Osamělá smrt

Každá z těch čtyř žen by si jistě vychutnala romantickou jízdu zasněženými hlubokými lesy v Montaně, kdyby… kdyby si ji za svou oběť nevybral vrah. Zabiják kousek po kousku uskutečňuje svůj geniální plán, jehož důmyslnost policie nedokázala ještě dostatečně ocenit. To se ale brzy změní... Detektivky Alvarezová a Pescoliová doufaly, že se konečně objevil případ, na němž si vybudují kariéru, ale tohle připomíná spíše noční můru. Vědí jen to, že vrah své oběti záměrně vystavil nesnázím, pak sehrál roli zachránce, trochu si se svými oběťmi pohrál a nakonec je nechal zemřít přivázané ke stromu. Stop je žalostně málo, vlastně jen vrahovy záhadné vzkazy, a neutěšenou situaci ještě zhoršuje neodbytný pocit, že pachatel se na svůj vrcholný výstup teprve chystá. Když Jillian Riversová otevře oči, zjistí, že je uvězněna v nabouraném autě. Vysvobodí ji muž, který o sobě tvrdí, že je horský vůdce. Přestože je mu Jillian vděčná, cosi ji na něm znervózňuje… zdroj - Domino...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29623/big_osamela-smrt-3my-29623.jpg 4.4250

Alvarezová & Pescoliová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Domino

Left To Die, 2008

Kniha Osamělá smrt

Zlatinka.Emilly

Tuhle spisovatelku miluju. Její knihy se čtou tak lehce. Takovýhle konec jsem ale nečekala, otevřený na samém začátku. Takže čtenář se nedozvěděl vůbec nic, vlastně ano, vyřešil se jeden problém, ale hlavní směr byl utajen. Jsem si hned říkala, že musí navazovat druhá kniha a já ji mám. Super, už jsem se do ní začetla. Kdyby někdo tápal, tak pokračování je v knize Vyvolená k smrti.

smejkalova.m

Moc se mi líbila, ale docela mi vadí, že kniha skončila otevřeně a já nevím jak to celé dopadlo...

musivila
18.06.2021

(+ SPOILER) „Byl ztělesněním té nejhorší noční můry, strašlivý vlk v roušce beránčím, a ona nyní musí za svou naivitu zaplatit.“
I když vím, že v těchto knihách nikdy není nic takové, jak se na první pohled zdá. Stejně jsem se opět nechala od autorky napálit. Díky střídání vyprávění z pohledu více osob, bravurně mate čtenáře. Takže máme možnost nahlédnout do myšlenek sériového vraha, ale odhalit jeho totožnost je zcela nemožné. Konec je otevřený a tak jste nuceni ihned sáhnout po druhém díle. Přišlo mi, že jsou tam někdy zbytečně moc dopodrobna popisované nedůležité věci. Což mě trochu rušilo, stejně tak věčné oslovování hlavních postav příjmením. Jinak je kniha určitě čtivá i napínavá. A stojí za přečtení.
Pozn.: Připomíná mi knihy od Sandry Brown např. Skryté zlo
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Tu ženu zavraždilo zlo ve své nejčistší a nejsmrtonosnější podobě. Někde tady bylo.!!!“

laura
27.12.2020

Do téhle knihy se mi moc nechtělo, ani nevím proč. Snad, že jsem si zvykla na Bentze a Montoyu, a nechtěla jsem si zvykat na nové prostředí a nové vyšetřovatele... Ale pak jsem zjistila, že rozjezd nové série v sobě skrývá tolik napětí, pohrávání si s myslí čtenářů, klikatící cestičky v mraze a spletitých lidských srdcích, bolesti a strachu ze smrti, tolik skrytých nápověd a matoucích falešných cest - že jsem nevycházela z údivu a zůstala napjatá jako struna až do samého konce... A vlastně ještě dál, protože na konci to vlastně teprve všechno začíná... Tahle kniha se L. Jackson opravu moc povedla!

Katulinka69
10.12.2020

Zhltnuto, beru hned další

martina.culik
10.12.2020

Trochu mě překvapilo, že kniha skončila otevřeně a je nutné přečíst si další díl, protože jsem si knihu vybrala. abych se seznámila s autorkou.
Každopádně popisy postav i přepínání mezi nimi mi vyhovovalo a chvílemi mě mrazilo stejně jako mrazilo v samotné knize.
Vzhledem k mému předlouhému seznamu knih, které chci přečíst, si nebudu hned číst další navazující díl, což ale jinak určitě doporučuji. Autorku ale určitě budu vést v patrnosti a časem se k ní vrátím.

Fzuzik
30.11.2020

Tím, že jsem začala omylem číst druhý díl, jsem z knihy neměla takový zážitek.
Měla jsem problém se začít, ale celkově se jednalo o pěknou detektivku.

barusak1
06.11.2020

Skvělá a hned na další díl ...