznivý vrah pravděpodobně zvolil za svou další oběť…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46649/bez-milosti-qlD-46649.jpg 4.2182
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino
Originální název:

Without Mercy, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Bez milosti

Leona333
02. dubna

Tak nevím. Autorka se sice snažila dát do děje určitou rafinovanost, napětí, dokonce i romanci..., pod záštitou dobře vybraného místa - prostředí, ale kdyby tam z některých uvedených věcí bylo o něco méně, asi bych měla ze čtení této knihy lepší dojem.

Janík511
22. března

Parádní kniha s parádním dějem. Neskutečně jsem si knihu užila a musela jsem číst téměř bez ustání. Lisa se touto knihou vyznamenala a příjemně jsem se u ní naladila. Kéž by takových knih bylo více. Za mě *****. Dala bych i více :-).


Nikol92
07. března

Zajímavá knížka, nicméně kdyby byly některé pasáže méně rozvité bylo by to možná lepší. Příběh se tak zbytečně natahuje. Překvapivé rozuzlení ke konci z hlediska Shay. Na večery ke čtení určitě doporučuji.

Šebestová3
19. února

Líbilo se mi prostředí, do kterého autorka příběh zasadila....internátní škola pro narušenou mládež je vždycky dobrá volba! Líbil se mi plán sestry mladé hrdinky, nechat se najmout jako učitelka a pátrat...a ještě víc se mi líbilo setkání s jejím bývalým přítelem...ideální kombinace. Ovšem!!! nejvíc se mi líbilo, jak mě ta knížka na konci už tak jako lehce zklamávala, neb autorka odhalila nudnýho viníka vražd...já s povzdechem a pocitem křivdy rozmrzele dočítala posledních pár stran...na nichž se ukázalo, že je všechno úplně jinak a že závěr je místo nebetyčný nudy naprostá pecka!!! Dost dobrý!!!

FlexiMZ
10. ledna

Po dlouhe dobe jsem zase sahla po necem od Lisi, kterou tolik zboznuju. Musim rict, ze jako nejvetsi plus jsem vnimala prostredi, do ktereho autorka pribeh zasadila. Internatni skola pro problemovou mladez, navic nekde v horach, odriznuta od civilizace, do toho zima a snehova boure. O atmosferu bylo postarano! Opet se mi to cetlo moc dobre, ale musim rict, ze takovou nejakou tu "romantickou linku" jsem tam vnimala spis jako rusivy prvek a tak trochu na silu. Kdyby tam nebyla, nezlobila bych se a asi by mi tam ani nechybela, ale to je jen muj nazor. Jsou knihy, ktere mam od Lisi radsi, tahle byla trosicku slabsi tim "patranim po vrahovi". Toho jsem sice neuhodla, ale nejak mi to prislo takove slabsi nez u jinych knih od Lisi. Ale bylo to ctive, jak rikam misto a atmosfera super, jsem spokojena. Zklamana rozhodne nejsem!

Toledo
01.12.2020

Musím hodnotit jen za 3*, protože mi jaksi nejsou známé motivy lidí. Jasně, bylo to tam nějak vysvětleno, ale podle mne to vůbec nedávalo smysl. Navíc mi některé pasáže přišli dost natahované. Celkově bych knihu nedoporučila, protože je na trhu spoustu jiných, daleko kvalitnějších detektivek.

shootingstar
24.10.2020

Na červenou knihovnu dobrý:) i když mě osobně chlapi, co po vylezení ze sprchy ručníkem vytřou podlahu a pak ho nonšalantně odkopnou do rohu (ukázka z knihy) nerajcujou, ale tak ok, holt Američani.
Nečekaný vrah tam je, jestli vám jde o tohle.

RomanDušek
25.09.2020

Celou dobu jsem společně s hlavní hrdinkou Julií tak nějak přemýšlel, kdo stojí za vraždami na škole. A stejně jako ji i mne doslova šokovalo, kdo to byl!
Doporučuji!

1