Osamělá smrt

Osamělá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29623/bmid_osamela-smrt-3my-29623.jpg 4 278 70

Alvarezová & Pescoliová série

Každá z těch čtyř žen by si jistě vychutnala romantickou jízdu zasněženými hlubokými lesy v Montaně, kdyby… kdyby si ji za svou oběť nevybral vrah. Zabiják kousek po kousku uskutečňuje svůj geniální plán, jehož důmyslnost policie nedokázala ještě dostatečně ocenit. To se ale brzy změní... Detektivky Alvarezová a Pescoliová doufaly, že se konečně objevil případ, na němž si vybudují kariéru, ale tohle připomíná spíše noční můru. Vědí jen to, že vrah své oběti záměrně vystavil nesnázím, pak sehrál roli zachránce, trochu si se svými oběťmi pohrál a nakonec je nechal zemřít přivázané ke stromu. Stop je žalostně málo, vlastně jen vrahovy záhadné vzkazy, a neutěšenou situaci ještě zhoršuje neodbytný pocit, že pachatel se na svůj vrcholný výstup teprve chystá. Když Jillian Riversová otevře oči, zjistí, že je uvězněna v nabouraném autě. Vysvobodí ji muž, který o sobě tvrdí, že je horský vůdce. Přestože je mu Jillian vděčná, cosi ji na něm znervózňuje… zdroj - Domino... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Left To Die , 2008

Costanzo
21.12.2018 5 z 5

Moje prvotina od této autorky. Ráda čtu série (Harry Hole, Lincoln Rhyme, David Raker) a hledala jsem něco dalšího. Na tuto autorku jsem narazila náhodou, zkusila tuto knihu a nelituji! Výborná čtivá kniha plná napětí, takže jako milovník krimi jsem si přišla na své. A otevřený konec? To jsem dlouho nezažila, takže ze strany autorky mistrovský tah. Hodnotím plný počet a jdu sehnat další díl.

Opatov
14.10.2018 4 z 5

Mrazivy prvni dil serie diky otevrenemu konci donuti k okamzitemu zakoupeni dalsiho pokracovani. Stupnujici se napeti a stridani linie vysetrovani a vrahovych myslenek, aniz by byla znama jeho totoznost, vzdalene pripomina jednu z knih od Joy Fieldingove. Navic trochu mystiky a astrologie. Cela serie ma graficky velmi zdarile obalky. Logicky se vrham do dalsiho dilu.

85098211
11.10.2018 5 z 5

(SPOILER) První kniha od autorky, kterou jsem doteď neznala - a hned taková pecka! Příběh je napínavý, strhující, sněhu na metry ;-) - prostě skvělá atmosféra. A co mne zaujalo úplně nejvíc? Vyprávění z pohledu vraha, aniž by čtenář měl reálnou šanci aspoň náznakem odhalit, o koho jde… Linka s Jillian je sice také výborná a neméně zajímavá - ale zde autorka pachatele naštěstí prozradí ;-). Co tedy dodat na závěr? Nezbývá, než si sehnat další díl, protože konec zůstal bohužel hodně, hodně otevřený...

SimonaP
28.08.2018 3 z 5

Knížka mě bavila, byla napínavá, svižná, hezky se četla. Ale ten konec mě teda zklamal...

kacora2511
01.06.2018 5 z 5

Mně se to líbilo moc.

JitkaHambi
10.04.2018 4 z 5

No jako kniha super, o tom žádná :-) Napínavá, zajímavá, bavila mě, ale dle hodnocení (91% a všichni hodnotili min.4 *) bych čekala mnohem, mnohem větší pecku.Každopádně další díl si rozhodně koupím :-)

moudivlacek
29.11.2017 5 z 5

(SPOILER) První setkání s autorkou a musím smeknou klobouk. Kdo má rád detektivky, zde si opravdu přijde na své.
V čele vyšetřovatelů stanuly 2 ženy detektivové, vzájemně se skvěle doplňují, i když jsou tak moc rozdílné ve všech směrech, ale oblíbila jsem si je obě.
Od počátku jsem tušila, že Jillian bude trošku "jiná oběť", také její údajný vrah mi do té role nepasoval. Každopádně brzy vytušíte, že se události vyvíjejí jinak, než byste očekávali - nechci moc prozradit.
Každopádně - závěr slibuje napětí dalšího dílu. Já si ho rozhodně chci přečíst.
Milovníci detektivek - přijměte do svých duší Lisu Jackson a její dílo - je skvělé, doporučuji!

