Bez milosti

Bez milosti https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46649/bmid_bez-milosti-qlD-46649.jpg 4 221 63

Po otcově tragické smrti se život Julie Farentinové podobá noční můře. Kromě vlastních problémů čelí i tomu, že její mladší sestra Shaylee upadá do drogové závislosti. Zoufalá matka se rozhodne poslat dceru do elitní internátní školy, která se specializuje na problémové děti. Julia však matčiny naděje nesdílí: v Akademii totiž před šesti měsíci záhadně zmizela studentka a říká se, že to nejspíše souvisí s nestandardními výchovnými postupy tohoto ústavu. Shay je zapsána ke studiu, ale od prvního okamžiku ji svírá strach, že kdosi sleduje každý její krok. Znejistělá Julia se rozhodne nastoupit do sestřiny školy jako učitelka. Na první pohled je Akademie špičkovým vzdělávacím zařízením, ale Julia záhy zjistí, že zde působí jakási fanatická sekta, pro niž je náprava problematických studentek pouhou zástěrkou k prosazování vlastní víry. Může s tím nějak souviset nález mrtvé studentky? Zabila se nešťastná dívka sama, nebo ji někdo zavraždil? Julia se rozhodne odhalit pravdu. A pak se záhadně ztratí další dívka, vzápětí je nalezena další mrtvola. Teď už nikdo nepochybuje, že se elitní škola stala dějištěm něčího ďábelského plánu. Julia pokračuje v pátrání, mimo jiné i proto, že si ji krvežíznivý vrah pravděpodobně zvolil za svou další oběť…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Without Mercy , 2010

NADEI
25.04.2019 3 z 5

Knížka nebyla až tak špatná, ale rozhodně jsem čekala od této autorky víc.

Inka063
28.02.2019 1 z 5

Řekla bych kniha pro věkovou kategorii 15, 16 let. Neskutečně zdlouhavé, stálé opakování Trentovy ostře řezané čelisti a podlamujících se kolen Julie už mi tak lezlo na nervy, že jsem měla sto chutí to nedočíst. "Vůdcův" důvod a provedení mi připadá zcestný (ale budiž, byl to magor), ale závěr??? Tak to už byla vyloženě tragédie.
Nikdy víc a čtenářům toužícím po kvalitní literatuře nedoporučuji s výstrahou!!!

monci6485
26.02.2019 3 z 5

Zdlouhavé čtení, ale konec se mi líbil.

Januli
17.01.2019 3 z 5

Na jednu stranu se mi kniha líbila a na druhou stranu to ten závěr pokazil. Lepší 3

Nixa
02.11.2018 3 z 5

Do knížky jsem se nějak nemohla začíst. Příběh byl fajn a i se mi to líbilo, jen jsem asi čekala, že se děj bude stáčet jiným směrem. Čekala jsem prostě něco jiného.

1825
03.10.2018 3 z 5

Znam i lepsi knizky od autorky..

MikeDV3
28.08.2018 4 z 5

Kniha byla opravdu velmi čtivá a měl jsem problém s tím ji odložit. Měl jsem problém s erotickými pasážemi, kterých bylo podle mého názoru zbytečně moc. Mám také jednu malou výtku k překladu. V dialozích bylo ponecháno slovo OK, které se tam podle mého názoru moc nehodilo a mohlo se nahradit například slovem dobře. Celkově mě kniha příběhově velmi potěšila.

orinka3
22.07.2018 2 z 5

Slabota. Natahované ažaž, zápletka chabá na to, aby vydržela přitáhnout pozornost po celou knihu. Do toho obvyklý milostný příběh, který - jak jinak - končí láskyplným happyendem. Navíc se mi zdálo, že to má L.J. od řádku, jak to bylo na stránkách řídké. No, asi jsem od ní četla lepší věci, tady si možná potřebovala odpočinout.

wiesnip
15.07.2018 5 z 5

Úžasná kniha.

Urbana
07.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, dobře se četla, konec nečekaný.

Marluksa
07.07.2018 4 z 5

Ze začátku zavládlo naprosté

-p.t.-
12.05.2018 5 z 5

Zajímavá kniha a zajímavý konec.

lenuskav
13.03.2018 4 z 5

Nebyla to úplná pecka, na kterou jsem teda čekala, místy zdlouhavé, každpádně se to ale četlo skvěle. Podruhé už po ní nešáhnu. škoda

jana3099
24.09.2017 4 z 5

Opět výborná kniha mojí oblíbené Lisy Jackson. Ovšem konec mě opravdu velmi překvapil .......

PetK
24.09.2017 3 z 5

Námětem mi to připomínalo Minierův Mráz, ale atmosféry autorka nedosáhla. Přišlo mi to dost rozvleklé... O sto stánek míň a byla by to svižná detektivka. Taková slušná "jednorázovka", která byla fajn, ale za pár měsíců zřejmě nebudu vědět, o čem to bylo.

Paja1709
12.08.2017 4 z 5

Uz mam plno knih prectenych od Lisy Jackson,patri mezi me oblibene autorky,ale tato podle me patri mezi ty slabsi.Zbytecne zblouhave a ten konec no nevim.

Pajuška59
21.03.2017 5 z 5

Kniha byla velice čtivá, děj mě zaujal už na samém začátku knihy. Konec knihy byl podle mého názoru nepředvídatelný a hezky zpracovaný.

evin84
02.11.2016 5 z 5

Velice ctiva kniha ktera me vtahla do deje. A ten konec-naprosto necekany :-)

Fifth Element
10.02.2016 4 z 5

Ten konec mě přiměl jednu hvězdičku přidat :-)

rengers
15.01.2016 3 z 5

Kdyby tenhle příběh nebyl tak zbytečně zdlouhavý, tak bych dal o hvězdičku víc. Autorka mě tentokrát zklamala, píše mnohem líp, o tom už jsem se přesvědčil. Například knížka - Vyvolená k smrti nebo Ztracené duše, doporučuji.