Vyvolená k smrti

Vyvolená k smrti

Detektiv Regan Pescoliová pracuje na případu Vraha od Medvědí řeky už několik měsíců. Ani v nejhorším snu by ji však nenapadlo, že sadistický maniak zaútočí i na ni. Regan moc dobře ví, že v jeho zvrácené mysli existuje jakýsi šílený plán, jehož základní součástí jsou oběti přivázané k osamělým stromům v mrazivé pustině montanských hor. Tam je pochopitelně nečeká nic jiného, než osamělá smrt, která přichází až po dlouhých hodinách nesnesitelného trápení. Nate Santana doposud nepotkal ženu, která by se jen vzdáleně podobala Regan Pescoliové. Teď ale zmizela a Nate tuší, že jí hrozí smrtelné nebezpečí – a že jediný člověk, který mu Regan pomůže najít, je její kolegyně Selena Alvarezová. S každým krokem, který v pátrání učiní, jsou však blíže strašlivé pravdě o podrobnostech Reganina zmizení i údělu, k němuž ji vrah předurčil. V liduprázdných montanských lesích se skrývá zlo. Pokud mu chtějí policisté a Nate Santana učinit přítrž, musí pochopit vrahův zvrácený plán a rozluštit vzkaz, který jim postupně zanechává na každém místě činu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29511/vyvolena-k-smrti-uQC-29511.jpg 4.4188

Alvarezová & Pescoliová (2.)

Chosen to Die (2009)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

laura

Po skvělém rozjezdu v Osamělé smrti trošku zklamání, tahle kniha mě nějak nedokázala udržet v napětí, ale možná to bylo i nesoustředěností v době, kdy jsem ji četla... Každopádně na to, jak je tenká oproti 1. dílu, jsem se jí prokousávala poměrně dlouho. A konec, ten jsem předpokládala...

moudivlacek
30.12.2017

Skvělé pokračování prvního dílu, přesně jak jsem předpokládala. Regan totiž není z těch žen, která se snadno vzdá, ale i ona si sáhne na samé dno svých fyzických i psychických sil.
Překvapila mě osoba vraha, ale ještě víc jeho "spojení" na bohatou rodinů Longů.
A navíc se nemohu zbavit dojmu, že vrah "nezůstal tam, kde ho opustila Regan a policie", ale že to bude mít pokračování, stejně jako osud mladé Longové.
Moc se těším na další díl, skvěle napsáno. Doporučuji.

orinka3
19.11.2017

Solidní a napínavá detektivka. Co mi vadilo, tak věčné a už dost obehrané téma démonické matky a jejího vlivu na charakter pachatele. A paní, která měla nadpřirozené schopnosti předpovědět budoucí události, se nějak divně vytratila. Jinak se to čte výborně.

kotuldaa
17.09.2017

Predchozi dil napinavejsi, knizka se ale dobre cte

Kerberos
19.06.2017

První díl byl trochu lepší.

Vlak7
24.10.2016

Nic moc.

Vlak7
21.10.2016

Ctu a neskutecne dlouho, nemuzu se zacist, milion postav. Zrejme pro me Kepler nasadil vysokou latku.

marek7167
11.08.2016

První kniha od autorky. Rád se k její tvorbě vrátím. Dost jsem u knihy přemýšlel, dával si plno věci do souvislostí, jako bych se díval na film a sestřihával si jednotlivé scény do jednoho celku! Za mě velká spokojenost i s rozuzlením! 5*

evin84
24.05.2016

Super kniha,moc dobře se mi cetla.Doporucuji precist :-)

sipkulka
08.05.2016

Suprová, napínavá knížka ale to jsou ostatně od Lisy všechny co sem zatím četla ;)

ovpana
21.02.2016

Úžasně a parádní čtení, udržuje v napětí až do konce.