kotuldaa
22.08.2017 5 z 5

Dej me velice zaujal a pohltil, konec me velice prekvapil

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Mrazivá detektivka,dobrý příběh,prostě Lisa.

JPBelmondo
07.04.2017 4 z 5

Tato kniha byla moje první od této autorky a okamžitě mě dostala. Kromě hlavního detektivního příběhu se knihou linou i osudy a soukromý život obou hlavních vyšetřovatelek - Alvarezové a Pescoliové. Nic to neubírá ani na jedné ani na druhé straně, vše je velmi pěkně propracováno. Skvělé a napínavé od začátku do konce. Okamžitě jsem si musela sehnat a přečíst pokračování - Vyvolená k smrti a Zrozena k smrti. A všechny tři se mi líbily. :-)

Laf
22.03.2017 4 z 5

Skvělý a napínavý příběh a hlavně tak dobře napsané, že když jsem si myslela, že on bude vrahem, najednou přišlo něco nové, co to okamžitě vyvrátilo.

berydana
29.09.2016 4 z 5

Moc pěkné počtení,napínavý příběh,který vás nenechá od knihy odejít.Jen mě mrzí,že kniha nemá konec a tím vás autor vlastně nutí koupit si další díl.Takže jsem jednu hvězdičku musela ubrat.

maci_aa
15.08.2016 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě né poslední. Od začátku do konce napínavé. Líbí se mi jal autorka dokázala prolnout děj s osudy hlavních hrdinů a k tomu nic nenaznačit, jak by to vše mohlo dopadnou.

buccifalek
10.07.2016 5 z 5

Velice pěkné počteníčko s napětím až do samého konce.

knihomolka525
03.07.2016 3 z 5

nemám ráda příběhy kdy k jejich pokračování je zapotřebí celá série knih.Přijde mi že si tak spisovatelé zajišťují odbyt.U někoho mi to nevadí ale někdo to dělá moc okatě.Můj názor.

šipek
19.06.2016 4 z 5

Tak jsem udělal velkou chybu, že jsem četl dříve knihu Vyvolená k smrti. Proto se mi celou dobu zdál způsob vražd povědomý. Doporučuji čist postupně knihy na sebe navazují. Za ten konec ubírám jednu hvězdičku.

maličkán
11.05.2016 5 z 5

Výborná, čtivá kniha. Lisa opět nezklamala.

evin84
28.04.2016 5 z 5

Tato kniha je skvela,doporucuji si ji precist :-)

TaLu
11.12.2015 4 z 5

Velmi se mi líbil způsob vyšetřování ústřední dvojice - v roli detektivů mít hned dvě ženy, - to myslím tak časté v thrillerech nebývá. Také jejich osobní život stál za přečtení, jen mi přišlo, že by se ve vyšetřování pohnuly dál, když tomu věnovaly tolik času a sil, jak bylo popsáno, podle mne je autorka nechala zbytečně dlouho přešlapovat na místě.
Sériový vrah naplánoval, vymyslel a připravil opravdu rafinovanou smrt pro své oběti. Trochu místy pokulhávala logika - přišlo mi nemožné, že by další a další oběti neměly podezření. Vedlejší dějová linka také velmi zdařilá. Jen jsem neměla druhý díl číst hned po prvním. Ale to se týká druhého dílu.

konicekbily
09.11.2015 3 z 5

První kniha od autorky, přečtu si další. Číst se to rozhodně dá, jsou v ní malé nepřesnosti nemající vliv na děj.

sérioví vrazi pohřbení zaživa Montana

Lisa Jackson