Zrádkyně

Kiera z Lawenyddu sama nevěří, co to vlastně provedla. Ano, dlužila své sestře laskavost, a proto se nechala přemluvit, aby ji zastoupila u svatebního obřadu. Zahalena závojem manželský slib muži, který se rozhodl pro její sestru, a během svatební noci v myšlenkách přivolávala nadcházející ráno, kdy měla celá eskapáda skončit. Avšak příštího rána nebyla její sestra k nalezení! Zoufalá Kiera odjíždí na Kelanovo panství a přemítá, jestli je jí souzeno strávit život po boku muže, kterému nikdy nebude moci přiznat, jaké zrady se na něm dopustila. Úkol je to těžký, a pro ni o to těžší, že Kelan jí připadá každým dnem neodolatelnější... I sám novomanžel tuší, že s jeho nevěstou není něco v pořádku. Nezastírá sice, že tmavovlasá kráska zasáhla jeho srdce, ale jak by se zachoval, kdyby odhalil pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36043/medieval-trilogy-zradkyne-TAX-36043.jpg 3.9129

Medieval Trilogy 1.

Vydáno, Domino

Impostress, 2003

Kniha Zrádkyně

Johana
25.11.2020

Čteno v rámci tělesné choroby. Přeskákáno. Je tam celá fůra "...plutí na vlnách spalující touhy", to se musí nechat. Celkově píííítomost na entou, nicméně při tělesné chorobě to nebylo úplně nejhorší, co mne ještě mohlo potkat.

Ála1968
21.06.2020

Prostě nádhera.Moc se mi to líbilo.

petraj30
17.12.2019

Kniha se mi moc líbila. Byla plná lásky a napětí.
Kiera mi byla od začátku hodně sympatická, na rozdíl od její nezdárné sestry, která myslela jen na sebe a Kelan mi raky přirostl k srdci - no ale to jeho dlouhé obviňování - vždyť taky nebyl žádný svatoušek.
Konec bych zase o pár stránek prodloužila, protože tam nebyly zmíněny všechny osudy vedlejších postav a nevím, zda se k nim spisovatelka vrátí v dalších knihách, které budou mít svůj vlastní příběh.
Od této spisovatelky jsem četla zatím jen detektivky, a proto jsem byla zvědavá na její historické romány a zklamaná jsem vůbec nebyla. Moc se těším na další pokračování této série, stejně tak na další detektivní příběhy

janqa410
09.12.2019

Lady Elyn mě bylo zpočátku líto, avšak tím, jak se zachovala, sobecky nejen vůči rodině, ale především vůči sestře, kterou obětovala jen kvůli tomu, aby mohla sama utéct za svojí naivní láskou k nějakému nevěrnému šmejdovi, to si mě teda opravdu vůbec nezískala. A navíc, potom ještě to obviňování Keiry? To už jsem jen čekala, kdy se její mladší sestra rozhlédne, aby našla někde stojící vědro nebo sud a sestru opravdu utopila. Nakonec však Elyn dostala šanci, vyříkávat si své hříchy až do konce svých dní. Nu, dobře jí tak, a to ještě vyvázla vlastně beztrestně. Oproti ní, mě však Keira byla sympatická ihned. Milá, srdce na dlani a jsem ráda, že se nakonec zamilovala a že i ji Kelan začal brzy nosit v srdci. Děj se postupně vyvíjel, osudy postav jsou propletené, komplikované, vše je hezky popsáno, podáno tak, že se čtenář v ději neztratí, což by se při ta složitých dějových liniích skoro nabízelo. Kniha se mi moc líbila, teprve druhá od Jackson a už se těším na další v pořadí, Pokušitelku. Morwena mě totiž taky nepřišla zrovna jako milý člověk, tak uvidíme, nechám se překvapit.

Veruu95
08.08.2019

Skvělá kniha od oblíbené autorky :)

renefer
25.04.2019

Sice mi celý ten plán záměny nevěsty a její sestry přišel postavený na hlavu a čekala jsem, jak se z toho autorka vymotá, protože ještě pár listů před koncem knihy to bylo celé neuvěřitelně zamotané. Ale nakonec se s tím vcelku poprala a tak opět byla svatba, zvonec a konec :)

moudivlacek
15.06.2018

Vůbec to nebylo špatné čtení, kdo má rád příběhy ze staré Anglie, romantiku k tomu, určitě si přijde na své. Hlavní hrdiny i přes jejich chyby jsem si zamilovala, jen ne potvoru Elynu, té jsem prostě na chuť nepřišla. Také se mi zdá trochu falešný Tadd, ale tam asi hraje velkou roli žárlivost.
S knihou jsem si užila krásné odpoledne.

Baraliska
08.05.2018

U této knihy jsem si hodně pobrečela. Chce to hodně kapesníků a zmrzliny ;-)!

romance historické romance

Lisa Jackson