TaLu
11.12.2015

Pokud bych knihy četla s rozestupem a úplně nejlépe jako dvě samostatné detektivky, tak by hodnocení bylo bývalo mnohem lepší a také by byl lepší můj čtenářský zážitek. Já ale četla první a druhý díl vzápětí za sebou a byla jsem opravdu zklamaná.
Ano, myšlenky se nám lidem stále opakují, hlavně když jsme pod tlakem, ale stálé opakování myšlenek hlavních hrdinů v knize rušilo a nemohla jsem se ubránit stále sílícímu dojmu, že pokud by autorka napsala místo dvou knih jen jednu, tak by na stejný počet stran vyšlo mnohem více napětí a odpadla by naprosto zbytečná "vata" . Opravdu jsem si říkala, že pokud přečtu ještě jednou "že svými zuby drtil kostku ledu" tak začnu ječet.
Vyšší hodnocení zachraňuje až poslední třetina knihy a konec sám.
Jednu hvězdičku musím sundat i za chyby v logice. Opravdu nechápu, jak mrtvola z konce prvního dílu, mohla v druhém být "živolou", jež je zatýkána a nastupuje do policejního auta. To asi nebude překladem :-(

konicekbily
09.11.2015

Slabší než Osamělá smrt.

lalaserka
19.10.2015

Super knížka. Tato autorka je jedna z mých neojblibenějších

maličkán
08.10.2015

Úžasná, úžasná, úžasná. Co víc říct, Lisa je prostě moje krevní skupina.

jarka2222
21.09.2015

Tento díl se mi líbil víc než první. Četlo se to velmi dobře, klasika od L.J., která prostě nezklame. Jen mě z těch věčných sněhových bouří byla chvílema zima:-))))))), číst knížku v letošním horkém létě by byl určitě ještě větší zážitek:-)). Za mne super počteníčko. Čtyři hvězdičky dávám jen za to, že už jsem četla od Lisy lepší.

jasmína
07.08.2015

Od začátku do konce neměla knihu chybi ! Napínavá, až jsem měla i nemilé sny, ale konečně jsem si zase "smlsla" na Lise Jackson, která by měla psát jen takhle :)

Ne jako kniha Všechno mi řekni, takže jsem si tímto jejím románem uklidnila, že napínavě psát umí, i bez sexu na několika stránkách, ten ať si šetří do těch svých "červených románků", v detektivkách mi to vyhovuje tak, jak to bylo v tomto románu !

Lucka385
17.07.2015

Další skvělá detektivka od L.J.. Nečetla jsem první díl, netušila jsem, že tento je druhý. Ale vůbec to nevadilo. Úplně přímo to nenavazuje a to nejdůležitější je na začátku popsáno. Souhlasím, že konec byl takový rychlý, z ničeho nic. Ale to mi nekazí celkový dojem z knihy a rozhodně dávám plný počet hvězd.

šipek
19.06.2015

Parádní počteníčko. Kniha má spád,rozuzlení na můj vkus moc rychlé.

Lindulinek
11.05.2015

Kvalitní detektivka, kterou jsem přečetla jedním dechem :-)

petrzel
14.01.2015

Tak mě se dvojka líbila o dost víc než jednička nemohla jsem se odtrhnout abych se už dostala ke konci.

rengers
21.12.2014

Pokračování příběhu o sériovém vrahovi od Medvědí řeky se autorce povedl. Nemá to sice tak rychlý spád jako první díl, ale velmi dobře se čte.

Pavlnka
12.12.2014

Napínavé od začátku do konce.

myshmother
12.09.2014

Uff, to byl nervák. :-) Opravdu hodně napínavé. Trochu mi vadil uspěchaný konec a to, že tápající policii opět musel pošťouchnout známý hacker. Ale i tak za plný počet bodů.

Laf
03.04.2014

Další skvěla kniha od této autorky. Velmi dobře se mi to četlo a rychle to utíkalo. Jenom ten závěr byl moc zkrácený, ale jinak paráda :)

Janaf
16.02.2014

Dost dobře napsaný, napínavý thriller, pokračování Osamělé smrti mě vůbec nezklamal. Výborná autorka

Věro
27.01.2014

Super čtení - ostatně, jako všechny její knihy!

zdazilek
05.01.2014

Kniha byla zajímavá a napínavá, ale slabší než první díl.

LG73
26.10.2013

Pokračování Osamělé smrti jsem se trošku bála, ale autorka mě překvapila. Knize opět nechybí napínavá atmosféra a odhalit skutečného vraha není vůbec jednoduché. Trošku mě ovšem zklamal konec. Lisa Jackson dokázala vymyslet komplikovanou a velice čtivou zápletku, závěr však doslova "odflákla". Kniha by si zasloužila důstojnější a především delší ukončení. Čtenáře pohltí napínavý příběh napsaný ve dvou dílech a pak se všechno vyřeší na jedné stránce formátu A5. Člověk je pak malinko zklamaný :).

michalka S.
29.09.2013

Zase skvělá kniha . Opět mě nadchla !!!